Už vandenį teks mokėti brangiau

Klaipėdiečių išlaidos komunalinėms paslaugoms didės. Nuo gruodžio teks brangiau mokėti už vandenį ir nuotekų tvarkymą. Didės ir vadinamasis abonentinis mokestis. Naujiems tarifams dar turi pritarti miesto ir rajono tarybos.

Suvartojimas sumažėjo trečdaliu

Naujos kainos trečiadienį pristatytos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams. Atkreiptas dėmesys, kad paskutinį kartą jos buvo keičiamos prieš ketverius metus.

Nuo gruodžio 1 d. vidutiniškai vanduo ir nuotekų tvarkymas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams brangs 7,1 proc., o, įskaitant apskaitos veiklą, 11,3 proc.

Įmonės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas aiškino, kad tokiam pokyčiui įtakos turėjo keli faktoriai.

Pasikeitė vandens kokybės reikalavimai, įsigaliojo europinės higienos normos. Tenka daugiau investuoti į kokybiškesnio vandens ruošimą.

Atkreiptas dėmesys, kad per 10 metų klientų padaugėjo 40 proc., tačiau jie sunaudoja trečdaliu mažiau vandens nei anksčiau, o tai nepalanku skaičiuojant investicijų atsipirkimą.

Įtakos vandens ir nuotekų tvarkymo kainų didėjimui turi ir išorinės priežastys – šalies Vyriausybė per ketverius metus ne kartą didino minimalų darbo užmokestį, dėl infliacijos kasmet brango bendrovės perkamos paslaugos.

Išliks viena mažiausių

Didžiausiam bendrovės „Klaipėdos vanduo“ klientų ratui – daugiabučių ir individualių namų gyventojams – paslaugos keisis nežymiai.

Vartotojams, atskaitantiems už paslaugas bute, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina išaugs 4 proc., nuo 1,28 iki 1,33 euro už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Individualių namų gyventojams – 6,8 proc., nuo 1,17 iki 1,25 euro už kubinį metrą be PVM.

Vartotojams didės ir vadinamasis abonentinis mokestis. Klaipėdiečiams, kurie gyvena butuose, kur įrengtas skaitiklis, atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina išaugs 11,2 proc., nuo 1,16 iki 1,29 euro be PVM butui per mėnesį.

Karšto vandens skaitiklių aptarnavimo mokestis išliks nepakitęs 0,52 euro.

Naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas turi patvirtinti Klaipėdos miesto ir rajono tarybos.

Jei šios nepalaimintų pastarųjų, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija įpareigotų vandentiekininkus taikyti naujus tarifus – vienašališkai juos nustatytų. Miesto ir rajono taryboms pritarus, didesnės vandens kainos vartotojams bus taikomos nuo gruodžio 1 d.

Nors vandens ir nuotekų tvarkymo kainos uostamiestyje didės, jos išliks vienos mažiausių šalyje.

Lyginant su didžiaisiais miestais, Klaipėda nusileidžia tik Vilniui ir Kaunui. Pastarieji taip pat turės nustatyti nauja kainas.

Įmonė patyrė nuostolių

Anksčiau pagal nustatytą tvarką vandens kaina buvo nustatoma ne trumpesniam nei trijų metų laikotarpiui. Paskutinį kartą klaipėdiečiams jos nustatytos 2013 m.

Tada paslaugos kaina vidutiniškai didėjo 11,4 proc., įskaitant apskaitos veiklą – 12,8 proc.

Pagal naują tvarką paslaugų bazinės kainos yra nustatomos trejų metų laikotarpiui, antraisiais ir trečiaisiais kainų galiojimo metais jas perskaičiuojant.

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad įmonės „Klaipėdos vanduo“ pateiktas naujas kainas komisija derino metus laiko. Be to, patvirtino mažesnes nei prašyta. Dėl šių priežasčių bendrovė patyrė ir patirs nuostolių.

Tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta metodika yra neaiški.

Užkliuvo ir tai, kad realiai savivaldybių tarybos negali turėti įtakos vandens kainoms. Net ir nesulaukus miesto valdžios pritarimo, šios įsigaliotų tokios, kokios yra suderintos su komisija.

