A. Vaitkus: miesto vadovybė turi spręsti problemas, o ne jas kurti

 • Teksto dydis:

Arvydas Vaitkus yra įsitikinęs – išspręsti miesto taršos problemą užtektų įgyvendinant kelis ryžtingus transporto srautų valdymo projektus. Tačiau dabartinė valdžia stringa pradėjusi kelis itin brangius, tačiau miestui jokios naudos neduosiančius projektus.

Pokalbyje su A. Vaitkumi plačiau apie tai, ką daryti, kad mūsų miestas taptų švarus, o gatvės – neperkrautos transportu.

– Kas šiandien yra aktualiausia, kalbant apie taršą ir kamščius Klaipėdoje?

– Galima išskirti dvi esmines problemas. Pirmoji – apleistas transporto srautų valdymas ir su tuo susiję gatvių, sankryžų, tiltų bei viadukų projektai. Atsainus miesto vadovų požiūris suformavo aibę problemų, dėl kurių miestiečiai eikvoja laiką kamščiuose. Tyrimai rodo, kad būtent transportas yra didžiausias taršos mieste šaltinis.

Antrasis aspektas – dabartinės valdžios polinkis pompastiškiems ir neefektyviems sprendimams. Tokiais įvardinčiau tramvajaus, iš dalies –Bastionų tilto projektus. Tai labai brangūs ir realių problemų nesprendžiantys sumanymai. Vien ko vertas savivaldybės sprendimas išmesti kelis šimtus tūkstančių eurų tramvajaus projekto studijai.

– Gal galite konkrečiai įvardinti jautriausias miesto vietas šiuo klausimu?

– Transporto srautų dinamika rodo, kad didžiausia problema susidaro piko metu ties įvažiavimais į miestą. Jautriausia vieta – Šilutės plento ir Baltijos prospekto sankryža. Taip pat ir pietinėje miesto dalyje spūstyse ima strigti gyventojai, atvažiuojantys per Rimkus.

– Kaip spręsti susidariusias problemas?

– Sprendžiant automobilių srautų problemas privalomas kompleksinis požiūris. Kartu būtina numatyti, kaip situacija miesto infrastruktūroje keisis per artimiausius 10–15 metų. Tai turi atsispindėti miesto bendrajame plane, kuriame būtų nustatytas teritorijų paskirstymas.

Pirmiausia būtina sutvarkyti situaciją Šilutės plente. Į šią sankryžą patenka gausūs transporto srautai iš pietinės miesto dalies, Klaipėdos rajono bei uoste veikiančių įmonių. Praėjusiais metais tarša Šilutės plente leistinas normas viršijo net kelis kartus. Šioje vietoje pastačius dviejų lygių sankryžą, laisviau judėtų automobilių srautai Vilniaus plentu. Žinau, kad jau daugiau nei dešimtmetį prieš rinkimus klaipėdiečiai girdi panašių pažadų. Pastaruoju metu ir kaltinimus centrinei valdžiai, kad ši neva nevykdė pažadų skirti reikalingo finansavimo. Tačiau tiesa yra kiek kitokia – miesto vadovybė nesugebėjo paruošti projekto šios sankryžos įgyvendinimui, nors Vyriausybė praėjusiais metais tam skyrė apie 10 milijonų eurų. Deja, nepateikus projekto, finansavimas nebuvo suteiktas.

Dar vienas labai svarbus darbas, kurio būtina imtis, – pietinis aplinkkelis. Įrengus aplinkkelį už geležinkelio stoties, aplenkiant gyvenamuosius rajonus ir nebenaudojant Jūrininkų prospekto, sunkusis transportas iš uosto patektų tiesiai į magistralę. Tokiu būdu būtų išvengta didelių transporto spūsčių pačiame mieste – būtų akivaizdi nauda ne tik miestiečiams, bet ir priemiesčio bei rajono gyventojams.

– Kuriems miesto vadovybės pradėtiems projektams nepritariate. Kodėl?

– Mano nuomone, labai svarbu peržiūrėti Statybininkų prospekto ir Lipkių gatvės plėtros projektą. Pasigilinus aiškiai matyti, kad jau šiandien Statybininkų prospekto ir Šilutės plento sankryžoje yra per dideli transporto srautai. Šalia šios sankryžos išdėstytas ne tik daugiabučių namų kvartalas, bet ir mokyklos, darželiai. Tokią aplinką dar labiau apkrauti sunkiuoju transportu ne tik būtų didelė klaida, bet ir kainuotų itin brangiai – numatyta dviejų lygių estakada per geležinkelį kainuotų apie 25 milijonus eurų. Tai milžiniška suma miestui.

Dar vienas keistas ir labai brangus miesto vadovybės pradėtas projektas – Bastionų tiltas. Dėl šio tilto statybos ne kartą bendravau ir su miesto vadovais, ir su projektuotojais. Tačiau aiškaus atsakymo apie projekto naudą negavau. Ar šioje vietoje tiltas miestui iš tiesų yra reikalingas? Juk abejose Danės upės pusėse yra labai siauros gatvės, o tiltas kažkodėl suprojektuotas net keturių eismo juostų. Manau, kad šis projektas ne spręstų, o kaip tik sukeltų naujų problemų. Tai – tik keli pavyzdžiai.

– Skelbiama, kad Klaipėda gali tapti pirmuoju miestu, turinčiu tramvajų, Lietuvoje. Ar tai realu?

– Tai būtų ne pasiekimas, o brangiai kainuojanti ir rimta problema. Kodėl? Tiek dirbdamas Susisiekimo ministerijoje, tiek uoste  bendravau ir bendrauju su miestų, turinčių tramvajų linijas, vadovais. Žmonių, kurie iš tiesų nusimano apie tramvajų efektyvumą, nuomonė viena – jeigu miestas neturi jau įrengtų linijų, naujų įrenginėti tikrai neverta, nes tai – milžiniškos investicijos. Mano nuomone, šiuo klausimu yra efektyvesnių sprendimų, tarkime, Vilniaus pavyzdys – greitieji autobusai, kurie jau pasiteisino. Taip pat kitos ekologiško viešojo transporto rūšys.

Mūsų miesto vadovai jau išleido kelis šimtus tūkstančių eurų studijai dėl tramvajaus linijų  įrengimo Klaipėdoje. Ar buvo atsiklausta miestiečių nuomonės, ar buvo vykdomos diskusijos su specialistais? Kiek man žinoma – ne. Ir tai jau tampa sistemine Klaipėdos valdžios yda. Kaip minėjau, kuriami projektai, kuriais galėtų pasigirti miesto vadovai, tačiau kurių įgyvendinimas taps tik našta miesto biudžetui ir sukurs papildomų problemų.

Aš dirbu vadovaudamasis tokiu principu: kiekvieną savo darbą pradedu labai kruopščia situacijos ir būsimos naudos analize. Būtent tai lemia projektų sėkmę ir protingus jų kaštus. Matau, kad būtent tokio požiūrio Klaipėdos vadovybei šiandien labai trūksta.

Politinė reklama apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Užs. 1663856NAUJAUSI KOMENTARAI

to >Jonas D.

to >Jonas D. portretas
Vaitkus buvo pastatytas socdemų į vadovo postą....tai yra politinė pozicija varguoli :)

MAR-as

MAR-as portretas
Ar čia tik nėra „Klaipėdos“ - „Kauno“ dienraščio komentarų rekordas? Kažin kodėl? Būdavo tikrai geresnių straipsnių ir vertesnių diskusijų.

>Jonas D.

