Uostamiesčio vaikų atostogos – kieme

Nieko nenori ir patys

Vis dėlto savivaldybės atstovai prognozuoja šviesią ateitį veiklos vasarą ieškantiems vaikams.
2014–2020 m. valstybė žada skirti 35 mln. litų vaikų vasaros stovykloms visoje Lietuvoje.

Klaipėdiečiai piktinasi, jog socialiai remiamoms šeimoms bei globos namuose gyvenantiems vaikams suplanuojama visa vasara, o vaikai, kurie noriai ieško galimybių ją praleisti aktyviai, tačiau nepriklauso jokiai specialių poreikių turinčiai grupei, paliekami finansavimo paribyje.

"Iš tiesų, socialinės atskirties sričiai, būtent socializacijos centrų veiklai, skiriama daug pinigų. Tačiau dažnai čia susiduriame su vaikais, kuriems siūloma viskas, tačiau jie nenori nieko", – besipiktinantiems tėvams pritarė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė.

Darbdaviai kratosi paauglių

Pati kelis vaikus auginanti K.Paulikė patikino savo atžalų neleidžianti į vaikų vasaros stovyklas ir bandanti ieškoti jiems kitos veiklos, tačiau tai padaryti nėra lengva.

"Darbdaviams taikoma labai daug apribojimų, jie turi griežtai sekti darbo krūvį, tai atgraso priimti nepilnamečius. Vaikams gauti darbo lauko prekyboje ar bent kambarine labai sunku", – tikino forumo pirmininkė.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas pasakojo, kad kasmet sulaukia nemažai nepilnamečių, norinčių užsidirbti.

Sezoninio darbo dažniausiai ieško 16–17 metų paaugliai.

"Kreipiasi ne tik patys nepilnamečiai, bet ir jų tėvai. Kartu bandome atrasti jiems tinkamo darbo, tačiau darbdaviai priima nenoriai", – patvirtino M.Skritulskas.

Paprastai vadovus atgraso nepilnamečių darbuotojų įgūdžių stoka, gerokai mažesnis darbo našumas bei tai, kad pilnametystės nesulaukusieji negali dirbti visą darbo dieną.

"Paradoksalu, tačiau švietimo įstaigos, kuriose vykdomi viešieji darbai, taip pat vengia nepilnamečių darbuotojų", – pabrėžė vadovas.

Šiuo metu Klaipėdoje registruoti 48 15–17 m. darbo ieškantys asmenys. Šiais metais iš viso Klaipėdos skyriuje buvo užregistruota 70 14–17 m. amžiaus ieškančių darbo asmenų. Nuolatiniam darbui įdarbinti devyni ir vienas nepilnametis asmuo pasirašė terminuotą darbo sutartį.

Jie įdarbinti darbininkais, krovikais, po vieną asmenį – atrakcionų parko prižiūrėtoju, kambarine, padavėju.

Tiesus kelias nusikalsti

Klaipėdoje vaikų problemas narpliojanti psichologė Vilma Mažeikienė pripažino, kad neveiklumas ištisą vasarą turi įtakos vaiko psichologinei būsenai.

"Be jokios abejonės, vaikų užimtumo stoka neigiamai veikia vaikų socializacijos įgūdžius bei psichologinę būseną", – užtikrino specialistė.

Psichologės teigimu, daug lemia ir vaiko, kuris vasarą leidžia vienas, amžius.

Jaunesni vaikai patys dar nemoka organizuoti savo laisvalaikio, todėl dažniausiai laiką leidžia žiūrėdami televizorių ar žaisdami kompiuterinius žaidimus.
Šešiolikmečiai jau geba planuoti savo laiką ir paprastai jį leidžia su bendraamžiais.

Tačiau neretai pasitaiko, kad savarankiškai planuodami savo laisvalaikį vaikai pradeda linkti į nusikalstamą veiklą ar žalingus įpročius.

"Kiemuose susitikę su socialinės rizikos vaikais jaunuoliai gauna savotiškų konsultacijų ir prisigalvoja įvairios veiklos: ką nors nugvelbia parduotuvėje ar nusikalsta sunkiau", – dykaduoniaujančių paauglių kasdienybę apibūdino V.Mažeikienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

gyventojas

gyventojas portretas
Gerai, kad vaikai dar turi kiemus. Kai kurie vaikai net kiemų neturi. O medžius vis kerta. Tuoj ir skverų nebebus.

Močiutė

Močiutė portretas
Ką veikia už šią problemą atsakingi savivaldybės klerkai? Rašo popietius niekam nereikalingus. Mažinti etatus.

VU

VU portretas
Tevai pirkite prezervativus ir vasara nebus problemu.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių