Uostamiesčio meras Lenkijoje pristatė Klaipėdos regiono pageidavimus

 • Teksto dydis:

Šią savaitę Pietų Baltijos bendradarbiavimo abipus sienos programos metinėje konferencijoje Lenkijoje dalyvavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas akcentavo Vakarų Lietuvos regiono specifiką atspindinčius lūkesčius.

Tikimasi, kad išsakytos pastabos bus palankiai įvertintos Europos Komisijos ir dar labiau priartins programą prie Lietuvos poreikių 2014–2020 m. ES finansiniu laikotarpiu.
Uostamiesčio vadovo įsitikinimu, vienas iš svarbiausių Vakarų Lietuvos regiono prioritetų yra turizmo skatinimas.

Anot V.Grubliausko, ši sritis, kuri tarp naujosios programos tikslų kol kas nėra labai ryški, verta didesnio svorio, ypač turint galvoje, kad pajūrio regione yra net du kurortai – Palanga ir Nida.

Atsižvelgęs į Lietuvos dalyvavimo programoje patirtį, uostamiesčio meras akcentavo būtinybę plėsti nevyriausybinių organizacijų, kurios iki šiol galėjo būti pareiškėjų partnerėmis, galimybes savarankiškai siekti finansavimo pagal programos priemones. V.Grubliausko įsitikinimu, tai ne tik didintų programos prieinamumą ir populiarumą, bet ir sudarytų palankesnes sąlygas bendruomenių iniciatyvoms įgyvendinti, pilietiniam aktyvumui bei tarptautiniam bendradarbiavimui skatinti.

V.Grubliauskas siūlo ir tobulinti atsiskaitymo už programos finansuojamus projektus tvarką. „Kol kas skirtingose valstybėse ji skiriasi: vienur taikomas centralizuotas modelis, kitur – decentralizuotas. Pastarasis modelis, taikomas ir Lietuvoje, reiškia, kad projektų audito paslaugas įpareigojamas pirkti pats projekto rengėjas. Būtų prasminga tai suvienodinti visose valstybėse“, – sakė meras.

Kitąmet V.Grubliauskas ir jo atstovaujamas Vakarų Lietuvos regionas perims pirmininkavimą Pietų Baltijos programą įkūrusiam euroregionui „Baltija“, kuris vienija Danijos, Švedijos, Lenkijos, Lietuvos (Klaipėdos) regionus bei Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Pavasarį Klaipėdoje planuojami šių šalių atstovų susitikimai. Klaipėdos miesto meras yra euroregiono „Baltija“ viceprezidentas.

Pietų Baltijos programa skirta stiprinti tvarią šio regiono plėtrą, vieningai didinant jo konkurencingumą, skatinant žmonių ir institucijų integraciją. 2007–2013 m. laikotarpiu programos teikiamomis tarptautinio bendradarbiavimo galimybėmis Vakarų Lietuvoje pasinaudojo 26 institucijos bei organizacijos, keturios iš jų buvo projektų teikėjos. Programoje dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėdos rajono švietimo centras, Rietavo verslo informacijos centras ir kitos institucijos bei organizacijos.

Programos biudžetą 2007–2013 m. laikotarpiu sudarė daugiau kaip 67 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų. 2014–2020 m. planuojama tęsti programą, nekeičiant jos teritorinės aprėpties, tačiau beveik ketvirtadaliu padidinus jos biudžetą.
 NAUJAUSI KOMENTARAI

Apie asilą

Apie asilą portretas
Šis liberastų asilas ir tokiau savo kvailumu juokina svietą. Patilėtu. Miestą valdyti, ne triubą pūsti. Eitu geriau ragus nusiblizgintu.

Turistas

Turistas portretas
kažko aš tų politikų (ypač mūsų mero) protu nesuprantu. Meras teigia- Vakarų Lietuvos regiono prioritetas yra turizmo skatinimas- bet Klaipėda šiame kontekste miesto centre stato krovinių terminalus (Klasko-naujoji perkėla), "logistikos"sandėlius (Bega) jau miesto teritorijoje, "Memelis", dujų terminalus, LEZ-o plėtra. Kruizinių laivų turistai vežami į Akropolį, nes miesto senamiestyje nelabai yra ką veikti daugiau nei valandą? Tai gal čia bus pramoninis turizmas? Kur dingo G R A U Ž I N Ė N Ė ir teleskopas?

Tai

Tai portretas
kad isvogtas,praskolintas ir uzstatztas a la"Benjamin Kordus" dvarelis jau rimtai broska,skilineja ir mesle skesta.Chalopai vis masiskai bega geresnio maisto ir nezadno PONO ieskodami.Tik menkaverciai baujojo dvarelio naujieji ponai stoiskai ramus vis ode kuria,vandeni kaicia,vienybes JUKA verda ir nerausdami meluoja.TAI gal Lenkas ateis i kolonizuota miesta ir krasta.O gal litvinu nesunaikintas Cholokaustiniu zydu palikuonis sugris,0 gal"Isvarytasis" Vokietis su pinigais parvaziuos,savo zemes ir namus pasiims,gal vel kazka sukurs ir i stiklinius trilitrinius griztancius chalopus apgyvendins,utopiniu YPATINGOS EKONOMINES SVARBOS "gariunu verslo"PARKUS ir "tABOKINES menu Kolumbariumus" sujudins.O tai ir mirsim su "Roziniu svajoniu NEISVYSTYTU Universitetu" senose IR ARCHITEKTURISKAI amzinose VOKICIU kitados pastatztose RAUDONOSIOSE KAREIVINESE.MIESTE gi protingi Zmones gzvene seniau,amziams ir su GALVA STATE....matYt pagal A.Puskina "BOGATYRY NE MY" cia gzveno...... _
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių