Laukia sportiškiausi metai miesto istorijoje

Šiemet Klaipėda pirmoji Lietuvoje sulaukė tarptautinio Europos sporto sostinių ir miestų federacijos pripažinimo ir yra paskelbta vienu iš Europos sporto miestų. Jau šią savaitę uostamiestyje prasidės ir visus metus tęsis sporto renginių maratonas, kuriam įgyvendinti buvo skirta apie 300 tūkst. eurų.

Sveikas virusas

2018-uosius klaipėdiečiai turėtų atsiminti ir pajausti kaip vienus judriausių ir sportiškiausių metų.

Į Klaipėdos savivaldybės administracijos sudarytą varžybų ir sportinių renginių sąrašą jau yra įtraukta daugiau kaip 70 įvairiausių priemonių – nuo reprezentacinių tarptautinių profesionalaus sporto varžybų iki pavienių entuziastų iniciatyvų aktyviam poilsiui skatinti.

Ir šis sąrašas nuolat pildomas. Siekiama, kad kiekvienas miestietis, nepriklausomai nuo savo amžiaus ir fizinės ištvermės, atrastų patrauklų būdą judėti.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tikisi, kad rezultatai nenuvils nė vieno organizatoriaus ar paprasto klaipėdiečio ir šis titulas sutelks miesto bendruomenę vienam tikslui – kad kuo daugiau šeimų įsileistų sportą į savo kasdienybę.

"Sporto miesto titulas – didelis įsipareigojimas sportui skirti ypatingą dėmesį ir paskatinti sportuoti kuo daugiau klaipėdiečių. Siūlomų sportinių veiklų sąrašas neabejotinai ilgės – mes atviri visoms iniciatyvoms. Be abejonės, toliau bus gerinama ir sporto infrastruktūra – prasidės svarbių sporto objektų rekonstrukcija, pavasarį gyventojai bus pakviesti į naują, modernų baseiną. Tikiu, kad susitelkę pasieksime, jog sveiku sporto virusu užsikrėstų kuo daugiau klaipėdiečių ir sportas taptų neatsiejama miesto bendruomenės gyvenimo dalimi", – teigė meras.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo Sauliaus Paliulio, savivaldybė renginių programai ketina skirti apie 300 tūkst. eurų.

"Titulas – garbingas, bet už jį reikia susimokėti", – priminė V.Grubliauskas.

Tikisi užkrėsti ir kitus

Klaipėda – pirmoji šalyje pelniusi Europos sporto miesto titulą.

"Maždaug prieš dvejus su puse metų teko lankytis Italijoje, Turine, Europos sporto miestų oficialiame renginyje, kur pristatėme savo nuveiktus darbus sporto srityje. Visą šį laiką galvoje kirbėjo mintis, kad Klaipėda gali tapti Europos sporto miestu, ir mes nuosekliai siekėme šio vardo. Darbo buvo tikrai nemažai, šioje srityje esame pionieriai ir tikiuosi, kad po sėkmingo šių metų starto tokių miestų Lietuvoje atsiras daugiau", – vylėsi uostamiesčio savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Informacija apie Sporto metų renginius bus skelbiama Klaipėdos savivaldybės tinklalapyje, "Facebook" paskyroje "Klaipėda – Europos sporto miestas", žiniasklaidoje.

Renginių reklamoje bus naudojamas specialiai tam sukurtas spalvingas ir lengvai įsimenantis logotipas.

"Pabandėme sportą pateikti šiuolaikiškai, dinamiškai, emocionaliai. Olimpinėmis spalvomis papuošta kompanija – tai sportuojanti šeima. Gerai įsižiūrėję pamatysite ir mūsų miesto simbolikoje esantį šypsenos motyvą", – aiškino logotipo ir kitų projekto vizualinių kūrinių autorius Anatolijus Klemencovas.

Prasideda renginių maratonas

Oficialus Sporto metų startas bus duotas šį sekmadienį. 12.30 val. prasidės dalyvių eisena iš Teatro aikštės iki Biržos tilto.

Nuo 13 val. Atgimimo aikštėje ir senamiestyje vyks iškilminga Sporto metų atidarymo šventė, į kurią kviečiami visi miestiečiai.

Šiemet Atgimimo aikštėje finišuos tradicinio bėgimo, skirto Laisvės gynėjų dienai paminėti, dalyviai, kurie pajudės nuo Girulių televizijos bokšto.

Jų belaukiant skambės muzika, vyks ugnies šou, koncertuos Vilius ir Violeta Tarasovai.

Kiek vėliau bus apdovanoti bėgimo laimėtojai.

