Teismas: buvęs Klaipėdos prokuroras piktnaudžiavo ir švaistė svetimą turtą

Aukščiausiasis Teismas (AT) atmetė buvusio Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro Stanislovo Stulpino skundą dėl jo nuteisimo už piktnaudžiavimą tarnybą ir svetimo turto iššvaistymą.

Aukščiausiasis Teismas nutartimi nustatė galutinę bausmę - 60 MGL (7,8 tūkst. litų) dydžio baudą ir teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimą dvejiems metams. Šio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Prieš tai nuosprendį paskelbęs Apeliacinis teismas S.Stulpinui valstybės tarnyboje uždraudė dirbti trejus metus.

Ta pačia nutartimi atmesti su S.Stulpinu nuteistų verslininkų Aleksėjaus Savčenkos, Pranciškaus Jurgučio ir Kazio Skutulo kasaciniai skundai dėl jų nuteisimo.

A.Savčenkai paskirta 30 MGL (3,9 tūkst. litų) dydžio bauda, P.Jurgučiui - 15 MGL (1,9 tūkst. litų), o K.Skutului - 13 MGL (beveik 1,7 tūkst. litų) dydžio baudos.

S.Stulpinas nuteistas už tai, kad, būdamas Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, siekdamas asmeninės naudos ir kad jo pažįstama išvengtų apmokėjimo už vienoje bendrovėje atliktą automobilio "Hyundai Tucson" remontą bei jam panaudotas detales, nuo 2006 metų gruodžio vidurio iki 2007 metų vasario pabaigos asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu įkalbėjo A.Savčenką ir dar vieną asmenį, dėl kurio byla išskirta, apmokėti minėto automobilio remontą dviejų bendrovių lėšomis.

Įkalbinėdamas atlikti apmokėjimą, S.Stulpinas melagingai nurodė, kad automobilis priklauso vienam iš jo, kaip prokuroro, vadovų Generalinėje prokuratūroje, ir taip sukurstė A.Savčenką bei asmenį, dėl kurio byla išskirta, iššvaistyti jų žinioje buvusį bendrovių turtą už daugiau nei 5 tūkst. litų.

Nuosprendyje rašoma, kad prokuroras piktnaudžiavo tarnyba, padarydamas didelę žalą valstybei, nes pažemino prokuroro vardą, diskreditavo prokuratūrą kaip teisėsaugos instituciją ir teisinės sistemos dalį, sumenkino jos prestižą, tarp visuomenės narių paskleidė supratimą ir tikėjimą, kad tarnyba piktnaudžiauja ne tik jis, bet ir kiti prokurorai bei prokuratūros vadovai.

S.Stulpino sukurstytas A.Savčenka davė nurodymus pavaldiems darbuotojams paimti 2007 m. vasario 28 d. išrašytą sąskaitą iš remonto bendrovės ir apmokėti už automobilio "Hyundai Tucson" remontą bei jam panaudotas detales. Nesant jokio pagrindo Klaipėdos bendrovė 2007 m. kovo 8 d. apmokėjo PVM sąskaitą–faktūrą 2,5 tūkst. litų sumai.

Bylą tyrę pareigūnai nustatė, kad S.Stulpinas norėdamas išvengti mokėjimo už paties užsakytas ir bendrovėje "Kukudra" 2007-ųjų vasarį suteiktas svečių maitinimo paslaugas, nuo 2007 m. vasario 1 iki 5 dienos asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu nurodė, kad ataskaitinio susirinkimo metu maitinimosi paslaugomis naudojosi jis pats, jo kolegos prokurorai ir teisėsaugos institucijų vadovai. Akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" valdybos pirmininką Pranciškų Jurgutį iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti beveik 1,4 tūkst. litų sąskaitą.

Tų pačių metų birželį S.Stulpinas vėl užsakė svečių maitinimo paslaugas.

Asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu bendrovės ''Konsolė" generaliniam direktoriui Kaziui Skutului pareigūnas nurodė, kad maitinimosi paslaugomis naudojosi jis pats, jo kolegos prokurorai ir teisėsaugos institucijų vadovai, akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas. Direktorius buvo įkalbėtas iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti 1 tūkst. 181 lito sąskaitą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras savo reikmėms įgijo brangų mobiliojo ryšio telefoną, tačiau jis buvo nupirktas už vienos bendrovės lėšas.

Norėdamas neatlygintinai įgyti mobiliojo ryšio telefono aparatą "Nokia N95“, jis melagingai nurodė, kad telefono aparatas reikalingas jo kolegai Generalinės prokuratūros skyriaus vyriausiajam prokurorui. Akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo bendrovės "Baltlanta" direktoriaus pavaduotoją A.Savčenką, kad šis bendrovės vardu iš vienos telekomunikacijų bendrovės pagal sutartį įgytų telefono aparatą ir neatlygintinai perduotų jam.

S.Stulpinas gavo beveik 2,4 tūkst. litų vertės mobiliojo ryšio telefono aparatą "Nokia N95". Tačiau jis greitai sugedo ir buvo pakeistas kitu tokiu pat brangiu telefono aparatu.

Eksprokuroras prašė AT panaikinti ankstenius jam teismų paskelbtus nuosprendžius ir baudžiamąją bylą jam nutraukti. Jo manymu, teismų sprendimai neteisėti ir nepagrįsti dėl padarytų esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų ir netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo.

Eksprokuroras teigė, kad teismai pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje ir Konstitucijoje įtvirtintas nuostatas, jog kiekvienas nusikalstamos veikos padarymu kaltinamas asmuo turi teisę, kad jo bylą lygybės ir viešumos sąlygomis teisingai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas; taip pat nesilaikė teismų išaiškinimų, kad nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis.

Ikiteisminį tyrimą dėl eksprokuroro piktnaudžiavimo atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, o tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jam

Jam portretas
TUIRI būti skirtą 100 000 000 bauda už nusikaltėlių (-es) gynimą ir dorų žmonių (ir vaiko) gyvenimo GRIOVIMĄ. NIEKŠAS paskutinis tas prokuroras. Kaip jis galėjo dirbti net Vyr.prokurorų, kai elementaraus sprendimo nersugebėjo surašyti???? Tebūna prakeikta visa jo giminė per kelis kartas.

....

.... portretas
Dievas YRA.

Algis

Algis portretas
"Nuosprendyje rašoma, kad prokuroras piktnaudžiavo tarnyba, padarydamas didelę žalą valstybei, nes pažemino prokuroro vardą, diskreditavo prokuratūrą kaip teisėsaugos instituciją ir teisinės sistemos dalį, sumenkino jos prestižą, tarp visuomenės narių paskleidė supratimą ir tikėjimą, kad tarnyba piktnaudžiauja ne tik jis, bet ir kiti prokurorai bei prokuratūros vadovai." O kaip bus su Petrausku, katras naglai melavo? ar jis jau niekaip nepazemino pareiguno vardo? Kaip bus su Betingiu, kuris teige jog i ji pasikesinta nuzudyti, bet joks tyrimas taip ir neatliekams (bent visuomene apie tai nezino)?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estai padovanojo Klaipėdos zoologijos sodui tris retus ožius
  Estai padovanojo Klaipėdos zoologijos sodui tris retus ožius

  Klaipėdos zoologijos sodas po kone dešimtmetį trukusių derybų, pagaliau sulaukė itin retų sraigtaragių ožių. Aukštai Vidurio Azijos kalnuose gyvenantys ožiai – nykstanti rūšis. Jų išskirtinių ragų dažnai taikosi...

  1
 • Dėl estakados statybos uždaromas Rusnės kelias
  Dėl estakados statybos uždaromas Rusnės kelias

  Keliaujantiesiems į Rusnės salą teks apsišarvuoti kantrybe. Nuo šiol kelias Šilutė–Rusnė ties užliejamu ruožu yra uždarytas, prasidėjo estakados statyba. ...

 • Muzikos aikštelė tuščia nebūna
  Muzikos aikštelė tuščia nebūna

  Lankytojai netruko pamėgti muzikinę aikštelę, kuri prieš kelias savaites įrengta Antrosios Melnragės paplūdimyje. Klasikinės muzikos ateina pasiklausyti ne tik vyresnio amžiaus poilsiautojai, bet ir jaunimas. ...

  4
 • Dėl kioskelių dekoro – svarstymai
  Dėl kioskelių dekoro – svarstymai

  Klaipėdos gatvėse dirbantys vaisių ir daržovių pardavėjai prieš mėnesį įsikūrė naujuose kioskeliuose, kuriuos nupirko miesto savivaldybė. Dabar svarstoma, kaip pagražinti šiuos laikinus statinius, kad būtų aišku, kam &scaron...

  3
 • Mesti rūkyti trukdo trys baimės
  Mesti rūkyti trukdo trys baimės

  Atsisakyti fiziškai cigaretės nėra sunku, bet psichologinė priklausomybė išlieka visą gyvenimą. Daugiau nei 10 metų žmonėms padedantis mesti rūkyti pastorius prisipažįsta, kad jam iki šiol kvepia tabako dūmai. Nors paskutinę ...

  3
 • Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių
  Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių

  Kuršių marias ties Alksnyne jau galima vadinti gulbių mariomis. Besibūriuojantys paukščiai poilsiautojams sukėlė minčių esą sparnuočiai jau ruošiasi traukti į pietinius kraštus. ...

 • Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai
  Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai

  Uostamiestyje įsibėgėja mokyklų sporto aikštynų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią už 872 410 eurų bus sutvarkytas „Verdenės&ldquo...

  1
 • K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas
  K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas

  Po poilsiautojos priekaišto, kad Klaipėda nėra svetinga keturkojams augintiniams, rastas nelegaliai įrengtas ženklas, draudžiantis vedžioti šunis. Pastarasis stovėjo K.Donelaičio aikštėje. Kas pastatė ženklą, neaišku. ...

  3
 • Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi
  Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi

  Įsibėgėjusia Darbo biržos reforma patenkinti ne visi šios įstaigos darbuotojai, ypač neramu tiems, kurių pareigybių nuo rudens neliks. Jie jau gavo atleidimo lapelius. Tačiau vykstant tokioms pertvarkoms, atleidimo lapeliai esą turėtų būti ...

  2
 • Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas
  Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas

  Poilsio parke naktimis dega laužai, jaunimas linksminasi, liejasi alkoholis, rūkoma ir šiukšlinama. Tokią informaciją gavę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus valdininkai susiruošė įsitikinti, kad tai tiesa. ...

  4
Daugiau straipsnių