Už vandenį teks mokėti brangiau

Klaipėdiečių išlaidos komunalinėms paslaugoms didės. Nuo gruodžio teks brangiau mokėti už vandenį ir nuotekų tvarkymą. Didės ir vadinamasis abonentinis mokestis. Naujiems tarifams dar turi pritarti miesto ir rajono tarybos.

Suvartojimas sumažėjo trečdaliu

Naujos kainos trečiadienį pristatytos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams. Atkreiptas dėmesys, kad paskutinį kartą jos buvo keičiamos prieš ketverius metus.

Nuo gruodžio 1 d. vidutiniškai vanduo ir nuotekų tvarkymas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams brangs 7,1 proc., o, įskaitant apskaitos veiklą, 11,3 proc.

Įmonės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas aiškino, kad tokiam pokyčiui įtakos turėjo keli faktoriai.

Pasikeitė vandens kokybės reikalavimai, įsigaliojo europinės higienos normos. Tenka daugiau investuoti į kokybiškesnio vandens ruošimą.

Atkreiptas dėmesys, kad per 10 metų klientų padaugėjo 40 proc., tačiau jie sunaudoja trečdaliu mažiau vandens nei anksčiau, o tai nepalanku skaičiuojant investicijų atsipirkimą.

Įtakos vandens ir nuotekų tvarkymo kainų didėjimui turi ir išorinės priežastys – šalies Vyriausybė per ketverius metus ne kartą didino minimalų darbo užmokestį, dėl infliacijos kasmet brango bendrovės perkamos paslaugos.

Išliks viena mažiausių

Didžiausiam bendrovės „Klaipėdos vanduo“ klientų ratui – daugiabučių ir individualių namų gyventojams – paslaugos keisis nežymiai.

Vartotojams, atskaitantiems už paslaugas bute, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina išaugs 4 proc., nuo 1,28 iki 1,33 euro už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Individualių namų gyventojams – 6,8 proc., nuo 1,17 iki 1,25 euro už kubinį metrą be PVM.

Vartotojams didės ir vadinamasis abonentinis mokestis. Klaipėdiečiams, kurie gyvena butuose, kur įrengtas skaitiklis, atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina išaugs 11,2 proc., nuo 1,16 iki 1,29 euro be PVM butui per mėnesį.

Karšto vandens skaitiklių aptarnavimo mokestis išliks nepakitęs 0,52 euro.

Naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas turi patvirtinti Klaipėdos miesto ir rajono tarybos.

Jei šios nepalaimintų pastarųjų, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija įpareigotų vandentiekininkus taikyti naujus tarifus – vienašališkai juos nustatytų. Miesto ir rajono taryboms pritarus, didesnės vandens kainos vartotojams bus taikomos nuo gruodžio 1 d.

Nors vandens ir nuotekų tvarkymo kainos uostamiestyje didės, jos išliks vienos mažiausių šalyje.

Lyginant su didžiaisiais miestais, Klaipėda nusileidžia tik Vilniui ir Kaunui. Pastarieji taip pat turės nustatyti nauja kainas.

Įmonė patyrė nuostolių

Anksčiau pagal nustatytą tvarką vandens kaina buvo nustatoma ne trumpesniam nei trijų metų laikotarpiui. Paskutinį kartą klaipėdiečiams jos nustatytos 2013 m.

Tada paslaugos kaina vidutiniškai didėjo 11,4 proc., įskaitant apskaitos veiklą – 12,8 proc.

Pagal naują tvarką paslaugų bazinės kainos yra nustatomos trejų metų laikotarpiui, antraisiais ir trečiaisiais kainų galiojimo metais jas perskaičiuojant.

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad įmonės „Klaipėdos vanduo“ pateiktas naujas kainas komisija derino metus laiko. Be to, patvirtino mažesnes nei prašyta. Dėl šių priežasčių bendrovė patyrė ir patirs nuostolių.

Tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta metodika yra neaiški.

Užkliuvo ir tai, kad realiai savivaldybių tarybos negali turėti įtakos vandens kainoms. Net ir nesulaukus miesto valdžios pritarimo, šios įsigaliotų tokios, kokios yra suderintos su komisija.

„Kodėl aš turiu balsuoti ir būti bloga, jei nuo mūsų niekas nepriklauso. Kiekvieną kartą, kai tvirtinamos naujos vandens kainos kyla tokios pat diskusijos, bet niekas nesikeičia“, – tvirtino Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaila

Gaila portretas
kad savivaldybe turi biudzeto pervirsi o socialinem reikmem, miestelienams pinigu skiria minimaliai. Elgiasi kaip verslininkai UAB , visai ne kaip viesuju finansu specialistai.

Anonime,

Anonime, portretas
ne taip lengva pačiai ,,asilu liaudžiai"kažką pakeisti.Nepadeda jokie nuomonių sakymai piketai, mitingai ar krūvos raštiškų pareiškimų, protestų.Viską turėtų tvarkyti prokuratūra, o būtent-viešo intereso gynimo skyrius.Algas ima nemažas ir ..nieko nedaro.ŠTAI KUR VISŲ BLOGYVIŲ PRIEŽASTIS.Tik kažkodėl niekas nei žodelio jiems nesako o kolioja ,,runkelius"kurie lygtai už viską atsakingi

Anonimas

Anonimas portretas
Tegyvuoja LIBERASTPIDERASINIS rezimas lietuvoje. LiberastPIDERASAI valdzioje BYBI DEDA ant VISOS runkeliu tautos. Cha cha cha ....asilu liaudis.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  1
 • Į banką – velionio pinigų
  Į banką – velionio pinigų

  Kas pasinaudojo mirusio vyro banko sąskaitoje buvusiais pinigais? Atsakymo į šį klausimą ieško Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai. ...

  2
 • L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri
  L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri

  Laisvalaikio klubo "Aerobikos uostas" direktorės ir trenerės Loretos Vitkevičienės misija – labai subtili. Jos manymu, visi vaikai yra talentingi ir unikalūs, tačiau tam, kad tai pamatytume, reikia suteikti jiems galimybę save realizuoti...

  3
 • Kariai lieka Šilutės rajono potvynio vietoje ir toliau teiks paramą gyventojams
  Kariai lieka Šilutės rajono potvynio vietoje ir toliau teiks paramą gyventojams

  Nuo vasario mėnesio pradžios Šilutės rajono potvynio rajone veikusi Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių komanda su būtiniausia gelbėjimo įranga ir technika lieka potvynio vietovėje ir toliau teiks pagalbą gyventojams. ...

 • Paštas paliko be pašalpų
  Paštas paliko be pašalpų

  Klaipėdiečiai įsiutę – du mėnesius dalis įvairias pašalpas ar kompensacijas gaunančių miestiečių liko be jiems taip reikalingų pinigų. Paaiškėjo, jog savivaldybės skelbtą konkursą tokių išmokų pristatymui gyventojam...

  11
 • Planuojami pakeitimai – ne į naudą vartotojams
  Planuojami pakeitimai – ne į naudą vartotojams

  Kitą savaitę Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketina peržiūrėti šilumos supirkimo tvarką. Kokia tų pakeitimų nauda ir kaip tai gali paveikti šilumos kainas vartotojams, situaciją pakomentuoti sutiko Kauno tec...

  7
 • VRK tenkino D. Palucko atsistatydinimo prašymą dėl nenurodyto teistumo
  VRK tenkino D. Palucko atsistatydinimo prašymą dėl nenurodyto teistumo

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino teistumo nenurodžiusio socialdemokrato Dano Palucko mandatą Palangos savivaldybės taryboje jo paties prašymu. ...

  3
Daugiau straipsnių