Uostamiesčio vaikų atostogos – kieme

Nuo liepos vaikų užimtumas tampa uostamiesčio tėvų galvos skausmu. Duris užvėrus mokykloms, Klaipėdos paaugliai pasmerkiami tūnoti daugiabučių kiemuose. Specialistai įsitikinę: dykaduoniavimas vasarą – tiesus kelias į nusikalstamą veiklą ar net savižudybę.

Nuo liepos vaikų užimtumas tampa uostamiesčio tėvų galvos skausmu. Duris užvėrus mokykloms, Klaipėdos paaugliai pasmerkiami tūnoti daugiabučių kiemuose. Specialistai įsitikinę: dykaduoniavimas vasarą – tiesus kelias į nusikalstamą veiklą ar net savižudybę.

Nežino, kur dėti atžalas

Prasidėjus liepai, vis daugiau vaikų laisvalaikio ir užimtumo paslaugas teikiančių įstaigų užveria duris vasaros atostogoms.

"Birželį dar galima rasti vaikų dienos stovyklų ir kitokios veiklos, tačiau nuo liepos mažųjų laisvalaikio klausimas virsta didele problema. Nenorime, kad vaiko vasara prabėgtų prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano", – dėstė atžalų turinti klaipėdietė.

Kad problema išties opi, patvirtino ir Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė.

"Norint bent du vaikus išleisti į stovyklą, reikia sutaupyti nemažą sumą. Todėl daugelis vaikų vasarą leidžia namuose arba tėvai juos išveža į kaimą – pasirinkimo variantų nėra daug. Juk dauguma neturi galimybės visą vasarą atostogauti ir tinkamai prižiūrėti vaikus", – pasakojo K.Paulikė.

Pašnekovė nuogąstavo, kad per vasarą tinkamos veiklos neturintis vaikas gali patekti ir į Vaiko gerovės komisijos akiratį.

"Skųstis mokame garsiai"

Tėvų forumo vadovės teigimu, vienas ryškiausių veiksnių, kodėl uostamiestyje vasaromis vaikai dykaduoniauja, – netinkamas valdžios požiūris.

"Jau keletą metų neskiriama pakankamai lėšų vaikų vasaros užimtumui skatinti, dotacijų negaunama ir iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Šiek tiek pinigų savivaldybė skiria, tačiau tai tik menkos programos, kurios tinkamo užimtumo vasarą negarantuoja", – pabrėžė K.Paulikė.

Tėvų atstovė pastebėjo, kad aktyvumo ir tinkamo pasiruošimo vasarai stokoja ir patys tėvai.

Pašnekovė patikino, kad mažose gyvenvietėse tėvai itin aktyviai buriasi į bendruomenes ir kartu organizuoja įvairias vasaros veiklas savo atžaloms.

"Skųstis mokame garsiai, bet patys pasistengti dažnai tingime. Kaimuose labai aktyviai reiškiasi tėvų bendruomeniškumas, organizuojamos dienos stovyklos, atskiru laiku laisvi tėvai prižiūri kitų vaikus. Didmiesčiuose to labai trūksta", – pastebėjo K.Paulikė.

Teks mokėti 490 litų

Vis dėlto Klaipėdos savivaldybės ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė patikino, jog vasarą vaikai turės ką veikti.

"Jeigu jie lanko neformaliojo ugdymo įstaigą, tai nekils klausimas dėl veiklos vasarą. Visos šios įstaigos organizuoja vaikų vasaros poilsio stovyklas", – aiškino direktorė.

N.Laužikienės teigimu, visos sporto mokyklos organizuoja vasaros stovyklas, kai kurios jų – nemokamos.
Dažnai tėvai turi sumokėti tik už vaiko maitinimą, kaina varijuoja dviejų šimtų litų ribose.

"Stovyklas organizuoja ir privatūs sporto centrai, kuriuos finansuoja savivaldybė. Juose kaina yra 490 litų. Visose įstaigose galima šias paslaugas gauti", – užtikrino N.Laužikienė.

Tačiau direktorė pripažino, jog užimtumo problemų esama.
Dažniausiai informaciją apie rengiamas vasaros stovyklas gauna tik tie vaikai, kurie ir lanko įvairias neformaliojo ugdymo įstaigas.

Per mokslo metus vien tik į mokyklą kulniuojantys klaipėdiečiai net nenutuokia, kuo galima užsiimti šiltuoju metų laiku.

"Žinoma, kita problema yra ta, kad savivaldybė pati neskelbia ir neorganizuoja programų. Prieš keletą metų mes tai darėme. Tada viskas vyko sėkmingai", – pripažino N.Laužikienė.

Direktorė vardijo, kad iš visų uostamiesčio vaikų šiais metais vasarą neformaliosiose ugdymo ir kultūros įstaigose vasaros 1 665, o sporto įstaigose – daugiau nei 800 vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

gyventojas

gyventojas portretas
Gerai, kad vaikai dar turi kiemus. Kai kurie vaikai net kiemų neturi. O medžius vis kerta. Tuoj ir skverų nebebus.

Močiutė

Močiutė portretas
Ką veikia už šią problemą atsakingi savivaldybės klerkai? Rašo popietius niekam nereikalingus. Mažinti etatus.

VU

VU portretas
Tevai pirkite prezervativus ir vasara nebus problemu.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  4
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
Daugiau straipsnių