Terorizmu kaltinama E.Kusaitė teisiama dėl grasinimų prokurorui

Terorizmu kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė stojo prieš teismą dar vienoje byloje - mergina kaltinama grasinusi Generalinės prokuratūros prokurorui Justui Lauciui. Šis prokuroras anksčiau tyrė E.Kusaitės bylą dėl grasinimo įvykdyti teroro aktą.

Bylos duomenimis, 2011 metų vasario 18-sios vakarą mergina iš savo mobiliojo ryšio telefono į prokuroro tarnybinį mobilųjį telefoną išsiuntė grasinančio ir įžeidžiančio pobūdžio trumpąją (SMS) žinutę su menkinančiais bei nukentėjusiojo, kaip valstybės pareigūno, autoritetą, garbę ir orumą žeminančiais žodžiais. Prokurorą grasinta nužudyti ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą.

E.Kusaitė neigia J.Lauciui siuntusi trumpąją žinutę.

Įstatymas už grasinimą nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Kaltinamosios advokatas pirmajame teismo posėdyje pirmadienį pateikė krūvą prašymų - išreikalauti iš telekomunikacijų bendrovės J.Lauciaus telefono pokalbių išklotinę, prijungti teismų nutartis dėl ginamosios suėmimo, nusikalstamos veikos imitavimo modelio, skirti E.Kusaitės naudoto telefono SIM kortelės ekspertizę, apklausti liudytojas.

Kaltinamoji mano, kad SIM kortelė, kuria naudojantis buvo išsiųsta žinutė, galėjo būti suklastota.

"Jiems reikia nors už kažką mane nuteisti. Jie nori išsiplauti mundurus", - žurnalistams po posėdžio sakė E.Kusaitė.

Ar skirti ekspertizę, teismas paskelbs kitame posėdyje, kuris įvyks rugpjūčio 23 dieną. Posėdyje taip pat bus apklaustos liudytos - kaltinamosios mama Virginija Kusienė ir teta Irena Jeliniauskaitė.

Nukentėjusiojo prokuroro J.Lauciaus manymu, patikimai nustatyta, kad žinutė išsiųsta iš E.Kusaitės telefono, išsiųsta ji buvo per du kartus. Prokuroras teigė žinutę išsaugojęs telefone ir teismui pateiks, kai jis to paprašys.

Teismo posėdyje buvo paskelbta 2009-siais priimta Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjo nutartis, kuria operatyviniam darbuotojui leista veikti pagal nusikalstamą veiką imituojantį modelį - atsiliepti E.Kusaitės vardu telefonu ir rašyti SMS žinutes, bendrauti su islamistinių organizacijų atstovais, tartis dėl galimų teroro aktų bei vykimo į Rusiją.

Byla dėl grasinimo įvykdyti teroro aktą Rusijoje dar nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme. Joje posėdžiai taip pat vyks rugpjūtį.

Sunkiu nusikaltimu kaltinama klaipėdietė šiemet gegužės 10 dieną buvo paleista į laisvę, po pusę mėnesio trukusio suėmimo. E.Kusaitė pirmą kartą buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki praėjusių metų rugpjūčio. Tada Apeliacinis teismas taip pat nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje

Tokį sprendimą Lietuvos apeliacinis teismas priėmė konstatavęs, jog E.Kusaitė nors ir formaliai, bet sistemingai pažeidinėjo jai skirtų kardomųjų priemonių sąlygas, kardomosios priemonės tikslai gali būti pasiekti ir netaikant suėmimo.

Teismo nuomone, tyrimas šioje byloje baigtas, byla perduota nagrinėti teisiamajame posėdyje, E.Kusaitė gali susipažinti su bylos medžiaga, įskaitant ir čečėnų Aišos bei Apti Magmadovų parodymus. Konstatuota, jog byloje nėra duomenų, kad kaltinamoji kaip nors trukdė bylą nagrinėti, nėra duomenų, kad dėl jos kaltės būtų neįvykę posėdžiai.

E.Kusaitė privalo laikytis anksčiau skirtų kardomųjų priemonių - rašytinio pasižadėjimo neišvykti ir registruotis policijoje.

Generalinės prokuratūros prokuroro Mindaugo Dūdos teigimu, E.Kusaitė, būdama laisvėje, planavo vykti į Maskvą ir susitikti su Aišos ir Apti Magmadovų, kuriuos Rusijos pareigūnai kaltina organizavus teroro aktą, motina.

Mergina aiškino, kad bendraudama su Tamara Magmadova nesiekė daryti jokio poveikio suimtiems šios moters vaikams. Pasak E.Kusaitės, ji bendravusi tik iš žmogiškų paskatų, jai rūpėjusi draugės sveikata.NAUJAUSI KOMENTARAI

darykit isvadas

darykit isvadas portretas
Kaip gerai mes mokam visuomenei,kuri dar kvepuoja,smegeneles ''PUDRUOTI"-pastoviai surezisuojami ivairus spektakliai,nukreipti tautos demesi,kaip isnesami-isvagiami paskutinieji Lietuvos turtai,skurdinami pilieciai,kas diena po 350 pilieciu bega is salies. Kas darosi,kam dirba tos tarnybos kurios beja islaikomos musu-ne oligarchu ir seime sedincios mafijos nariu.,..ka cia bepridursi,jei yra dar nesusitepes teisesaugininkas-tai sedi kaip pele po sluota,o visi kiti dirba tikrai ne TAU EILINI LIETUVOS PILIETI.

Pikasas

Pikasas portretas
Sunku suprasti, kad tiek daug primalta BNS informacijoje. Esmė yra ta, kad jau aiškėja, kad grasinanti žinutė prokurorui Lauciui buvo pasiųsta valanda po to, kai iš E.Kusaitės tas jos telefonas jau buvo paimtas tardytojų. Bręsta dar vienas skandalas su kuriuo gali būti susijęs teisėsaugos darbuotojas ar jų grupė. Nemanau, kad dar kažkas iš visiškai pašalinių asmenų, apart prokurorų ar tardytojų, galėjo pasinaudoti iš Eglės Kusaitės paimtu telefonu. Čia gal kaip liaudyje sakoma: "Kartais ir labai gudri višta uodegą išsidilgina". Toks tyrimo posūkis Pikasiuko nenustebino. Gegužės 25 dieną spėjau taip: "Labai tikėtina, kad tai dar viena provokacija. Ir kur kas mažiau tikėtina, kad Eglė Kusaitė siuntė tokią žinutę. Tik visiška neišmanėlė ar net sutrikusios psichikos mergina galėtų siųsti tokią žinutę iš savo asmeninio telefono. E.Kusaitė į tokią nepanaši, tad jos nuostaba dėl tokios grasinančios žinutės pasirodymo yra visiškai suprantama. Pirmą kartą dėl panašios provokacijos galimybių buvau nustebintas dar tada, kai 2009m. spalio 5d. D.Kedžiui buvo pasiųsta žinutė, atseit, iš V.Naruševičienės kaimynų telefono, kad jis tuoj pat atvažiuotų, nes pas Violetą yra atvykęs Drąsiaus ieškomas "Aidas". Galima įsivaizduoti Drąsiaus nustebimą, kai jis sužinojo, kad tie kaimynai jam tokios žinutės nesiuntė. Jau tada buvo galima įtarti, kad tokia techninė galimybė yra įmanoma tiems, kurie turi atitinkamas galias ir reikiamą specialistą. Eilėje skandalingų, visuomenės dėmesio susilaukusių bylų labiausiai įklimpęs, manau, pats prokuroras Laucius, tad tokios provokacijos tikimybė ir galimybė tikrai neatmestina. Įdomu ar kitas prokuroras Dūda panašios "žinutės" dar negavo?"

sirse

sirse portretas
belieka tik palinketi visiems Kusaites istorijos"rezisieriamas",kad kuo greiciau lazda atsisuktu kitu galu.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių