Uostamiesčio vaikų ligoninėje – nauja operacinė

Artėjančią rudens pradžią Klaipėdos vaikų ligoninė pasitinka atsinaujinusi. Trečiadienį įstaigoje duris atvėrė moderni operacinė, paliatyvios slaugos palata ir stomatologijos kabinetas.

Lėšos – ir ligoninės

Pernai sausį, prasidėjusios rekonstrukcijos metu, Europos Sąjungos lėšomis buvo atliktas dienos chirurgijos operacinio bloko ir paliatyvios pagalbos palatos kapitalinis remontas bei nupirkta visa reikiama moderni medicininė įranga.

Bendra projekto vertė siekė 938 tūkst. Lt. Planuojama, kad per vienerius metus 1 200 mažųjų pacientų bus suteiktos kokybiškos dienos chirurgijos paslaugos.

Tačiau prieš beveik metus pradėta rekonstrukcija nevyko taip, kaip buvo planuota.

Kaip teigė Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė, operacinė buvo modernizuota Europos Sąjungos lėšomis, o stomatologinį kabinetą ligoninei teko įsirengti už savo pinigus.

„Atsitiko taip, kad Sveikatos apsaugos ministerija dienos operacinių bloko ir paliatyvios pagalbos palatos atnaujinimo projektus sujungė į vieną. Dėl šios priežasties buvo „nurėžta“ apie 800 tūkst. Lt. Nuolat stigo lėšų. Koridorių ir kai kurias patalpas remontuoti turėjome patys, pasirūpinome ir ventiliacijos įregimu “, – sakė vyriausioji gydytoja.

Įranga nauja

Pasak jos, į operacinę perkėlus stomatologinį kabinetą, visos dienos chirurgijos paslaugos, atsidūrė viename bloke.

Dabar Klaipės vaikų ligoninės dienos chirurgijos operacinių bloke bus atliekamos ausų, nosies, gerklės ligų, gydomų chirurginiu būdu, operacijos. Vienu metu paslaugas bus galima teikti dviem vaikams. Bloke tam skirtos dvi operacinės.

K.Bobianskienė džiaugėsi, kad modernizuotose patalpose nėra nė vieno anksčiau naudoto daikto: jose nuo instrumentų iki aparatūros viskas yra nauja.

Klaipėdos vaikų ligoninės specialistai džiaugiasi ir moderniu stomatologijos kabinetu. Anot jų, tokios įrangos gali pavydėti ir privačios įstaigos.

Operacinių bloke įrengtame stomatologijos kabinete bus atliekamos įvairios dantų gydymo procedūros, naudojant bendrą nejautrą.

„Dažniausiai tokia paslauga teigiama neįgaliems vaikučiams, kurių dantukais dėl negalios negalima pasirūpinti, taikant vietinę anestezę. Į stomatologo kėdę galės sėsti ir sveiki mažieji. Pasitaiko, kad vaikai nenustygsta vietoje, nepražioja burnyčių. Taigi, šis kabinetas tarnaus visiems norintiems“, – kalbėjo ligoninės darbuotojai.

Sąlygos globoti vaikus

Kalbėdama apie paliatyvios slaugos palatą, K.Bobianskienė patikino, kad sąlygos mamoms globoti itin sunkiai sergančius ligoniukus atnaujintoje patalpoje sudarytos idealios.

Čia įrengtos dvi lovos, nupirkta mikrobangų krosnelė, šaldytuvas.

„Nors palata visiškai nauja bei moderni, norime, kad ji, kaip įmanoma dažniau, būtų tuščia“, – sakė vyriausioji gydytoja.

Klaipėdos vaikų ligoninės Otorinolaringologijos skyrius vedėja Vaidilutė Kanopkienė teigė, kad paliatyvios pagalbos palata skirta tėvams, norintiems slaugyti atžalas, kurių sveikatos būklė itin prasta.

„Čia apsistoja beviltiški neurologiniai ligoniai, neįgalieji, mažieji, kamuojami smegenų auglio, vaikučiai su apsigimimais. Neretai šioje palatoje mažieji praleidžia savo paskutiniąsias dienas. Namuose likti jie negali, nes ten nėra tinkamos medicininės priežiūros“, – sakė V.Knopkienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  1
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  2
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  5
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  6
 • Išgirdo sodininkų prašymus
  Išgirdo sodininkų prašymus

  Miesto viešojo transporto organizatoriai atsižvelgė į sodininkų prašymus. Šaltuoju metų laiku 25 maršruto autobusas šeštadieniais užsuks į sodų bendriją „Rasa“. ...

  3
 • Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo
  Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo

  Pelenų dieną prasidedančią gavėnią, skirtą pasirengti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventei Velykoms, tradiciškai ženklina pasninkas. Tačiau šiemet Lietuvos vyskupų konferencija padarė išimtį ir atleido tikinčiuosius nu...

  9
 • Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia
  Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia

  „Uostamiesčio gyventojai tapo kur kas pilietiškesni nei prieš kelerius metus“, – pastebi Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis. Anot jo, prie&...

  1
 • Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam
  Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam

  Geri žmonių darbai nelieka nepastebėti. Klaipėdietis Kęstutis Maskolaitis trečiadienį nufilmavo neeilinį reginį, kaip Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryžoje iš automobilio išlipę du jauni žmonės skuba į pagalbą sniege užs...

  22
Daugiau straipsnių