Vėliava įplieskė politikų ginčus

Mėlynoji vėliava šiemet gali suplevėsuoti ne tik Smiltynės centriniame, bet ir Antrosios Melnragės paplūdimyje. Tokį siekį palaimino miesto taryba. Tačiau vėliava tarp politikų įplieskė aštrias diskusijas. Kliuvo ir klausimą pristačiusiam pranešėjui.

Abejojo ženklo nauda

Kad mėlynosios vėliavos bus siekiama ne tik Smiltynės, bet ir Antrosios Melnragės paplūdimiui, kalbėta jau pernai.

Paraiška gauti šį ženklą, kuris pažymi paplūdimių kokybę, buvo išsiųsta dar prieš miesto tarybos posėdį. Tačiau reikėjo sulaukti politikų palaiminimo.

Klausimas, ar siekti mėlynosios vėliavos dviem paplūdimiams, sukėlė diskusijų tarp miesto tarybos narių. Politikė Nina Puteikienė pranešėjo klausė, ar šis, kai renkasi vietą atostogoms, žiūri, kad paplūdimys turėtų mėlynąją vėliavą, kaip sužino tokią informaciją.

Sprendimo projektą pristatęs Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda atsakė, kad tokią informaciją randa internete.

Taip pat pabrėžė, kad į paplūdimį atėję ir pamatę plevėsuojančią mėlynąją vėliavą, stendą, informuojantį apie šį kokybės ženklą, poilsiautojai žino, jog pakliuvo į kokybišką pliažą, gali gauti atitinkamas paslaugas.

Išgirdusi atsakymą, N.Puteikienė išsakė nuomonę, kad mėlynoji vėliava vis dėlto nereklamuoja miesto, jo paplūdimių, kaip yra teigiama.

Siūlė lėšas skirti reklamai

Tarybos narys Rimantas Taraškevičius domėjosi, kuo skirtųsi paplūdimiai, jei juose neplevėsuotų mėlyna vėliava.

"Aš turiu nuomonę šiuo klausimu, bet neišsakysiu, o išreikšiu balsavimu. Kokie yra išskirtiniai šio ženklo reikalavimai? Ar turi būti geresnė infrastruktūra, takeliai, daugiau šiukšlių dėžių, tam tikra spalva nudažytos persirengimo kabinos?" – klausė politikas.

L.Dūda atsakė, kad visi išvardyti dalykai turi egzistuoti. Taip pat turi būti įrengta maudymosi vieta neįgaliesiems.

N.Puteikienės manymu, šis sprendimo projekto pristatymas akivaizdžiai parodė, jog savivaldybės darbuotojai prastai nusimano apie reklamą, rinkodarą.

"Siūlyčiau tuos 10 tūkst. eurų, kiek sumokėtume už dvi mėlynąsias vėliavas, investuoti į miesto, paplūdimių reklamą. Nusipirkus vėliavėlę, kurią suteikia neaiškūs veikėjai, pliažai netaps švaresni, o ir turistų nebus daugiau. Susilaikysiu dėl šio klausimo. Nė karto nesirinkau, kur atostogauti, ieškodama mėlynosios vėliavos paplūdimių", – pabrėžė politikė.

Įvertino kaip neefektyvią

Panašios pozicijos laikėsi ir tarybos narys Viačeslavas Titovas. Politikas tvirtino, kad jam gaila mokėti 10 tūkst. eurų už ženklą.

"Už tokią sumą galima visame mieste vėliavas pakabinti. Paplūdimiuose ir taip reikia siekti aukščiausių standartų. Tam nėra būtina vėliava, kuri kainuoja 10 tūkst. eurų. Užtenka duoti nurodymą prižiūrėtojams", – dėstė politikas.

V.Titovas siūlė geriau tuos 10 tūkst. eurų investuoti į pačius paplūdimius. Pasak tarybos nario, vėliavos – ne pati efektyviausia investicija.

"Siūlau nepritarti šiam sprendimo projektui. Apskritai, ar yra kokia statistika, kiek ta mėlynoji vėliava pritraukia turistų, kiek jie atveža pinigų į miestą? Manau, kad ne", – pats atsakė politikas.

Miesto meras Vytautas Grubliauskas patikslino, kad šiuo atveju kalbama apie mėlyną, o ne kitokios spalvos vėliavą.

"Norint pritraukti turistų, turėtume pasikabinti vaivorykštinę", – šmaikštavo miesto vadovas.

Pritarė ir opozicijos lyderis

Kolegoms prieštaravo miesto mero pavaduotojas Artūras Šulcas. Vicemero teigimu, labai paprasta ir lengva viską supaprastinti ir suniekinti, kai už nieką nesi atsakingas.

"Pasakyti, kad mėlynosios vėliavos standartas sugalvotas kelių neaiškių veikėjų, tolygu prieštarauti pasaulinei praktikai. Vis dėlto tai yra kokybės ženklas, standartas. Klaipėda anksčiau buvo gavusi vėliavą, o paskui prarado. Tada paplūdimiai visiškai apšepo. Reikėjo daug dirbti, kad vėl gautume šį ženklą", – pabrėžė vicemeras.

Anot jo, mėlynoji vėliava yra garantija, kad pats paplūdimys atitinka standartus, nuolat sekama vandens kokybė, ši informacija skelbiama.

"Norint gauti mėlynąją vėliavą, reikia, kad paplūdimys atitiktų 40 rodiklių. Pamatęs ją plevėsuojančią ne tik turistas, bet ir bet kuris klaipėdietis žinos, kad paplūdimyje neužsikrės, ras dušą. Siūlyčiau nesivadovauti populistiniais kalbėjimais, kad bus sutaupyta 10 tūkst. eurų. Tas sutaupymas būtų mūsų saugumo sąskaita", – akcentavo vicemeras.

Siūlymą siekti mėlynosios vėliavos dviem paplūdimiams palaikė ir opozicijos atstovas Arūnas Barbšys. Pasak jo, šis ženklas – papildomas akstinas pasitempti.

"Esu už tai, kad atsirastų daugiau paplūdimių, kur plevėsuotų Mėlynoji vėliava, o miestiečiai ir svečiai galėtų kokybiškai pailsėti, žinotų, jog apsilankę gaus atitinkamas paslaugas. Gaila, kad kažkada miestas buvo atsisakęs ir praradęs šį ženklą", – apgailestavo tarybos narys.

Kliuvo departamento vadovui

Svarstant klausimą dėl Mėlynosios vėliavos dviem paplūdimiams, kritikos pažerta klausimą pristačiusiam L.Dūdai.

"Šis ženklas lankytojus informuoja apie paplūdimio kokybinius parametrus. Blogai, kad L.Dūda mato tik N.Puteikienę, flirtuoja su ja iš meilės ir blogai pristatė klausimą. Už jį tai padarė A.Šulcas. Liudvikai, pristatykite klausimą, o ne į Niną žiūrėkite", – paragino tarybos narė Lilija Petraitienė.

Dar griežčiau L.Dūdos klausimo pristatymą įvertino tarybos narė Vaida Žvikienė.

"Gera iniciatyva paversta cirku. Noriu atkreipti dėmesį į vadovo kompetenciją. Rimtų klausimų paversti cirku negalima", – teigė tarybos narė.

Anot V.Žvikienės, miesto ūkis – viena svarbiausių sričių, su kuria kasdien susiduria kiekvienas klaipėdietis, o ji, politikės teigimu, yra viena silpniausių.

"Miesto ūkiu rūpinasi ir valdo vadovas, kuris netiki tuo, ką daro, nedega tuo, ką įgyvendina, kompleksiškai nevaldo projektų ir jų komandų, nerodo iniciatyvos, neteikia idėjų procesams tobulinti, nemato, kaip galima pakeisti. Gali būti puikūs politikai, bet daug kas priklauso ir nuo savivaldybės administracijos. Departamento vadovas turi lyderiauti, vesti į priekį, uždegti kitus. Jei to nesugebate, užleiskite vietą norintiesiems ir gebantiesiems lyderiauti, dirbti su komandomis, įgyvendinti projektus ir pokyčius miesto ūkio srityje", – dėstė tarybos narė.

Suteiks tik sezonui

Mėlynosios vėliavos programą vykdo Aplinkosauginio švietimo fondas – nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų tinklas.

Skirtingose valstybėse ją koordinuoja nacionaliniu lygiu veikiančios aplinkosauginės organizacijos. Lietuvoje tai daro organizacija "Lietuvos žaliųjų judėjimas".

Mėlynoji vėliava paplūdimiams suteikiama vienam sezonui. Šiemet vertinimas vyks balandžio pradžioje. Organizacijos atstovai kartą per sezoną patikrina mėlynosios vėliavos paplūdimius, ar šie atitinka reikalavimus. Radus trūkumų, ženklas gali būti atimtas, kol jie bus pašalinti.

Anksčiau kalbėta, kad šio kokybės ženklo reikėtų ir Girulių paplūdimiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Jeigu kabo ši vėliava, galima gurgštelt ir vandens, nežiūrint į tai, kad gyvūnėliai ne toli maudosi, jeigu nėra vėliavos - vandens į burną vengti.

