Teismas: buvęs Klaipėdos prokuroras piktnaudžiavo ir švaistė svetimą turtą

Aukščiausiasis Teismas (AT) atmetė buvusio Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiojo prokuroro Stanislovo Stulpino skundą dėl jo nuteisimo už piktnaudžiavimą tarnybą ir svetimo turto iššvaistymą.

Aukščiausiasis Teismas nutartimi nustatė galutinę bausmę - 60 MGL (7,8 tūkst. litų) dydžio baudą ir teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimą dvejiems metams. Šio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Prieš tai nuosprendį paskelbęs Apeliacinis teismas S.Stulpinui valstybės tarnyboje uždraudė dirbti trejus metus.

Ta pačia nutartimi atmesti su S.Stulpinu nuteistų verslininkų Aleksėjaus Savčenkos, Pranciškaus Jurgučio ir Kazio Skutulo kasaciniai skundai dėl jų nuteisimo.

A.Savčenkai paskirta 30 MGL (3,9 tūkst. litų) dydžio bauda, P.Jurgučiui - 15 MGL (1,9 tūkst. litų), o K.Skutului - 13 MGL (beveik 1,7 tūkst. litų) dydžio baudos.

S.Stulpinas nuteistas už tai, kad, būdamas Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, siekdamas asmeninės naudos ir kad jo pažįstama išvengtų apmokėjimo už vienoje bendrovėje atliktą automobilio "Hyundai Tucson" remontą bei jam panaudotas detales, nuo 2006 metų gruodžio vidurio iki 2007 metų vasario pabaigos asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu įkalbėjo A.Savčenką ir dar vieną asmenį, dėl kurio byla išskirta, apmokėti minėto automobilio remontą dviejų bendrovių lėšomis.

Įkalbinėdamas atlikti apmokėjimą, S.Stulpinas melagingai nurodė, kad automobilis priklauso vienam iš jo, kaip prokuroro, vadovų Generalinėje prokuratūroje, ir taip sukurstė A.Savčenką bei asmenį, dėl kurio byla išskirta, iššvaistyti jų žinioje buvusį bendrovių turtą už daugiau nei 5 tūkst. litų.

Nuosprendyje rašoma, kad prokuroras piktnaudžiavo tarnyba, padarydamas didelę žalą valstybei, nes pažemino prokuroro vardą, diskreditavo prokuratūrą kaip teisėsaugos instituciją ir teisinės sistemos dalį, sumenkino jos prestižą, tarp visuomenės narių paskleidė supratimą ir tikėjimą, kad tarnyba piktnaudžiauja ne tik jis, bet ir kiti prokurorai bei prokuratūros vadovai.

S.Stulpino sukurstytas A.Savčenka davė nurodymus pavaldiems darbuotojams paimti 2007 m. vasario 28 d. išrašytą sąskaitą iš remonto bendrovės ir apmokėti už automobilio "Hyundai Tucson" remontą bei jam panaudotas detales. Nesant jokio pagrindo Klaipėdos bendrovė 2007 m. kovo 8 d. apmokėjo PVM sąskaitą–faktūrą 2,5 tūkst. litų sumai.

Bylą tyrę pareigūnai nustatė, kad S.Stulpinas norėdamas išvengti mokėjimo už paties užsakytas ir bendrovėje "Kukudra" 2007-ųjų vasarį suteiktas svečių maitinimo paslaugas, nuo 2007 m. vasario 1 iki 5 dienos asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu nurodė, kad ataskaitinio susirinkimo metu maitinimosi paslaugomis naudojosi jis pats, jo kolegos prokurorai ir teisėsaugos institucijų vadovai. Akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" valdybos pirmininką Pranciškų Jurgutį iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti beveik 1,4 tūkst. litų sąskaitą.

Tų pačių metų birželį S.Stulpinas vėl užsakė svečių maitinimo paslaugas.

Asmeninių susitikimų ir telefoninių pokalbių metu bendrovės ''Konsolė" generaliniam direktoriui Kaziui Skutului pareigūnas nurodė, kad maitinimosi paslaugomis naudojosi jis pats, jo kolegos prokurorai ir teisėsaugos institucijų vadovai, akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas. Direktorius buvo įkalbėtas iš jo vadovaujamos bendrovės lėšų apmokėti 1 tūkst. 181 lito sąskaitą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras savo reikmėms įgijo brangų mobiliojo ryšio telefoną, tačiau jis buvo nupirktas už vienos bendrovės lėšas.

Norėdamas neatlygintinai įgyti mobiliojo ryšio telefono aparatą "Nokia N95“, jis melagingai nurodė, kad telefono aparatas reikalingas jo kolegai Generalinės prokuratūros skyriaus vyriausiajam prokurorui. Akcentuodamas savo einamas prokuroro pareigas, įkalbėjo bendrovės "Baltlanta" direktoriaus pavaduotoją A.Savčenką, kad šis bendrovės vardu iš vienos telekomunikacijų bendrovės pagal sutartį įgytų telefono aparatą ir neatlygintinai perduotų jam.

S.Stulpinas gavo beveik 2,4 tūkst. litų vertės mobiliojo ryšio telefono aparatą "Nokia N95". Tačiau jis greitai sugedo ir buvo pakeistas kitu tokiu pat brangiu telefono aparatu.

Eksprokuroras prašė AT panaikinti ankstenius jam teismų paskelbtus nuosprendžius ir baudžiamąją bylą jam nutraukti. Jo manymu, teismų sprendimai neteisėti ir nepagrįsti dėl padarytų esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų ir netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo.

Eksprokuroras teigė, kad teismai pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje ir Konstitucijoje įtvirtintas nuostatas, jog kiekvienas nusikalstamos veikos padarymu kaltinamas asmuo turi teisę, kad jo bylą lygybės ir viešumos sąlygomis teisingai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas; taip pat nesilaikė teismų išaiškinimų, kad nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis.

Ikiteisminį tyrimą dėl eksprokuroro piktnaudžiavimo atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, o tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jam

Jam portretas
TUIRI būti skirtą 100 000 000 bauda už nusikaltėlių (-es) gynimą ir dorų žmonių (ir vaiko) gyvenimo GRIOVIMĄ. NIEKŠAS paskutinis tas prokuroras. Kaip jis galėjo dirbti net Vyr.prokurorų, kai elementaraus sprendimo nersugebėjo surašyti???? Tebūna prakeikta visa jo giminė per kelis kartas.

....

.... portretas
Dievas YRA.

Algis

Algis portretas
"Nuosprendyje rašoma, kad prokuroras piktnaudžiavo tarnyba, padarydamas didelę žalą valstybei, nes pažemino prokuroro vardą, diskreditavo prokuratūrą kaip teisėsaugos instituciją ir teisinės sistemos dalį, sumenkino jos prestižą, tarp visuomenės narių paskleidė supratimą ir tikėjimą, kad tarnyba piktnaudžiauja ne tik jis, bet ir kiti prokurorai bei prokuratūros vadovai." O kaip bus su Petrausku, katras naglai melavo? ar jis jau niekaip nepazemino pareiguno vardo? Kaip bus su Betingiu, kuris teige jog i ji pasikesinta nuzudyti, bet joks tyrimas taip ir neatliekams (bent visuomene apie tai nezino)?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka
  Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka

  Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga Grubliauskienė, kuri šiuo metu išvykusi į užsienį, savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotaikinga nuotrauka. ...

  40
 • Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi
  Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi

  Šeštadienį į Palangoje vykstančią Stintų šventę pakliuvo anaiptol ne visi norintys. Prie įvažiavimo į kurortą rikiavosi kelių kilometrų ilgio automobilių eilė. Ne tokie kantrūs svečiai gręžėsi ir važiavo atgal, taip ir ...

  10
 • Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė
  Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė

  Vasario 16-ąją pirmoji Klaipėdoje gimė mergaitė vardu Laisvė. Šią ypatingą valstybės dieną uostamiestyje pasaulį išvydo net 9 mažyliai – keturios mergaitės ir penki berniukai. ...

  18
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  3
 • Mero automobilis nesudomino
  Mero automobilis nesudomino

  Automobilis "Volvo S80", kuriuo važinėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas, dėmesio nepatraukė. Viešasis aukcionas, kur pardavinėta transporto priemonė, nesulaukė nė vieno dalyvio. ...

  3
 • Apie pavojų informuos ženklai
  Apie pavojų informuos ženklai

  Prie trijų miesto pagrindinių viadukų siūloma įrengti kintamosios informacijos kelio ženklus. Jie vairuotojus įspėtų apie pavojų – pvz.,kad danga slidi, nurodytų, kokį saugų greitį reikėtų pasirinkti. ...

  6
 • Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija
  Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija

  Klaipėdoje pokario metais gyvavo Visvydo tėvonijos Vytauto grandis – neginkluotos rezistencijos organizacija, vienijusi būsimuosius mokytojus. Šie jauni žmonės tikėjo, kad jiems pavyks tautą sutelkti kovai su sovietų valdžia ir atkurti Li...

 • Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį
  Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį

  Pasibaigus rytinėms pamaldoms minia klaipėdiečių žingsniavo į Atgimimo aikštę, kur vyko Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimas. Ta proga menininkei Aidai Raimondai Pečeliūnienei už neatlygintiną metų darbą įteikta simbolinė Klai...

  17
 • Švelni žiema žada užsibūti
  Švelni žiema žada užsibūti

  Šventinį savaitgalį pajūryje išsilaikys žiemiški orai. Šiandien džiugins viską nubalinsiantis sniegas, o sekmadienį nuotaiką kels šviečianti saulė. ...

  3
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  8
Daugiau straipsnių