Užsieniečius uostamiestyje šokiravo neblaivaus vairuotojo kapas

Penktadienį, ties Karlskronos aikšte pastatyta instaliacija visiems priminė, kuo gali baigtis vairavimas išgėrus. Vainikais ir girtų vairuotojų pasiteisinimais padabintas kapas gali tapti skaudžia ateities vizija, prie vairo sėdantiems neblaiviems asmenims.

Kapas išgąsdino turistus

Žvejų gatvėje stovėjimo vietą užėmęs kapas sulaukė ne tik vairuotojų, bet ir turistų dėmesio. Pro šalį keliavusių užsieniečių būrelis staiga stabtelėjo ir susiėmė už galvų. Klausinėdami vieni kitų, jie bandė išsiaiškinti kas čia nutiko ir ką reiškia šis laidotuvių akcentas.

Atskleidus, jog šis kapas skirtas girtiems vairuotojams, grupelė sutriko – nejau neseniai čia žuvo žmogus? Išsiaiškinę tikrąją šios instaliacijos prasmę, turistai lengviau atsikvėpė ir diskutuodami apie tai, ką matė, patraukė savo keliais.

Gerokai šalčiau į Lietuvos aludarių gildijos akciją reagavo automobilių vairuotojai. Jie vis žvilgčiojo į kapą, tačiau sustoti šalia nedrįso.

Trumpam stabtelėjęs jaunuolis tik sarkastiškai šūktelėjo: „Klaipėdoj naujas kapines atidarė?“.

Tarp pažįstamų – girtas vairuotojas

„Iš karto nesupratau, kas čia nutiko, tačiau priėjus arčiau pamačiau, jog tai – kapas“, – stebėjosi praeivė Inga, neslėpdama, jog išvydus tai, per širdį perėjo išgąstis.

Moteris tikino, jog prie vairo girta niekada nesėda, tačiau pažįstamų tarpe tokių žmonių turi. „Tikiuosi, nereikės dar kartą to pamatyti tikrų laidotuvių metu“, – vylėsi ji.

Lietuvos aludarių gildijos vadovas Saulius Galadauskas pripažino, jog girtam vairuotojui didžiausią įtaką turi draugai. Pasak jo, nei tėvų nei mokytojų, darbdavių ar politikų niekas neklauso.

S. Galadausko nuomone, žmonės ne tik neturėtų vairuoti girti, bet ir sėstis į tokio asmens valdomą transporto priemonę.

Humoras ir gąsdinimas – efektyviausi

Aludaris pripažįsta, jog vairavimas išgėrus – didelė problema Lietuvoje. Pasak jo, tie, kurie turėtų mažinti girtų vairuotojų skaičių, dažniausiai sutinkami piketuose prie seimo, o šios gildijos idėja – apeliuoti į pačių žmonių jausmus.

Pirmą kartą akcija „Nevairuok išgėręs“ pasirodė 2006 metais.

„Mūsų tikslas, kad žmonės mus išgirstų ir nesėstų už vairo neblaivūs“, – tikino gildijos vadovas. Geriausiai pasiekti šio tikslo, pasak jo, galima prie žmonių prieinant kitu kampu – arba gąsdinant arba juokaujant.

Humoro nestokoja ir sulaikyti neblaivūs asmenys, bandantys išsisukti nuo atsakomybės.

Internautai išrinko 5 įsimintiniausias pastarųjų frazes: „Kojos nelaikė, todėl važiavau“; „Gėriau tik vieną bokalą alaus“; „Turėjęs namo parvežti draugas prisigėrė labiau už mane“; „Suvalgiau prasto maisto, išgerti reikėjo dezinfekcijai“; „Naktį bijojau eit iki namų, o grįžti automobiliu atrodė saugiau“.  Šie ir kiti vairuotojų pasiteisinimai surašyti informacinėje lentelėje šalia instaliacijos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

butų efektyviau

butų efektyviau portretas
kad pastatytų prie Akropolio centrinio įėjimo-ten daugiausia žmonių praeina. Dabar gi pastatė tam, kad atžymėti, kad buvo KLP.

Aludariams na

Aludariams na portretas
Visų pirma, reikėtų uždrausti tokius alius, aludarius ir visokius jibanus alkoholikus, kurie kaip piktžolė teršia ir žudo mūsų planetą. Atsirado mat gudručiai, surezgė iš eglių vainikėlį ir bando pateisinti savo alkoholizmo manijas.

Liudesys

Liudesys portretas
Leiskit zmonem kurtis, dirbti, vaikus auginti o ne bankus uzdarineti vidury dienos ir atimti zmoniu pinigus siaip? Ir nebus jokiu kapu , nebus degradu ir taip toliau. Moliu salyje moliai ir politikai ir viskas kitkas. Teisingai tas padare katino savininkas uzdejo ir isvaziavo is cia, nors nematys sudo smirdincio gyvenimo...
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių