Teismas nepaleido į laisvę advokatą R.Rožkovą nužudžiusio sūnaus

Kaišiadorių apylinkės teismas atsisakė paleisti į laisvę anksčiau laiko Klaipėdos advokatą Ruslaną Rožkovą nužudžiusį jo sūnų Ruslaną Rožkovą.

Atsižvelgęs į visuomenės interesus, teismas konstatavo, kad negalima daryti išvados, jog nuteistąjį toliau galima taisyti neizoliavus nuo visuomenės.

Kaišiadorių rajono apylinkės teisme BNS sakė, taip pat atsižvelgta, jog klaipėdietis atlieka bausmę už pasikėsinimą padaryti labai sunkų nusikaltimą žmogaus gyvybei bei jo organizavimą, o neatlikta bausmės dalis yra labai didelė. R.Rožkovui dar liko kalėti 7 metai 3 mėnesiai ir 8 dienos.

R.Rožkovas jaunesnysis 2004-ųjų liepos 1 dieną nuteistas kalėti 15 metų už savo tėvo nužudymo organizavimą. Tada 19-metis taip pat pripažintas kaltu dėl nepilnamečio kaimyno Artūro Strakšio įtraukimo į šį nusikaltimą.

Nustatyta, kad R.Rožkovas, nepilnamečiui kaimynui A.Strakšiui už šeimos išžudymą pažadėjęs 1,5 mln. litų, nupirko nusikaltimo įrankį - peilį.

Bylos duomenimis, 2003-iųjų rugpjūčio 31-osios naktį A.Strakšys atėjo prie Rožkovų namų, esančių Anykščių gatvėje Klaipėdoje. Įsitikinęs, kad tėvai ir broliai miega, R.Rožkovas įsileido žudiką. Į kambarį įėjęs A.Strakšys miegančiam R.Rožkovui vyresniajam į kaklą dūrė tris kartus. Pabudęs vyras ėmė priešintis, tačiau nepilnametis peiliu smogė jam dar 25 kartus į galvą, kaklą, nugarą.

48 metų vyras nuo sužalojimų mirė vietoje. Išgirdęs triukšmą, žudiką mėgino sulaikyti kitas advokato sūnus - Ruslano brolis Tachiras Rožkovas, tačiau A.Strakšys tuo pačiu peiliu smogė jam 18 smūgių ir pabėgo. T.Rožkovui padaryti sužalojimai nebuvo mirtini ir jis pasveiko.

Nusikaltimo padarymo metu 2003-iųjų rugpjūčio 31-ąją R.Rožkovui buvo - 19 metų, A.Strakšiui - 17 metų.

Uostamiesčio teisėsaugos pareigūnai nusikaltimą netrukus išaiškino ir sulaikė įtariamuosius. Jie buvo suimti, vėliau nuteisti. Nuosprendį paskelbęs teismas nuteistiesiems į bausmės laiką įskaitė suėmime praleistą laiką nuo pat 2003-iųjų.

R.Rožkovas bausmę atlieka Pravieniškių pataisos namuose. Šiemet klaipėdiečiui atlikus pusę skirtos bausmės pataisos namų administracija teismui nusiuntė teikimą dėl klaipėdiečio paleidimo į laisvę anksčiau laiko.

Jį išnagrinėjęs teismas paskelbė, kad bausmių vykdymo kodeksas numato galimybę lygtinai paleisti asmenis esant numatytomis sąlygomis, bet tai nėra būtinybė. Teismas taip pat atsižvelgė į nuteistojo asmenybę, elgesį pataisos namuose bei nusikaltimo pavojingumą bei pobūdį.

Pataisos namai teismą informavo, kad būdamas už grotų R.Rožkovas padarė vieną režimo pažeidimą, drausmine tvarka nebaustas, 19 kartų buvo skatintas, dirba ūkio aptarnavimo skyriuje, mokosi universitete, epizodiškai dalyvauja visuomeninėje veikloje todėl, teismo manymu, tikėtina patenkinama integracija į visuomenę.

Pasak Pravieniškių pataisos administracijos, klaipėdietis prisipažįsta dėl nusikaltimo, gailisi, bet vengia analizuoti nusikaltimo situaciją.

Į teisiamųjų suolą patekęs R.Rožkovas neigė, kad nusikaltimą padarė iš savanaudiškų paskatų. Teisme kaltinamasis ėmė tikinti, kad artimųjų nužudymą suplanavo, nes nuo penkerių metų esą buvo tėvo seksualiai išnaudojamas. Tačiau šio motyvo nepatvirtino jokie kiti bylos įrodymai bei liudytojai. Ekspertai psichiatrai nustatė, kad jaunuoliai galėjo suprasti savo veiksmus ir juos valdyti.


Šiame straipsnyje: Ruslanas Rožkovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

nukenteja nuo rozkovu

nukenteja nuo rozkovu portretas
vaja vaja,liudmila,kaip likimas tamstas ziauriai nubaude,linkejau jums sudegti pragare kai pinigus paemusi net pirmam teisme nepasirodei ir rageliu nebekeliai(o ne kapeikas paemiai-5000 paemus dingai is akiracio nors kita advokate ta pati uz 100 doleriu sutvarke),bet tikrai nesitikejau,kad taip ziauriai jus nubaus likimas,matomai nevienas ir daugelio zmoniu ziaurus prakeiksmas uz jusu aferizmus krito ant taves-sunus nuzude tavo vyra-baisesnio likimo neimanoma isivaizduoti siame gyvenime...mes vos nepraradom dukters nes pinigelius uz ginyba kuriuos paprasiai buvo skirti puses metuku vaiko gydymui-ismelziai viska iki cento is musu seimos ir dingai kaip i vandeni,jei pamirsai,priminsiu-atvaziavus susirasiai sutarti,paemiai 5000 ir po to kelias savaites(nors buvo likusios tik tos kelios savaites iki teismo) nekeliai ragelio,o kai priskambinom is tau nepazystamo numerio-trumpai pareiskiai kad sergi ir numetei rageli-daugiau taves nei matem nei girdejom,skubiai susiradom kita advokate kuri nuvaziavo i Siauliu teisma ir byla laimejo...siule mums tave su vyru tave rekomendaves judvieju grupiokas perduoti edvokatu kolegijai kad atimtu is jusu licenzijas,bet tada jau nei laiko nei pinigeliu nebuvo like nes dukte ant operacinio stalo gulejo,nors tau tai buvo giliai dzin,juk kiseneje turejai 5000 kam dar tau rupintis?bet kaip matai reikejo rupintis-dievas ir likimas tave labiausiai nubaude...dabar degi pragare siame gyvenime nors praejo jau 12 metu....

rimantas

rimantas portretas
uz tokius baisius nusikaltimus dar taikomos ivairios lengvinancios aplinkybes taip darant mes tik skatinam dar didesni nusikalstamuma uz toki piktybiska nusikaltima turi sedeti iki gyvos galvos

111

111 portretas
lazda turi du galus
VISI KOMENTARAI 12

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių