Verslininkai apgavo miesto valdžią | kl.lt

Verslininkai apgavo miesto valdžią

Klaipėdos valdžios bandymas užmegzti glaudesnį ryšį su naktines pasilinksminimo vietas turinčiais verslininkais, kartu spręsti kylančias problemas, mažinti įtampą tarp gyventojų baigėsi nesėkme. Savivaldybės inicijuotoje konferencijoje dalyvavo vos vienas tokios įstaigos atstovas.

Iš kviestųjų – nė vieno

Į renginį, kuriame buvo kalbama apie naktinių barų, kavinių, pseudobarų veiklą, ieškoma, kaip spręsti kylančias problemas, kviesta 20 šio verslo atstovų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova iš pradžių džiaugėsi, kad verslininkai teigiamai įvertino tokią iniciatyvą. Tik du informavo, kad negalės dalyvauti konferencijoje dėl objektyvių priežasčių, bet nurodė atsiųsiantys savo atstovus.

Tačiau renginyje nepasirodė nė vienas kviestų verslininkų. Jiems atstovavo tik Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas Aras Mileška, Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Inga Česnakienė, kuri yra ir vienos naktinės pasilinksminimo vietos vadovė.

E.Mantulova tvirtino, kad diskusija buvo labai gera. Nė vienas pareigūnas nesišvaistė žodžiais "bausti", "riboti". Visi pasakojo, kad organizuojamos prevencijos priemonės, siekiama sumažinti įtampą tarp naktinių pasilinksminimo vietų ir gyventojų.

"Ieškojome būdų, kaip maksimaliai padaryti, kad mieste būtų užtikrinta rimtis, kiltų kuo mažesnė priešprieša. Klausėmės ir Vilniaus patirties, kuri tikrai įdomi. Atsakingi verslininkai kreipėsi į sostinės valdžią su siūlymu, kad jiems būtų išduotos licencijos, kuriose nėra numatyto prekybos alkoholiu laiko, o šie garantuos visišką rimtį", – pasakojo pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sostinės valdžia priėmė verslininkų siūlymą. Šis pasiteisino. Verslininkai siekia, kad būtų išlaikyta rimtis, užtikrina, jog nebūtų triukšmo.

"Kai iniciatyva ateina iš paties verslo, ji veikia. Mes taip pat kviestume verslininkus siūlyti įvairias priemones. Juk reaguoti į skundus ar gintis yra sunkiau, nei užbėgti įvykiams už akių", – atkreipė dėmesį pavaduotoja.

Domėjosi kameromis

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės teigimu, konferencijoje dalyvavusius verslo atstovus sudomino galimybė įrengti vaizdo stebėjimo kameras prieigose, kur kyla daugiausia triukšmo.

"Išlaidos vaizdo stebėjimo kameroms įkurdinti nėra didelės. Jei verslininkai jas susimontuotų, savivaldybė svarstytų galimybę, ar jas prijungti prie bendro tinklo. Viskas būtų stebima iš vieno posto", – komentavo vedėja.

K.Vintilaitė pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo prie naktinio pasilinksminimo įstaigų nauda būtų didelė. Tokios priemonės drausmina žmones. Be to, verslininkams nebereikėtų sukti galvos dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Medžiaga iš karto pasiektų policiją, o pareigūnai reaguotų.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet ir kitąmet uostamiesčio savivaldybė rengs naujas vaizdo stebėjimo kameras viešosiose erdvėse. Užbaigus projektą, mieste jų jau bus per 100.

"Vietas, kur jas sumontuoti, deriname su policijos pareigūnais. Pasirenkamos tos, kur fiksuojama daugiausia viešosios tvarkos pažeidimų. Tarp tokių yra viešosios erdvės prie triukšmingų naktinių barų, klubų", – pasakojo vedėja.

Susitikti kvies ir taksistus

Per pastaruosius penkerius metus nusiskundimų dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų pastebimai sumažėjo. 2012 m., kai tik kūrėsi savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, vien vasaros sezonu jų buvo apie 30. Praėjusiais metais gauti septyni skundai.

Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje

"Rezultatai – akivaizdūs. Patys senamiesčio gyventojai tvirtino, kad situacija dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų yra pasikeitusi į gera. Šiuo metu daugiau piktinamasi taksistų keliamu triukšmu. Be to, informacijos sulaukiama ne dėl tų pačių vietų. Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje", – nurodė vedėja.

E.Mantulova atskleidė, kad artimiausiu metu planuojama surengti dar vieną konferenciją su verslo atstovais. Šį kartą ji bus skirta taksi paslaugų teikėjams ir jų problemoms.

"Diskutuosime, kaip sumažinti taksistų keliamą triukšmą. Tikimės, kad šį kartą verslo atstovai labiau susidomės renginiu. Ateityje, jei prireiks, susitiksime ir su kitų sričių atstovais. Neturime tikslo tik grūmoti verslininkams, siekiame kartu spręsti kylančias problemas, bendradarbiauti ir bendrauti", – pabrėžė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

gyventojai

gyventojai portretas
Kodėl dar tebedirba tie apleisti naktiniai barai pietinėje miesto dalyje? Jau nusibodo girtuoklių naktiniai svaičiojimai pagal langus.O valdžia toliau suokia,kad vyksta kova prieš girtuokliavimą.

Vytautas

Vytautas portretas
Kauno m. valdžia -taryba - iš verslininkų surikta valdžia. Meras ir jo verslininkų asociacija ''Vieningas Kaunas'' valdo miestą, todėl korumpuoti verslininkai apgavo ne valdžią, o tokią pačią korumpuotą verslininkų grupuotę, kuri vadinasi teisėta miesto valdžia.

Vėtra

Vėtra portretas
Tokią valdžią apgauti - nieko darbas . Verslininkai tai puikiai įvaldę . Per tiek metų išmoko " makaronus kabinti " .
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Gelbėtojų čempionate triumfavo šeimininkai
  Gelbėtojų čempionate triumfavo šeimininkai

  Palangos paplūdimyje prie centrinės gelbėjimo stoties ketvirtadienį vyko neeilinis renginys – Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Aštuntą kartą organizuotas varžybas nugalėjo šeimininkai. ...

 • Jachta „Lietuva“ išplaukė į priešpaskutinį odisėjos etapą
  Jachta „Lietuva“ išplaukė į priešpaskutinį odisėjos etapą

  Lietuvos 100-mečio odisėja šią savaitę įveiks dar vieną kelionės jūra etapą – rugpjūčio 17-ąją jachta „Lietuva“ prisišvartuos Rygos uoste. Latvijoje gyvenančiai lietuvių bendruomenei ir „Rigas dienas&ld...

 • Ankstyvi traukiniai tarp Klaipėdos ir Vilniaus – jau rugsėjį
  Ankstyvi traukiniai tarp Klaipėdos ir Vilniaus – jau rugsėjį

  Nuo rudens atnaujinami ankstyvieji traukinių reisai tarp Vilniaus ir Klaipėdos. ...

  3
 • Tuopos virsta – kaltų nėra?
  Tuopos virsta – kaltų nėra?

  Seni ir rimtą pavojų klaipėdiečių turtui ar net gyvybei keliantys medžiai šiurpina vietos gyventojus. Prieš keletą dienų gūsingas vėjas nulaužė tuopą prie pat vaikų žaidimo aikštelės, baiminamasi, kad prasidėjus audrai pan...

  8
 • Stadione nugenėjo medžių šakas
  Stadione nugenėjo medžių šakas

  Praūžusi audra praretino palei Vitės progimnazijos stadioną augančių lapuočių šakas. Kai kurias teko pašalinti kiemsargiui. Įstaigos vadovai baiminasi, kad stiprūs vėjai gali pridaryti ir daugiau rūpesčių. ...

  8
 • Dėl smarvės Klaipėdos mieste – užduotys seimūnams
  Dėl smarvės Klaipėdos mieste – užduotys seimūnams

  Klaipėdiečiai nebenori gyventi nepatogiai ir savo namuose užuosti dvoką. Pietinės uostamiesčio dalies gyventojai reikalauja imtis priemonių prieš bjauriu tvaiku juos atakuojančią įmonę. ...

  23
 • Ekstremalai jūroje gaudė bangas
  Ekstremalai jūroje gaudė bangas

  Laisvadienis savaitės viduryje pajūryje nelepino orais. Dangų temdė debesys, o Baltijos jūroje siautė audra. Vėjas pradžiugino ekstremalių pramogų mėgėjus. ...

  2
 • Gyventojai paminėjo namo jubiliejų
  Gyventojai paminėjo namo jubiliejų

  Šturmanų gatvės 20 daugiabučio namo gyventojai stengiasi užmegzti artimesnius ryšius su kaimynais, stiprinti bendruomeniškumą. Pastato jubiliejaus proga surengta kiemo šventė. Tokios iniciatyvos Klaipėdoje retos, ypač senos ...

  6
 • Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos
  Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos

  Maudytis Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Palanga yra saugu. Vandens kokybė atitinka visus higienos normų reikalavimus. Klaipėdiečiai be įprastų tyrimų jūros vandenį tyrė ir dėl vibrio bakterijos, apie kurią įspėjo Užkrečiamųjų ligų ir AID...

  6
 • Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate
  Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate

  Palangoje ketvirtadienį vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Šis renginys pajūryje organizuojamas aštuntą kartą. Šiemet tikimasi sulaukti ne tik Lietuvos gelbėtojų komandų, bet ir svečių iš kitų šalių. ...

Daugiau straipsnių