Teismas sušvelnino skirtas nuobaudas

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriui Liudvikui Dūdai ir Transporto skyriaus vedėjui Rimantui Mockui nepavyko įrodyti, kad buvo neteisingai nubausti dėl rugsėjį sutrikusio maršrutinių taksi paslaugos teikimo.

Dar gali skųsti

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėja konstatavo, kad tarnybinės nuobaudos valstybės tarnautojams skirtos pagrįstai ir teisėtai.

Tačiau L.Dūdos ir R.Mockaus skundas dėl skirtų papeikimų buvo iš dalies patenkintas. Konstatuota, kad valstybės tarnautojams skirtos tarnybinės nuobaudos per griežtos.

Teismas įpareigojo jas sušvelninti – papeikimą pakeisti pastaba.

Tuo ši istorija dar gali nesibaigti. Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Tą reikėtų padaryti per mėnesį.

Nuobaudos skirtos pagrįstai.

"Mano, kaip vadovo, reakcija yra normali. Pagrindinis tikslas buvo įrodyti, kad darbuotojai, kurie netinkamai atliko savo pareigas, turėtų būti baudžiami ir prisiimti atsakomybę. Teismas konstatavo, kad jie veikė ne taip, kaip privalėjo, dėl ko susidarė situacija, ir nuobaudos skirtos pagrįstai", – komentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Jis tvirtino nematantis problemos dėl nuobaudos sušvelninimo: "Tikslas yra ne bausmės dydis, o neišvengiamumas, jei kokie darbai nepadaryti. Sprendimo neskųsime."

Savo kaltės neįžvelgia

L.Dūda, kuris dabar nedirba dėl ligos, ir R.Mockus dar negalėjo pasakyti, ar skųs teismo sprendimą. Valstybės tarnautojai tvirtino, kad pirmiausia nori įsigilinti į motyvus.

"Sprendimą vertinu blogai. Gal nebuvo gerai įsigilinta į mūsų skundo esmę. Ten buvo daug niuansų. Šiandien sunku pasakyti, kaip elgsimės toliau. Svarstau galimybę skųsti teismo sprendimą. Jaučiuosi nubaustas neteisingai", – tvirtino departamento direktorius.

L.Dūda pabrėžė, kad padarė viską, jog praėjusių metų rugsėjo pradžioje nesutriktų maršrutinių taksi paslaugos teikimas.

Buvo uždelsta, o dėl to aš nesijaučiu kaltas.

"Jei būtų buvęs laiku patvirtintas mūsų siūlytas sprendimo būdas, kuris buvo įgyvendintas vėliau, absoliučiai nieko nebūtų įvykę – maršrutiniai taksi būtų važiavę. Tačiau buvo uždelsta, o dėl to aš nesijaučiu kaltas. Mes viską padarėme laiku, reikėjo tik parašą padėti", – komentavo departamento direktorius.

R.Mockus tvirtino, kad apsispręs, ar skųsti teismo sprendimą, kai susipažins su medžiaga.

"Viskas dar labai šviežia, tad nieko negaliu pasakyti. Susipažinsiu su medžiaga, kurios yra daug, ir apsispręsiu. Reikia įvertinti motyvus, įsigilinti. Sprendimą vertinu "vidutiniškai", – tvirtino vedėjas.

Sprendimą vertinu "vidutiniškai.

Teko įsikišti merui

S.Budinas savo pavaldiniams L.Dūdai ir R.Mockui papeikimus skyrė dėl sutrikusio maršrutinių taksi paslaugos teikimo.

Šie nekursavo dešimt dienų nuo rugsėjo 5 d., nes dieną prieš pasibaigė sutartys su vežėjais, kurie teikė šią paslaugą, o savivaldybės administracija nesudarė naujų.

Maršrutinių taksi paslaugos teikimas atnaujintas, surengus apklausą ir pasirašius laikinąsias sutartis su vežėjais.

Sprendžiant situaciją, teko įsikišti ir miesto merui.

Dabartiniai "mikriukai" po miestą kursuos iki pirmadienio. Tada į gatves išvažiuos nauji, kurie dirbs bendrojoje miesto viešojo transporto sistemoje.

Maršrutinių taksi paslaugos sutrikimui tirti buvo sudaryta speciali komisija. Į ją buvo pakviesti visų miesto tarybos frakcijų atstovai.

Komisija įžvelgė, kad savivaldybės administracija kalta dėl susidariusios situacijos.

Tarnybinį tyrimą atliko ir S.Budinas. Po jo ir buvo papeikimai paskirti L.Dūdai ir R.Mockui.

Tačiau kai kurie politikai tvirtino, kad atsakomybę turėtų prisiimti pats administracijos vadovas.

Pradėti dar du patikrinimai

Pastarojo posėdžio metu L.Dūda priekaištų sulaukė ir iš kai kurių tarybos narių. Piktintasi, esą departamento vadovas tinkamai neatlieka savo pareigų.

S.Budinas teigė, kad vienoks ar kitoks pasipiktinimas yra labiau emocija.

"Aš, kaip vadovas, turėčiau vertinti konkrečius darbus ar nedarbus. Darbuotojui skiriama nuobauda, kai šis neatlieka savo pareigų", – teigė direktorius.

S.Budinas atkreipė dėmesį, kad L.Dūdos atžvilgiu pradėti dar du tarnybiniai patikrinimai, tačiau nedetalizavo, dėl ko.

"Kol nesame išsiaiškinę iki galo, nenorėčiau veltis į detales. Yra sudarytos komisijos, kurios viską išnagrinės. Kai bus priimti vienokie ar kitokie sprendimai, galėsiu pasisakyti", – tvirtino vadovas.

Neoficialiais duomenimis, tarnybiniai patikrinimai L.Dūdos atžvilgiu pradėti dėl viešojo transporto klausimų.

L.Dūda neslėpė jaučiąs, kad su juo norima susidoroti: "Tik aš esu valstybės tarnautojas, o ne politikas ir nieko blogo nepadariau. Dirbu savo darbą, o kažkam paprasčiausiai nepatinka."NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Pasibaigė sutartys, toks įspūdis, kad pasibaigė benzinas. Štai prie ko priveda biurokratinis popierizmas. Gal nuklydau, nes tik žvilgtelėjau į str. Šiaip smagu kai biurokratai pradeda .... viens kitą įveldami ir savo parankinius suteikdami jiems darbą.

DĖL SNORO AFEROS

DĖL SNORO AFEROS portretas
D.GRYBAUSKAITĘ - CŽV (BUVUSIĄ KGB) AGENTĘ UŽ GROTŲ!

Anonimas

Anonimas portretas
OMG dar tokio tinginio kaip Dūda svietas nėra matęs. Ką ten cackinasi su juo, mesti lauk ir lai bylinėjasi įrodinėdamas, kad yra žiauriai geras darbininkas
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

 • Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai
  Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai

  Lietuvos valstybės šimtmečiui dedikuota naujai planuojama mokykla Senvagės gatvėje kainuos 12,5 mln. eurų – dukart daugiau, nei planuota iš pradžių. Esą per pastaruosius kelerius metus brango ne tik statybinės medžiagos, bet atsir...

  2
 • Ministrui – žvejų problemų paketas
  Ministrui – žvejų problemų paketas

  Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys išgirdo metai iš metų besikartojančias tas pačias, o taip pat ir naujas žvejų problemas. ...

  2
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  14
 • Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės
  Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės

  Antradienio pavakarę Klaipėdoje smarkiai palijo, praūžė audra. ...

  14
 • Embrionus galės laidoti kapinėse
  Embrionus galės laidoti kapinėse

  Negimusius žmogaus embrionus, iki šiol naikintus kartu su medicininėmis atliekomis, nuo liepos pradžios leista laidoti kapinėse. Remiantis Europos valstybių praktika, embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės bus kremuojami ir lai...

  1
 • „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?
  „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?

  Pasibaigusio galiojimo produktai "Norfos" parduotuvėse virsta vis dažniau pastebimu reiškiniu – per itin trumpą laiką fiksuotas ne vienas atvejis, kai Klaipėdos pirkėjai įsigijo pasenusio maisto. Tuo įsitikino ir patikrinimą atl...

  17
 • Uostamiesčio poliklinikose – persišaldžiusių pacientų gausa
  Uostamiesčio poliklinikose – persišaldžiusių pacientų gausa

  Pats vidurvasaris, tačiau ne vieną klaipėdietį į lovą guldo aukšta temperatūra ir labiau šaltajam sezonui būdingi ligos požymiai. Šeimos gydytojai patvirtino, kad pastaruoju metu sulaukia daugiau persišaldžiusių pacient...

  2
 • Ant stogų Klaipėdoje – saulės jėgainės
  Ant stogų Klaipėdoje – saulės jėgainės

  Ant trijų uostamiesčio visuomeninės paskirties pastatų siekiama įrengti saulės jėgaines. Šiam tikslui bus bandoma gauti valstybės finansavimą. ...

  5
 • Paaiškėjo, kas vadovaus Klaipėdos muzikiniam teatrui
  Paaiškėjo, kas vadovaus Klaipėdos muzikiniam teatrui

  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadove tapo muzikologė, kultūros vadybininkė Laima Vilimienė. ...

  9
Daugiau straipsnių