Teismas: buvęs Klaipėdos prokuroras piktnaudžiavo ir švaistė svetimą turtą

Aukščiausiasis Teismas (AT) atmetė buvusio Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro Stanislovo Stulpino skundą dėl jo nuteisimo už piktnaudžiavimą tarnybą ir svetimo turto iššvaistymą.

Aukščiausiasis Teismas nutartimi nustatė galutinę bausmę - 60 MGL (7,8 tūkst. litų) dydžio baudą ir teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimą dvejiems metams. Šio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Prieš tai nuosprendį paskelbęs Apeliacinis teismas S.Stulpinui valstybės tarnyboje uždraudė dirbti trejus metus.

Ta pačia nutartimi atmesti su S.Stulpinu nuteistų verslininkų Aleksėjaus Savčenkos, Pranciškaus Jurgučio ir Kazio Skutulo kasaciniai skundai dėl jų nuteisimo.

A.Savčenkai paskirta 30 MGL (3,9 tūkst. litų) dydžio bauda, P.Jurgučiui - 15 MGL (1,9 tūkst. litų), o K.Skutului - 13 MGL (beveik 1,7 tūkst. litų) dydžio baudos.

S.Stulpinas nuteistas už tai, kad, būdamas Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, siekdamas asmeninės naudos ir kad jo pažįstama išvengtų apmokėjimo už vienoje bendrovėje atliktą automobilio "Hyundai Tucson" remontą bei jam panaudotas detales, nuo 2006 metų gruodžio vidurio iki 2007 metų vasario pabaigos asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu įkalbėjo A.Savčenką ir dar vieną asmenį, dėl kurio byla išskirta, apmokėti minėto automobilio remontą dviejų bendrovių lėšomis.

Įkalbinėdamas atlikti apmokėjimą, S.Stulpinas melagingai nurodė, kad automobilis priklauso vienam iš jo, kaip prokuroro, vadovų Generalinėje prokuratūroje, ir taip sukurstė A.Savčenką bei asmenį, dėl kurio byla išskirta, iššvaistyti jų žinioje buvusį bendrovių turtą už daugiau nei 5 tūkst. litų.

Nuosprendyje rašoma, kad prokuroras piktnaudžiavo tarnyba, padarydamas didelę žalą valstybei, nes pažemino prokuroro vardą, diskreditavo prokuratūrą kaip teisėsaugos instituciją ir teisinės sistemos dalį, sumenkino jos prestižą, tarp visuomenės narių paskleidė supratimą ir tikėjimą, kad tarnyba piktnaudžiauja ne tik jis, bet ir kiti prokurorai bei prokuratūros vadovai.

S.Stulpino sukurstytas A.Savčenka davė nurodymus pavaldiems darbuotojams paimti 2007 m. vasario 28 d. išrašytą sąskaitą iš remonto bendrovės ir apmokėti už automobilio "Hyundai Tucson" remontą bei jam panaudotas detales. Nesant jokio pagrindo Klaipėdos bendrovė 2007 m. kovo 8 d. apmokėjo PVM sąskaitą–faktūrą 2,5 tūkst. litų sumai.

Bylą tyrę pareigūnai nustatė, kad S.Stulpinas norėdamas išvengti mokėjimo už paties užsakytas ir bendrovėje "Kukudra" 2007-ųjų vasarį suteiktas svečių maitinimo paslaugas, nuo 2007 m. vasario 1 iki 5 dienos asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu nurodė, kad ataskaitinio susirinkimo metu maitinimosi paslaugomis naudojosi jis pats, jo kolegos prokurorai ir teisėsaugos institucijų vadovai. Akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" valdybos pirmininką Pranciškų Jurgutį iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti beveik 1,4 tūkst. litų sąskaitą.

Tų pačių metų birželį S.Stulpinas vėl užsakė svečių maitinimo paslaugas.

Asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu bendrovės ''Konsolė" generaliniam direktoriui Kaziui Skutului pareigūnas nurodė, kad maitinimosi paslaugomis naudojosi jis pats, jo kolegos prokurorai ir teisėsaugos institucijų vadovai, akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas. Direktorius buvo įkalbėtas iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti 1 tūkst. 181 lito sąskaitą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras savo reikmėms įgijo brangų mobiliojo ryšio telefoną, tačiau jis buvo nupirktas už vienos bendrovės lėšas.

Norėdamas neatlygintinai įgyti mobiliojo ryšio telefono aparatą "Nokia N95“, jis melagingai nurodė, kad telefono aparatas reikalingas jo kolegai Generalinės prokuratūros skyriaus vyriausiajam prokurorui. Akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo bendrovės "Baltlanta" direktoriaus pavaduotoją A.Savčenką, kad šis bendrovės vardu iš vienos telekomunikacijų bendrovės pagal sutartį įgytų telefono aparatą ir neatlygintinai perduotų jam.

S.Stulpinas gavo beveik 2,4 tūkst. litų vertės mobiliojo ryšio telefono aparatą "Nokia N95". Tačiau jis greitai sugedo ir buvo pakeistas kitu tokiu pat brangiu telefono aparatu.

Eksprokuroras prašė AT panaikinti ankstenius jam teismų paskelbtus nuosprendžius ir baudžiamąją bylą jam nutraukti. Jo manymu, teismų sprendimai neteisėti ir nepagrįsti dėl padarytų esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų ir netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo.

Eksprokuroras teigė, kad teismai pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje ir Konstitucijoje įtvirtintas nuostatas, jog kiekvienas nusikalstamos veikos padarymu kaltinamas asmuo turi teisę, kad jo bylą lygybės ir viešumos sąlygomis teisingai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas; taip pat nesilaikė teismų išaiškinimų, kad nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis.

Ikiteisminį tyrimą dėl eksprokuroro piktnaudžiavimo atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, o tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jam

Jam portretas
TUIRI būti skirtą 100 000 000 bauda už nusikaltėlių (-es) gynimą ir dorų žmonių (ir vaiko) gyvenimo GRIOVIMĄ. NIEKŠAS paskutinis tas prokuroras. Kaip jis galėjo dirbti net Vyr.prokurorų, kai elementaraus sprendimo nersugebėjo surašyti???? Tebūna prakeikta visa jo giminė per kelis kartas.

....

.... portretas
Dievas YRA.

Algis

Algis portretas
"Nuosprendyje rašoma, kad prokuroras piktnaudžiavo tarnyba, padarydamas didelę žalą valstybei, nes pažemino prokuroro vardą, diskreditavo prokuratūrą kaip teisėsaugos instituciją ir teisinės sistemos dalį, sumenkino jos prestižą, tarp visuomenės narių paskleidė supratimą ir tikėjimą, kad tarnyba piktnaudžiauja ne tik jis, bet ir kiti prokurorai bei prokuratūros vadovai." O kaip bus su Petrausku, katras naglai melavo? ar jis jau niekaip nepazemino pareiguno vardo? Kaip bus su Betingiu, kuris teige jog i ji pasikesinta nuzudyti, bet joks tyrimas taip ir neatliekams (bent visuomene apie tai nezino)?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą
  Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į s...

  3
 • Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės
  Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės

  Vyriausybėje svarstytas įstatymų paketas dėl dalies valstybės įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, pertvarkymo į akcines bendroves. ...

  5
 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

  5
 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  4
 • Klaipėda neteks ES paramos?
  Klaipėda neteks ES paramos?

  Po susitikimo su vidaus reikalų viceministru Dariumi Urbonu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko sukrėstas. Pasirodo, ES projektams įgyvendinti skirtos lėšos vis dar neįsisavintos, o uostamiesčiui iškilo reali grėsmė netekti paramo...

  103
 • Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas
  Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas

  Klaipėdoje pradeda šilti ir gyventojų radiatoriai. Savivaldybės administracijai paskelbus apie oficialią šildymo sezono pradžią prižiūrėtojai šilumą daugiabučiuose namuose paprastai įjungia per vieną ar dvi dienas. ...

  38
 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  3
 • Kruiziniame terminale – audinės šou
  Kruiziniame terminale – audinės šou

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai visą pusdienį stebėjo Kruizinių laivų terminale apsigyvenusios kanadinės audinės kasdienybę. Laukinis žvėrelis, įsitaisęs po terminalo aikštės stendais, smaguriavo žvejų sugautomis žuvimis, šmiri...

  5
Daugiau straipsnių