>Jonas D. portretas
Aha, tau turbūt geriausias varijantas būtų kad uostui vadovautų Simonas Gentvilas?Ot būūūtųųų gerooovė..:D), ,,piesni spliaskami"!Tokia pat gerovė kaip kad kitas Gentvilas kasė griovį jūroje ties Šventaja.Tol kol nuplovė 3mln.jūron.:DDDDDD)) Be pėdsako
VISI KOMENTARAI 147
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kelyje Šilutė–Rusnė vanduo pakilo iki 14 centimetrų
  Kelyje Šilutė–Rusnė vanduo pakilo iki 14 centimetrų

  Kelio Šilutė–Rusnė apsemtame ruože šeštadienį vanduo pakilo iki 14 centimetrų. Eismas leidžiamas. ...

 • Klaipėdiečiai šventė laisvę
  Klaipėdiečiai šventė laisvę

  Keli tūkstančiai patriotiškai nusiteikusių klaipėdiečių vaiskų šeštadienio vidurdienį Atgimimo aikštėje susirinko švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. ...

  3
 • Po Lietuvą plinta istoriniai laivai
  Po Lietuvą plinta istoriniai laivai

  Tikro laivadirbio entuziazmo dėka netgi atrodytų toli nuo didžiųjų vandenų esančiuose Kėdainiuose gimsta senoviniai laivai. ...

  5
 • Muziejaus rekonstrukcijai stinga lėšų
  Muziejaus rekonstrukcijai stinga lėšų

  Dar vasarą socialinius tinklus apskriejo nuotrauka, kurioje įamžintas ant Klaipėdos laikrodžių muziejaus stogo žaliuojantis medelis. Apverktinos būklės pastato stogas remonto nematė jau kelias dešimtis metų. ...

  8
 • Dėl tuštėjančių patalpų – nežinia
  Dėl tuštėjančių patalpų – nežinia

  Vykdant vaikų globos reformą, uostamiesčio vaikų globos namų "Rytas" auklėtiniai pamažu įkurdinami nupirktuose butuose. Klaipėdos savivaldybės administracija svarsto, kaip efektyviai panaudoti ištuštėjusį globos namų pastat...

  1
 • Trūkus vamzdžiui – vanduo užtvindė gatvę
  Trūkus vamzdžiui – vanduo užtvindė gatvę

  Ankstų penktadienio rytą į darbus skubėję klaipėdiečiai turėjo bristi per vandens apsemtą šaligatvį. ...

 • Į merus veržiasi ir turčiai, ir elgetos
  Į merus veržiasi ir turčiai, ir elgetos

  Dėl Klaipėdos rajono, Kretingos, Neringos ir Palangos merų postų konkuruoja gausus būrys politikų. Kai kurie į šias pareigas pretenduojantys kandidatai – gyvenime nemažai pasiekę ir solidų turtą uždirbę asmenys, kiti stebina kukliomis...

  4
 • Klaipėdos mieste – virtinė renginių
  Klaipėdos mieste – virtinė renginių

  Šis savaitgalis Klaipėdoje bus kupinas spalvų, koncertų ir gerai nusiteikusių žmonių. Be Šviesų festivalio, kelias dienas mieste taip pat šurmuliuos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai. ...

  5
 • Klaipėdos mieste siautėja pažeidėjai
  Klaipėdos mieste siautėja pažeidėjai

  Uostamiesčio vairuotojų elgesys stebina klaipėdiečius. Daugiabučių namų gyventojai piktinasi, jog žmonės automobilius palieka stovėti draudžiamose zonose. Transporto priemonėms pajudėjus, gyventojų akį rėžia purve skęstančios, suniokotos vej...

  22
 • Globojantiesiems vaikus – didesnės išmokos
  Globojantiesiems vaikus – didesnės išmokos

  Nuo šiol vaikus globojančios uostamiesčio šeimos ir asmenys sulauks gausesnės materialinės paramos, mat šiemet įsigaliojo nauja tvarka. Prie globėjams mokamų išmokų bus skiriamos papildomos lėšos. Didžiausios paramo...

  4
Daugiau straipsnių