"Nereikia turėti iliuzijų, kad Europos sporto miesto titulas – tarsi rimbas, kuris išvarys visus į aikštes ir stadionus. Tikrai ne. Tačiau tai atvers dideles galimybes kiekvienam įsileisti į savo gyvenimą sportą, o mūsų pareiga užtikrinti kuo patogesnes prieigas ir infrastruktūros sprendimus, kad tas noras būtų kuo didesnis", – kalbėjo V.Grubliauskas.

Ne tik profesionalams

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė pasakojo, kad šiemet netrūks nacionalinės bei tarptautinės reikšmės renginių, kurie didins miesto žinomumą ir kvies žmones sportuoti.

"Pasiruošimas vyko gana ilgai, kol buvo parengtas įvairialypis priemonių planas, kad tai būtų įdomūs, aukštos kokybės metai. Daug dėmesio skiriama ne tik sportiniam meistriškumui, bet ir sveikatinimui. Reikia atkreipti dėmesį, kad Klaipėda jau turėjo stiprų įdirbį, dalyvauja sveikų miestų tinkle, daug dėmesio skiria bendruomenės fiziniam aktyvumui", – teigė direktorė.

Šį savaitgalį vyks Pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos turnyras, be jo, dar laukia Tarptautinis sunkiosios atletikos jaunių turnyras, Karatė kyokushin "Baltijos" taurės varžybos, Tarptautinis tinklinio turnyras, Tarptautinis paplūdimio rankinio turnyras ir kiti tarptautiniai renginiai.

Kalbant apie iniciatyvas šalies mastu, vyks krepšinio turnyras karaliaus Mindaugo taurei laimėti, vienuoliktos Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalinės varžybos, vandens sporto šakų festivalis Dangės upėje ir kiti renginiai.

Planuojami ir žiemos sporto šakų, vasaros paplūdimio festivaliai, kuriuose dalyvauti galės visi norintieji.

Dėmesys bus skiriamas ir neįgaliųjų sportui.

"Sporto metai skirti ne tik sportininkams, siekiantiems aukštų rezultatų. Kitiems gyventojams taip pat nestigs veiklos. Rinksime judriausią darželį, klasę, įmonę, senjorų organizaciją. Bendrai mankštai kviesime visas Klaipėdos nėščiąsias", – žadėjo J.Grubliauskienė.

Sportuoja tūkstančiai

Šiuo metu mieste plėtojama daugiau kaip 50 sporto šakų, veikia beveik 100 sporto, laisvalaikio ir sveikatingumo bazių, 5 profesionalūs sporto klubai, 5 sporto mokyklos vaikams.

Skaičiuojama, kad organizuotai sportuoja per 9 tūkst. klaipėdiečių, tačiau realus sportuojančiųjų skaičius gerokai didesnis.

Be to, tūkstančius žmonių pritraukia Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veiklos, gyventojai noriai naudojasi dviračių takais, kurių ilgis mieste sudaro apie 120 km.

Sporto metai Klaipėdoje pasireikš ne tik renginių gausa.

Nuolat gerinama ir infrastruktūra – tvarkomos esamos ir statomos naujos sporto bazės, šiuo metu finišuoja modernaus baseino statybos, prasidės Futbolo mokyklos atnaujinimas, Sąjūdžio parke įrenginėjamas BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių parkas, tvarkomi mokyklų stadionai, planuojama naujos sporto salės statyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilma

Vilma portretas
Sveiki visi. Klaipėda -Europos sporto miestas??? Sportas Klaipėdoje tikrai tragiškoje padėtyje! Dieve, kaip graudu žiūrėti, kaip vaikai sportuoja, kokios sąlygos...!!! Esu sportuojančių vaikų mama. Tikrai blogos sąlygos! Ypatingai su futbolu!!! Jau aplankėm daugelį Lietuvos miestų ir miestelių dalyvaudami futbo turnyruose. Klaipėdoje yra be galo daug lankančių šią sporto šaką. Galiu sąlygas palyginti. Žiauri situacina. Žiemą vaikai neturi kur treniruotis. Kada turėsim aikštę su stogu, kad vaikams žiemą ant galvų nelytų ir nesnigtų? Kada? Gyvenam kaip akmens amžiuje. Pasižiūrėkim į latvių pavyzdžius. Kaip jie puikiai tvarkosi! Tikrai nereikia didelių investicijų treniravimosi sąlygų pagerinimui. Klaipėdos centriniame stadione vaikams net tokiomis sąlygomis neužtenka vietos. Tai kaip jiems sportuoti, siekti aukštų rezultatų? Esu aktyvi mama ir sieksiu geresnių sąlygų vaikams. Vaikai yra jautri visuomenės dalis, jiems reikia skirti ypatingą dėmesį. Jie yra visuomenės, mūsų ateitis...

Klaipedietis

Klaipedietis portretas
Sporto miestas...hmmm kažkas keisto nes kaip pvz Klaipėdos "Viesulo" sporto centro imtynių, dziudo salė paskutinį kartą remontą ar atnaujinimą matė prieš 20 metų, labai įdomu kodėl iki šiol tik centrinis pastatas šio centro yra sutvarkytas, o visa kita užmiršta ?

Šiaip sirgalė

Šiaip sirgalė portretas
Sporto miestas - juokinga... O kur galima sportuoti? Kiek sporto salių uždarėte?Kiek dar ruošiatės uždaryti? O kur naujos?... Kur futbolo aikštės , kur badmintono salės...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą
  Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą

  Šeštadienį Teatro aikštė Klaipėdoje pakvipo žuviene. Išlaikydami gražią tradiciją, jau septynioliktą kartą šia sriuba bei kareiviška koše miestiečius vaišino Lietuvos žvejų ir žuvų perdirb...

  2
 • Tėvai nori atgauti pinigus
  Tėvai nori atgauti pinigus

  Šiuo metu mokestis už mokslą Klaipėdos Vydūno gimnazijos pradinukams siekia beveik 38 eurus mėnesiui. Dalis tėvų norėtų susigrąžinti įmokas už tą laiką, kai mokytojams streikuojant pamokos nevyko. Šis klausimas tėvų prašym...

  11
 • Iš apleistų pastatų veja su pagaliais
  Iš apleistų pastatų veja su pagaliais

  Uostamiestyje kasmet nugriaunama dešimtys pastatų vaiduoklių. Niekam nepriklausantys, apgriuvę statiniai tapo tikru galvos skausmu valdininkams – savavališkai avarinės būklės objektus užėmę miestiečiai ne visada juos apleidžia ge...

  4
 • Orai: pajūryje laukiama sniego
  Orai: pajūryje laukiama sniego

  Savaitgalį į uostamiestį turėtų atkeliauti žiemiškų orų banga, pūs stiprokas vėjas, kiek pašals, laukiama ir gausesnio sniego. ...

 • Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos
  Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau trečią dešimtmetį puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai dalį savo kūrybos vėl nutarė įkurdinti ligoninėje. Jos kolekciją papildė 2...

 • Klaipėdiečiai – prieš Migracijos paktą
  Klaipėdiečiai – prieš Migracijos paktą

  Klaipėdos visuomenininkai parengė raštą šalies Prezidentei, ragindami ją nepasirašyti Jungtinių Tautų inicijuoto vadinamojo Migracijos pakto, kuriam jau pritarė Seimas. Šio pareiškimo iniciatoriai tame įžvelgia reali...

  32
 • Santykiuose su uostu – miesto pralaimėjimas
  Santykiuose su uostu – miesto pralaimėjimas

  Klaipėdoje prieš kitų metų pradžios rinkimų maratoną formuojasi situacija, kai atrodytų, buvęs stiprus meras staiga susilpnėjęs suka į marginalinę pusę. ...

  22
 • Po tragiško incidento uoste, kai žuvo du vyrai, fiksuota ir aplinkos tarša
  Po tragiško incidento uoste, kai žuvo du vyrai, fiksuota ir aplinkos tarša

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) praneša, kad ketvirtadienio rytą Valstybiniame Klaipėdos jūrų uoste ties koncerno „Vakarų laivų gamykla“ krantine įvykus tragiškam incidentui, kurio metu žuvo du...

  4
 • Ateityje – sankryžos Klaipėdoje rekonstrukcija
  Ateityje – sankryžos Klaipėdoje rekonstrukcija

  Klaipėdos miesto savivaldybėje ketvirtadienį vyko pasitarimas dėl P.Lideikio, Herkaus Manto g., Liepojos pl. ir Šiaurės pr. sankryžos rekonstrukcijos. Susitikime analizuoti pasiūlymai, kaip pertvarkyti vieną pagrindinių miesto arterijų, mat, v...

  6
 • Uosto direkcija – sėkmingai dirbanti įmonė
  Uosto direkcija – sėkmingai dirbanti įmonė

  Lietuvos pramonininkų konfederacija baigiantis metams įvertina ir pagerbia sėkmingai dirbusias šalies įmones. Tarp sėkmingai dirbančių įmonių – ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. ...

  3
Daugiau straipsnių