Iš teisybės paieškų – šnipštas

Ekspertų nustatyta 66 tūkst. litų žala, padaryta vienai uostamiesčio garažų savininkų bendrijai, po daugybės metų ir įvairių tyrimų sunyko iki tūkstančio. Išgirdę teismo sprendimą nukentėjusieji pasijuto it musę kandę, bet nuleisti rankų dar neketina.

Ekspertų nustatyta 66 tūkst. litų žala, padaryta vienai uostamiesčio garažų savininkų bendrijai, po daugybės metų ir įvairių tyrimų sunyko iki tūkstančio. Išgirdę teismo sprendimą nukentėjusieji pasijuto it musę kandę, bet nuleisti rankų dar neketina.

Užvertė kalnais popierių

Garažų savininkų bendrijos „Vėjelis“ nariai prieš kelerius metus ėmėsi versti iš kėdės bendrijos pirmininką. Buvusiems žvejams, kurių garažai stovi Skirvytės gatvėje, tada buvo akivaizdu, kad bendrijoje vyksta keisti dalykai. Dėliodami faktą prie fakto vyrai suprato, jog netvarka klesti ne tik skaičiuojant mokesčius bei juos surenkant. Kilo įtarimų, kad jų mokami pinigai kartais plaukia ne į bendrijos iždą, o kažkam į kišenę.

Vyrai kreipėsi į policiją ir patys to nė nenumanydami užsikrovė ant pečių sunkiai pakeliamą naštą.

Iš pradžių turėję vilties, jog kaltininkas bus demaskuotas bei nubaustas, nes tai patvirtino net ekspertai, vėliau garažų savininkai susidūrė su niūria realybe – kaltu pripažintas asmuo bendrijai padarytos žalos neprivalo atlyginti.

Vienas aktyviausių šios bendrijos narių Dionyzas Bloškys pasakojo per kelerius metus sukaupęs tokį kalną visokiausių dokumentų, pažymų, kad popieriams laikyti jau trūksta vietos.

Suskaičiavo nuostolius

Į kovą prieš bendrijos pirmininką garažų savininkai pakilo 2009 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas judėjo vingiuota trajektorija.

2010-ųjų kovą sulaukta specialistų išvados, kad pirmininkas neteisėtai pasididino bei keliems kitiems darbuotojams pakėlė algas ir taip padarė per 13 tūkst. litų žalą.

Tačiau tai buvo ne vienintelis ekspertų atliktas tyrimas. Bendrijos nariai susipažino su specialisto išvada apie „Vėjelio“ ūkinę finansinę veiklą. Vyrai sėdo studijuoti 47 lapų dokumentą, surašytą teisine kalba.

Nors ir nebūdami dideli buhalterinių bei teisinių subtilybių žinovai, bendrijos nariai nedviprasmiškai suprato specialistų išvadą apie tai, kad neturėdamas bendrijos narių visuotinio susirinkimo įgaliojimo, pirmininkas skyrė sau ir keliems darbuotojams didesnius atlyginimus ir taip bendrijai „Vėjelis“ padarė per 66 tūkst. litų nuostolį.

Susipažinę su šiuo dokumentu vyrai džiaugėsi, kad jų įtarimai buvo patvirtinti kompetentingų pareigūnų ir apsišarvavo kantrybe laukdami, ką nuspręs teismas.

Daugelis jų nesidomėjo kiekvienu pareigūnų krustelėjimu, tačiau tie, kas atidžiai sekė tyrimo eigą, neslėpė nuostabos.

Skyrė tik baudą

Byla keliavo iš institucijos į instituciją. Ją čiupinėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Ūkinės finansinės veiklos tyrimo Klaipėdos apskrities skyriuje, Lietuvos teismo ekspertizės centre, Klaipėdos miesto prokuratūroje, Klaipėdos miesto apylinkės bei apygardos teismuose.

Per porą metų nuo 2010 gegužės iki 2012 vasario keturis kartus ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, bet vėl atnaujintas pagal kitus Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Atlikę savo darbą Ekonominių nusikaltimų tyrimo biuro (ENTB) pareigūnai prokurorams perdavė bylą surašyti kaltinamąjį aktą dėl turto pasisavinimo bei iššvaistymo.

Tačiau teisme apie tokius nusikaltimus jau nebuvo kalbama, o bendrijai padaryta suma nuo kelių dešimčių tūkstančių sumenko iki 1,3 tūkst. litų.

Buvęs pirmininkas buvo nuteistas už aplaidų buhalterijos tvarkymą. Jam skirta 650 litų bauda. Tačiau šie pinigai atiteko valstybei.

Teismo nuosprendyje rašoma, kad bendrija ieškinio neteikė.

Garažų savininkai liko it musę kandę. Šio nuosprendžio jie neapskundė.NAUJAUSI KOMENTARAI

TM

TM portretas
Vyrai,juk cia Lietuva!

pasiulymas

pasiulymas portretas
Aplamai, ar tai butu garazu ,ar tai butu gyvenamu namu koperatyvu- bendriju pirmininkams, turi buti istatimiskai iteisintas ROTACIJOS principas. Atidirbai 4-5 metus, siose pareigose butinai visuotiniu rinkimu principu renkamas kitas pirmininkas.Tai butu sazininga ir gyventojams maziau kiltu abejoniu yvairiais finansiniais klausimaais,o tai uzsisedi siose pareigose po 20- 30 metu ir galu nesurasi.

hmm

hmm portretas
Neišsamus straipsnis. Neina nieko suprasti. Jei jau rašoma apie 61 tūkst. nuostolį, tai reiktų įvardinti kaip jis susidarė. O kad pirmininkas algą pasikėlė tai irgi neaišku, ar neturėjo teisės to daryti. Kai valstybė kėlė minimalią algą ji turėjo didėti ir pirmininkui nepriklausomai bendrijos nariai pritaria tam ar nepritaria.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus
  Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus

  Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus tarp miesto valdžios atstovų. Vienų manymu, prieš dvejus metus duotas pažadas padvigubinti finansavimą šiai sričiai įvykdytas, kiti įsitikinę, kad šis rodiklis dar nepasiektas. ...

  1
 • Kas mokės kompensacijas už Kuršių nerijoje nugriautus pastatus?
  Kas mokės kompensacijas už Kuršių nerijoje nugriautus pastatus?

  Kuršių nerijoje esančių statinių savininkai ruošiasi teismams. Vyriausybei nutraukus Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano pakeitimų derinimą, teks vykdyti teismų sprendimus – griauti pastatus, o išlaidas ir...

  5
 • ES medaliai – misijos „Sophia“ kariams
  ES medaliai – misijos „Sophia“ kariams

  Klaipėdoje iškilmingoje Karo laivų flotilės rikiuotėje įteikti Europos Sąjungos medaliai šiemet tarptautinėje operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“ dalyvavusiems kariams. ...

 • Karklės senbuviai atkovojo protėvių keliuką
  Karklės senbuviai atkovojo protėvių keliuką

  Karklės kelio remontas apkarto šio Klaipėdos priemiesčio senbuviams. Dviejų Plazės gatvės sodybų gyventojams grasinta panaikinti įvažas į jų sodybas. Nepaisant sveiko proto kriterijaus, esą taip buvo numatyta renovuojamo plento teritoriniuos...

  7
 • Verslo liudijimai būstų nuomotojams brangs
  Verslo liudijimai būstų nuomotojams brangs

  Būstų nuomotojams verslo liudijimas kitąmet atsieis gerokai brangiau. Po ilgų diskusijų miesto taryba panaikino lengvatinį euro mokestį, kuris šiemet buvo taikomas šios paslaugos teikėjams. Už verslo liudijimą jiems teks mokėti 209 eur...

  4
 • „Vyšnia“ senamiestyje – mėsainis nekainuos nė 4 eurų
  „Vyšnia“ senamiestyje – mėsainis nekainuos nė 4 eurų

  Lankytojų neatsiginanti pirmoji "Vyšnia" plečiasi ir nuo šiol veiks senamiestyje. Bare dvelks lietuvių literatūros klasikų dvasia, o meniu ir toliau stebins mažiausiomis kainomis mieste. Jau šiandien 11 val. tuo įsitikinti...

  9
 • Apleistų sklypų savininkus toliau auklės mokesčiais
  Apleistų sklypų savininkus toliau auklės mokesčiais

  Nors buvo atliktas naujas masinis žemės vertinimas, klaipėdiečiams žemės mokestis didės nežymiai. Maksimalus tarifas vėl nustatytas apsileidėliams. ...

  3
 • Investuos į išskirtinius žibintus
  Investuos į išskirtinius žibintus

  Miesto tarybos prašoma didinti bendrovės "Gatvių apšvietimas", kurios vienintelė akcininkė yra savivaldybė, įstatinį kapitalą. Lėšos bus panaudotos dekoratyviniams žibintams istorinėje miesto dalyje įrengti. ...

  8
 • Merijoje – Pasaulio žydų kongreso vizitas
  Merijoje – Pasaulio žydų kongreso vizitas

  Klaipėdoje viešėjusius Pasaulio žydų kongreso atstovus džiugina geri vietos bendruomenės ir miesto valdžios santykiai. ...

  2
 • Prie upės pradėjo ardyti fontaną
  Prie upės pradėjo ardyti fontaną

  Dangės skvere pradėta ardyti fontaną, kuris daug metų džiugino miestiečius. Išmontuoti statinį prireikė, nes jo būklė – avarinė. ...

  14
Daugiau straipsnių