Už vandenį teks mokėti brangiau

Klaipėdiečių išlaidos komunalinėms paslaugoms didės. Nuo gruodžio teks brangiau mokėti už vandenį ir nuotekų tvarkymą. Didės ir vadinamasis abonentinis mokestis. Naujiems tarifams dar turi pritarti miesto ir rajono tarybos.

Suvartojimas sumažėjo trečdaliu

Naujos kainos trečiadienį pristatytos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams. Atkreiptas dėmesys, kad paskutinį kartą jos buvo keičiamos prieš ketverius metus.

Nuo gruodžio 1 d. vidutiniškai vanduo ir nuotekų tvarkymas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams brangs 7,1 proc., o, įskaitant apskaitos veiklą, 11,3 proc.

Įmonės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas aiškino, kad tokiam pokyčiui įtakos turėjo keli faktoriai.

Pasikeitė vandens kokybės reikalavimai, įsigaliojo europinės higienos normos. Tenka daugiau investuoti į kokybiškesnio vandens ruošimą.

Atkreiptas dėmesys, kad per 10 metų klientų padaugėjo 40 proc., tačiau jie sunaudoja trečdaliu mažiau vandens nei anksčiau, o tai nepalanku skaičiuojant investicijų atsipirkimą.

Įtakos vandens ir nuotekų tvarkymo kainų didėjimui turi ir išorinės priežastys – šalies Vyriausybė per ketverius metus ne kartą didino minimalų darbo užmokestį, dėl infliacijos kasmet brango bendrovės perkamos paslaugos.

Išliks viena mažiausių

Didžiausiam bendrovės „Klaipėdos vanduo“ klientų ratui – daugiabučių ir individualių namų gyventojams – paslaugos keisis nežymiai.

Vartotojams, atskaitantiems už paslaugas bute, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina išaugs 4 proc., nuo 1,28 iki 1,33 euro už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Individualių namų gyventojams – 6,8 proc., nuo 1,17 iki 1,25 euro už kubinį metrą be PVM.

Vartotojams didės ir vadinamasis abonentinis mokestis. Klaipėdiečiams, kurie gyvena butuose, kur įrengtas skaitiklis, atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina išaugs 11,2 proc., nuo 1,16 iki 1,29 euro be PVM butui per mėnesį.

Karšto vandens skaitiklių aptarnavimo mokestis išliks nepakitęs 0,52 euro.

Naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas turi patvirtinti Klaipėdos miesto ir rajono tarybos.

Jei šios nepalaimintų pastarųjų, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija įpareigotų vandentiekininkus taikyti naujus tarifus – vienašališkai juos nustatytų. Miesto ir rajono taryboms pritarus, didesnės vandens kainos vartotojams bus taikomos nuo gruodžio 1 d.

Nors vandens ir nuotekų tvarkymo kainos uostamiestyje didės, jos išliks vienos mažiausių šalyje.

Lyginant su didžiaisiais miestais, Klaipėda nusileidžia tik Vilniui ir Kaunui. Pastarieji taip pat turės nustatyti nauja kainas.

Įmonė patyrė nuostolių

Anksčiau pagal nustatytą tvarką vandens kaina buvo nustatoma ne trumpesniam nei trijų metų laikotarpiui. Paskutinį kartą klaipėdiečiams jos nustatytos 2013 m.

Tada paslaugos kaina vidutiniškai didėjo 11,4 proc., įskaitant apskaitos veiklą – 12,8 proc.

Pagal naują tvarką paslaugų bazinės kainos yra nustatomos trejų metų laikotarpiui, antraisiais ir trečiaisiais kainų galiojimo metais jas perskaičiuojant.

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad įmonės „Klaipėdos vanduo“ pateiktas naujas kainas komisija derino metus laiko. Be to, patvirtino mažesnes nei prašyta. Dėl šių priežasčių bendrovė patyrė ir patirs nuostolių.

Tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta metodika yra neaiški.

Užkliuvo ir tai, kad realiai savivaldybių tarybos negali turėti įtakos vandens kainoms. Net ir nesulaukus miesto valdžios pritarimo, šios įsigaliotų tokios, kokios yra suderintos su komisija.

„Kodėl aš turiu balsuoti ir būti bloga, jei nuo mūsų niekas nepriklauso. Kiekvieną kartą, kai tvirtinamos naujos vandens kainos kyla tokios pat diskusijos, bet niekas nesikeičia“, – tvirtino Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaila

Gaila portretas
kad savivaldybe turi biudzeto pervirsi o socialinem reikmem, miestelienams pinigu skiria minimaliai. Elgiasi kaip verslininkai UAB , visai ne kaip viesuju finansu specialistai.

Anonime,

Anonime, portretas
ne taip lengva pačiai ,,asilu liaudžiai"kažką pakeisti.Nepadeda jokie nuomonių sakymai piketai, mitingai ar krūvos raštiškų pareiškimų, protestų.Viską turėtų tvarkyti prokuratūra, o būtent-viešo intereso gynimo skyrius.Algas ima nemažas ir ..nieko nedaro.ŠTAI KUR VISŲ BLOGYVIŲ PRIEŽASTIS.Tik kažkodėl niekas nei žodelio jiems nesako o kolioja ,,runkelius"kurie lygtai už viską atsakingi

Anonimas

Anonimas portretas
Tegyvuoja LIBERASTPIDERASINIS rezimas lietuvoje. LiberastPIDERASAI valdzioje BYBI DEDA ant VISOS runkeliu tautos. Cha cha cha ....asilu liaudis.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras
  Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras

  Estakadą nuolat potvynių užliejamame kelyje Šilutė–Rusnė už 9,46 mln. eurų statys įmonių „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras konsorciumas. ...

  1
 • Ginklai nuo paniką sėjančios infekcijos – paprasti
  Ginklai nuo paniką sėjančios infekcijos – paprasti

  Meningokokinės infekcijos rizika padidėja žiemą, tad vis dažniau galima išgirsti pranešimų apie naujas aukas. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad nuo paniką sėjančios infekcijos kartais galima apsisaugoti paprastais būdais. ...

 • Miesto biudžetą teks mažinti
  Miesto biudžetą teks mažinti

  Klaipėdos tarybai bus teikiamas tvirtinti patikslintas miesto biudžetas. Jį siūloma mažinti 3,245 mln. eurų, nors vos prieš mėnesį jis buvo didinamas 1,15 mln. eurų. Didžiąją minėtos sumos dalį sudaro ES lėšos, kurių nepavyks įsi...

 • Kapines perkels į virtualią erdvę
  Kapines perkels į virtualią erdvę

  Miesto kapines ateityje planuojama perkelti ir į virtualią erdvę. Siekiama, kad internete žmonės galėtų rasti, kur palaidotas artimasis ar pažįstamas, informaciją, kaip pasiekti kapavietę. ...

  5
 • Vieno langelio principą – į laivyną
  Vieno langelio principą – į laivyną

  Biurokratija „skandina“ jūrininkus – laivyne turi būti mažinamas įvairių ataskaitų ir nereikalingos biurokratijos kiekis. ...

  2
 • Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis
  Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis

  Žvejai iki šiol laivuose laikyti tarsi žemesne kasta, prilyginti jūrininkams. ...

  4
 • Neliko grėsmės palikti ratus
  Neliko grėsmės palikti ratus

  Daugiabučių namų kiemuose, kur kasdien važinėja daugybė automobilių, netikėtai atsirandančios duobės gyventojams virsta galvos skausmu. Tačiau savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus darbuotojai tikina, kad mašinų ratų laužyti neverta. Gav...

 • Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų
  Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų

  Per penkerius metus įmonė "Klaipėdos energija" įrangai ir vamzdynams planuoja atseikėti apie 30 mln. eurų. Tai padės sumažinti šilumos gamybos sąnaudas ir nuostolius trasose, pagerinti energijos tiekimą vartotojams. ...

  4
 • Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai
  Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai

  Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė, kad konteineriniai tualetai Palangos paplūdimyje šią vasarą buvo pastatyti nelegaliai, antradienį pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

  12
 • Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės
  Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės

  Klaipėdos moksleiviai antrą kartą varžėsi dėl judriausios klasės titulo. Antradienį Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizavo moksleivių konkurso „Judriausia klasė“ finalinį etapą. Šio konkurso tikslas ne&nbs...

Daugiau straipsnių