Spandau

Spandau portretas
Tarybiniais laikais egzistavo "kokybės ženklas", dabar ISO. Gal kas gali pasakyti kiek šie ženklai "pagerina" kokybę?

AIDAS BARDAUSKAS

AIDAS BARDAUSKAS portretas
"Nusipirkus vėliavėlę, kurią suteikia neaiškūs veikėjai, pliažai netaps švaresni, o ir turistų nebus daugiau. , – pabrėžė politikė", Gal Poniai Puteikienei laikas Ministro postą jei oganizacija suteikusi 45 šalyse 4423 paplūdimiams mėlynosios vėliavos standartus jai yra neaiškūs veikėjai...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos
  Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau trečią dešimtmetį puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai dalį savo kūrybos vėl nutarė įkurdinti ligoninėje. Jos kolekciją papildė 2...

 • Santykiuose su uostu – miesto pralaimėjimas
  Santykiuose su uostu – miesto pralaimėjimas

  Klaipėdoje prieš kitų metų pradžios rinkimų maratoną formuojasi situacija, kai atrodytų, buvęs stiprus meras staiga susilpnėjęs suka į marginalinę pusę. ...

  5
 • Po tragiško incidento uoste, kai žuvo du vyrai, fiksuota ir aplinkos tarša
  Po tragiško incidento uoste, kai žuvo du vyrai, fiksuota ir aplinkos tarša

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) praneša, kad ketvirtadienio rytą Valstybiniame Klaipėdos jūrų uoste ties koncerno „Vakarų laivų gamykla“ krantine įvykus tragiškam incidentui, kurio metu žuvo du...

  4
 • Ateityje – sankryžos Klaipėdoje rekonstrukcija
  Ateityje – sankryžos Klaipėdoje rekonstrukcija

  Klaipėdos miesto savivaldybėje ketvirtadienį vyko pasitarimas dėl P.Lideikio, Herkaus Manto g., Liepojos pl. ir Šiaurės pr. sankryžos rekonstrukcijos. Susitikime analizuoti pasiūlymai, kaip pertvarkyti vieną pagrindinių miesto arterijų, mat, v...

  3
 • Uosto direkcija – sėkmingai dirbanti įmonė
  Uosto direkcija – sėkmingai dirbanti įmonė

  Lietuvos pramonininkų konfederacija baigiantis metams įvertina ir pagerbia sėkmingai dirbusias šalies įmones. Tarp sėkmingai dirbančių įmonių – ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. ...

  3
 • Benamis prisiglaudė uostamiesčio kapinėse
  Benamis prisiglaudė uostamiesčio kapinėse

  Vitės kapinių teritorija tapo tikrais namais benamiui. Vasarą gyvenęs po alyvomis, žiemą jis įsikūrė po kitais krūmais, kur įsirengė tikrą šiukšlyną. ...

  10
 • Dėl pedagogų užmokesčio – galvosūkis
  Dėl pedagogų užmokesčio – galvosūkis

  Penktą savaitę vykstant mokytojų streikui, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas susitiko su uostamiesčio pedagogų profesinių sąjungų atstovais. Vakar spręsti finansiniai klausimai, mat dar neaišku, kaip bus paskirstytas streiko metu nepanaudo...

  15
 • Teismas: sporto komplekso Šilutėje rekonstravimo konkursas turi būti nutrauktas
  Teismas: sporto komplekso Šilutėje rekonstravimo konkursas turi būti nutrauktas

  Antradienį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs bendrovės „Gensera“ ieškinį, pripažino, kad Šilutės miesto daugiafunkcinio sporto komplekso rekonstravimo darbų viešojo pirkimo konkursas turi būti nutraukta...

 • Padėka už sutaikymą teisėjai – bučinys
  Padėka už sutaikymą teisėjai – bučinys

  Vargu ar Lietuvoje yra daug teisėjų, kurie būtų sulaukę nuoširdaus besibylinėjančio žmogaus bučinio. Klaipėdietė teisėja Danutė Žvinklytė tokį nuotykį yra patyrusi. Tai buvo spontaniška padėka už pagalbą geruoju susitarti su b...

  2
 • Elektroninio mokinio pažymėjimo fiasko
  Elektroninio mokinio pažymėjimo fiasko

  Klaipėdos miesto savivaldybei sukišus daugiau nei penktadalį milijono eurų į elektroninio mokinio pažymėjimo įdiegimą uostamiestyje, kai kurios mokyklos šia naujove iki šiol nesinaudoja, nes "paslaugos netenkina mokyklos porei...

  5
Daugiau straipsnių