Verslininkai apgavo miesto valdžią

Klaipėdos valdžios bandymas užmegzti glaudesnį ryšį su naktines pasilinksminimo vietas turinčiais verslininkais, kartu spręsti kylančias problemas, mažinti įtampą tarp gyventojų baigėsi nesėkme. Savivaldybės inicijuotoje konferencijoje dalyvavo vos vienas tokios įstaigos atstovas.

Iš kviestųjų – nė vieno

Į renginį, kuriame buvo kalbama apie naktinių barų, kavinių, pseudobarų veiklą, ieškoma, kaip spręsti kylančias problemas, kviesta 20 šio verslo atstovų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova iš pradžių džiaugėsi, kad verslininkai teigiamai įvertino tokią iniciatyvą. Tik du informavo, kad negalės dalyvauti konferencijoje dėl objektyvių priežasčių, bet nurodė atsiųsiantys savo atstovus.

Tačiau renginyje nepasirodė nė vienas kviestų verslininkų. Jiems atstovavo tik Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas Aras Mileška, Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Inga Česnakienė, kuri yra ir vienos naktinės pasilinksminimo vietos vadovė.

E.Mantulova tvirtino, kad diskusija buvo labai gera. Nė vienas pareigūnas nesišvaistė žodžiais "bausti", "riboti". Visi pasakojo, kad organizuojamos prevencijos priemonės, siekiama sumažinti įtampą tarp naktinių pasilinksminimo vietų ir gyventojų.

"Ieškojome būdų, kaip maksimaliai padaryti, kad mieste būtų užtikrinta rimtis, kiltų kuo mažesnė priešprieša. Klausėmės ir Vilniaus patirties, kuri tikrai įdomi. Atsakingi verslininkai kreipėsi į sostinės valdžią su siūlymu, kad jiems būtų išduotos licencijos, kuriose nėra numatyto prekybos alkoholiu laiko, o šie garantuos visišką rimtį", – pasakojo pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sostinės valdžia priėmė verslininkų siūlymą. Šis pasiteisino. Verslininkai siekia, kad būtų išlaikyta rimtis, užtikrina, jog nebūtų triukšmo.

"Kai iniciatyva ateina iš paties verslo, ji veikia. Mes taip pat kviestume verslininkus siūlyti įvairias priemones. Juk reaguoti į skundus ar gintis yra sunkiau, nei užbėgti įvykiams už akių", – atkreipė dėmesį pavaduotoja.

Domėjosi kameromis

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės teigimu, konferencijoje dalyvavusius verslo atstovus sudomino galimybė įrengti vaizdo stebėjimo kameras prieigose, kur kyla daugiausia triukšmo.

"Išlaidos vaizdo stebėjimo kameroms įkurdinti nėra didelės. Jei verslininkai jas susimontuotų, savivaldybė svarstytų galimybę, ar jas prijungti prie bendro tinklo. Viskas būtų stebima iš vieno posto", – komentavo vedėja.

K.Vintilaitė pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo prie naktinio pasilinksminimo įstaigų nauda būtų didelė. Tokios priemonės drausmina žmones. Be to, verslininkams nebereikėtų sukti galvos dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Medžiaga iš karto pasiektų policiją, o pareigūnai reaguotų.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet ir kitąmet uostamiesčio savivaldybė rengs naujas vaizdo stebėjimo kameras viešosiose erdvėse. Užbaigus projektą, mieste jų jau bus per 100.

"Vietas, kur jas sumontuoti, deriname su policijos pareigūnais. Pasirenkamos tos, kur fiksuojama daugiausia viešosios tvarkos pažeidimų. Tarp tokių yra viešosios erdvės prie triukšmingų naktinių barų, klubų", – pasakojo vedėja.

Susitikti kvies ir taksistus

Per pastaruosius penkerius metus nusiskundimų dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų pastebimai sumažėjo. 2012 m., kai tik kūrėsi savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, vien vasaros sezonu jų buvo apie 30. Praėjusiais metais gauti septyni skundai.

Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje

"Rezultatai – akivaizdūs. Patys senamiesčio gyventojai tvirtino, kad situacija dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų yra pasikeitusi į gera. Šiuo metu daugiau piktinamasi taksistų keliamu triukšmu. Be to, informacijos sulaukiama ne dėl tų pačių vietų. Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje", – nurodė vedėja.

E.Mantulova atskleidė, kad artimiausiu metu planuojama surengti dar vieną konferenciją su verslo atstovais. Šį kartą ji bus skirta taksi paslaugų teikėjams ir jų problemoms.

"Diskutuosime, kaip sumažinti taksistų keliamą triukšmą. Tikimės, kad šį kartą verslo atstovai labiau susidomės renginiu. Ateityje, jei prireiks, susitiksime ir su kitų sričių atstovais. Neturime tikslo tik grūmoti verslininkams, siekiame kartu spręsti kylančias problemas, bendradarbiauti ir bendrauti", – pabrėžė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

gyventojai

gyventojai portretas
Kodėl dar tebedirba tie apleisti naktiniai barai pietinėje miesto dalyje? Jau nusibodo girtuoklių naktiniai svaičiojimai pagal langus.O valdžia toliau suokia,kad vyksta kova prieš girtuokliavimą.

Vytautas

Vytautas portretas
Kauno m. valdžia -taryba - iš verslininkų surikta valdžia. Meras ir jo verslininkų asociacija ''Vieningas Kaunas'' valdo miestą, todėl korumpuoti verslininkai apgavo ne valdžią, o tokią pačią korumpuotą verslininkų grupuotę, kuri vadinasi teisėta miesto valdžia.

Vėtra

Vėtra portretas
Tokią valdžią apgauti - nieko darbas . Verslininkai tai puikiai įvaldę . Per tiek metų išmoko " makaronus kabinti " .
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  2
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  10
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  4
 • Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys
  Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys

  Už didvyrišką poelgį pagerbtas Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Priekulės ugniagesių komandos ugniagesys Vidas Rasimavičius, kuris išgelbėjo Minijoje skendusią moterį. Jo drąsus poelgis – pavyzdys ki...

 • Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema
  Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dar labiau stiprina korupcijos prevencijos sritį. Įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema. ...

 • Klaipėdos uoste tarša suvaldyta
  Klaipėdos uoste tarša suvaldyta

  Po itin sausos ir karštos vasaros, kai aplinkos tarša Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse dėl krovos buvo sukėlusi nepatogumų gyventojams, pastarąjį mėnesį aplinkos užterštumas uoste nefiksuotas nė karto....

  8
 • Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus
  Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus

  Tauralaukio mikrorajono "Dvaro slėnis" gyventojai griebiasi už galvų – vairuotojai masiškai ignoruoja greitį ribojančius kelio ženklus. Dažnas nesuvaldęs automobilio trenkiasi į kelkraščius ar šaligatvius, kuriais...

  16
 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
Daugiau straipsnių