„Kodėl aš turiu balsuoti ir būti bloga, jei nuo mūsų niekas nepriklauso. Kiekvieną kartą, kai tvirtinamos naujos vandens kainos kyla tokios pat diskusijos, bet niekas nesikeičia“, – tvirtino Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaila

Gaila portretas
kad savivaldybe turi biudzeto pervirsi o socialinem reikmem, miestelienams pinigu skiria minimaliai. Elgiasi kaip verslininkai UAB , visai ne kaip viesuju finansu specialistai.

Anonime,

Anonime, portretas
ne taip lengva pačiai ,,asilu liaudžiai"kažką pakeisti.Nepadeda jokie nuomonių sakymai piketai, mitingai ar krūvos raštiškų pareiškimų, protestų.Viską turėtų tvarkyti prokuratūra, o būtent-viešo intereso gynimo skyrius.Algas ima nemažas ir ..nieko nedaro.ŠTAI KUR VISŲ BLOGYVIŲ PRIEŽASTIS.Tik kažkodėl niekas nei žodelio jiems nesako o kolioja ,,runkelius"kurie lygtai už viską atsakingi

Anonimas

Anonimas portretas
Tegyvuoja LIBERASTPIDERASINIS rezimas lietuvoje. LiberastPIDERASAI valdzioje BYBI DEDA ant VISOS runkeliu tautos. Cha cha cha ....asilu liaudis.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai
  Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai

  Smiltynės miškus užpuolė lapus ir spyglius graužiantys kenkėjai – naktinių drugių verpikų vikšrai. Šių kenkėjų invazijas Lietuvos miškuose girininkai stebi kone kasmet, tačiau šiemet – ypatingas antpl...

 • Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines
  Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines

  Didieji trumpiausios metų nakties renginiai visoje Lietuvoje prasidės tik šeštadienį, Joninių išvakarėse, tačiau klaipėdiečiai buvo pirmieji ir šią šventą atšventė jau penktadienio vakarą. ...

  8
 • Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus
  Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus

  Poilsiautojai ir vietiniai gyventojai Neringoje jau ne kartą yra susidūrę su šernais, lapėmis, briedžiais. Kai kurie juos mėgsta šerti ir tai tampa savotiškai tradicine, nors ir nelabai skatintina, poilsio dalimi. ...

  5
 • Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus
  Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus

  Giruliuose esantys kariniai įtvirtinimai netrukus gali padovanoti dar daugiau istorijos žinių apie Antrojo pasaulinio karo mūšius pajūryje. Šeštadienį būrys Pasieniečių klubo vyrų rankomis atkasinės pietinės gynybinių įtvirti...

  1
 • Vyrų pliaže – mažos mergaitės
  Vyrų pliaže – mažos mergaitės

  Pajūriu ėjusį klaipėdietį šokiravo vyrų pliaže tarp nuogalių laigančios dvi nuogos mažametės mergaitės. Jos esą čia veikiausiai atėjo su tėčiu. Tačiau kilo klausimas, ar šis paplūdimys išties tinkama ir saugi vieta ma...

  16
 • Per Jonines pajūryje lis
  Per Jonines pajūryje lis

  Vasarvidžio savaitgalis nenudžiugins geru oru. Lis ir bus vėjuota, užtat kitą savaitę oras pamažu rims, po kelių dienų sugrįš tradicinė lietuviška vasara. ...

  3
 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
 • Klaipėdos muzikinio teatro direktoriaus konkurse – šeši pretendentai
  Klaipėdos muzikinio teatro direktoriaus konkurse – šeši pretendentai

  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro direktoriaus konkursas tęsiasi jau ketvirtą mėnesį. Po to, kai gegužę komisijai neįtiko pastarieji du pretendentai, paskelbtas naujas, kuriame dalyvauja jau šeši asmenys, siekiantys vadovo posto. ...

  6
 • Liepų gatvėje – nauja šviesoforinė sankryža
  Liepų gatvėje – nauja šviesoforinė sankryža

  Liepų gatvėje ateityje planuojama įrengti dar vieną šviesoforais reguliuojamą sankryžą, kuri turėtų atsirasti ties sankirta su Pievų gatve. Tikimasi, kad tai padės suvaldyti transporto srautus, kurie, prognozuojama, padidės dėl naujų objek...

  5
 • Karinės jūrų pajėgos minės istorinį laivo žygį per Atlanto vandenyną
  Karinės jūrų pajėgos minės istorinį laivo žygį per Atlanto vandenyną

  Liepos 4 d. iškilmingos rikiuotės metu bus paminėtas Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo laivo ,,Vėtra“ (A41) žygis per Atlantą. ...

Daugiau straipsnių