Verslininkai apgavo miesto valdžią

Klaipėdos valdžios bandymas užmegzti glaudesnį ryšį su naktines pasilinksminimo vietas turinčiais verslininkais, kartu spręsti kylančias problemas, mažinti įtampą tarp gyventojų baigėsi nesėkme. Savivaldybės inicijuotoje konferencijoje dalyvavo vos vienas tokios įstaigos atstovas.

Iš kviestųjų – nė vieno

Į renginį, kuriame buvo kalbama apie naktinių barų, kavinių, pseudobarų veiklą, ieškoma, kaip spręsti kylančias problemas, kviesta 20 šio verslo atstovų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova iš pradžių džiaugėsi, kad verslininkai teigiamai įvertino tokią iniciatyvą. Tik du informavo, kad negalės dalyvauti konferencijoje dėl objektyvių priežasčių, bet nurodė atsiųsiantys savo atstovus.

Tačiau renginyje nepasirodė nė vienas kviestų verslininkų. Jiems atstovavo tik Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas Aras Mileška, Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Inga Česnakienė, kuri yra ir vienos naktinės pasilinksminimo vietos vadovė.

E.Mantulova tvirtino, kad diskusija buvo labai gera. Nė vienas pareigūnas nesišvaistė žodžiais "bausti", "riboti". Visi pasakojo, kad organizuojamos prevencijos priemonės, siekiama sumažinti įtampą tarp naktinių pasilinksminimo vietų ir gyventojų.

"Ieškojome būdų, kaip maksimaliai padaryti, kad mieste būtų užtikrinta rimtis, kiltų kuo mažesnė priešprieša. Klausėmės ir Vilniaus patirties, kuri tikrai įdomi. Atsakingi verslininkai kreipėsi į sostinės valdžią su siūlymu, kad jiems būtų išduotos licencijos, kuriose nėra numatyto prekybos alkoholiu laiko, o šie garantuos visišką rimtį", – pasakojo pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sostinės valdžia priėmė verslininkų siūlymą. Šis pasiteisino. Verslininkai siekia, kad būtų išlaikyta rimtis, užtikrina, jog nebūtų triukšmo.

"Kai iniciatyva ateina iš paties verslo, ji veikia. Mes taip pat kviestume verslininkus siūlyti įvairias priemones. Juk reaguoti į skundus ar gintis yra sunkiau, nei užbėgti įvykiams už akių", – atkreipė dėmesį pavaduotoja.

Domėjosi kameromis

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės teigimu, konferencijoje dalyvavusius verslo atstovus sudomino galimybė įrengti vaizdo stebėjimo kameras prieigose, kur kyla daugiausia triukšmo.

"Išlaidos vaizdo stebėjimo kameroms įkurdinti nėra didelės. Jei verslininkai jas susimontuotų, savivaldybė svarstytų galimybę, ar jas prijungti prie bendro tinklo. Viskas būtų stebima iš vieno posto", – komentavo vedėja.

K.Vintilaitė pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo prie naktinio pasilinksminimo įstaigų nauda būtų didelė. Tokios priemonės drausmina žmones. Be to, verslininkams nebereikėtų sukti galvos dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Medžiaga iš karto pasiektų policiją, o pareigūnai reaguotų.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet ir kitąmet uostamiesčio savivaldybė rengs naujas vaizdo stebėjimo kameras viešosiose erdvėse. Užbaigus projektą, mieste jų jau bus per 100.

"Vietas, kur jas sumontuoti, deriname su policijos pareigūnais. Pasirenkamos tos, kur fiksuojama daugiausia viešosios tvarkos pažeidimų. Tarp tokių yra viešosios erdvės prie triukšmingų naktinių barų, klubų", – pasakojo vedėja.

Susitikti kvies ir taksistus

Per pastaruosius penkerius metus nusiskundimų dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų pastebimai sumažėjo. 2012 m., kai tik kūrėsi savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, vien vasaros sezonu jų buvo apie 30. Praėjusiais metais gauti septyni skundai.

Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje

"Rezultatai – akivaizdūs. Patys senamiesčio gyventojai tvirtino, kad situacija dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų yra pasikeitusi į gera. Šiuo metu daugiau piktinamasi taksistų keliamu triukšmu. Be to, informacijos sulaukiama ne dėl tų pačių vietų. Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje", – nurodė vedėja.

E.Mantulova atskleidė, kad artimiausiu metu planuojama surengti dar vieną konferenciją su verslo atstovais. Šį kartą ji bus skirta taksi paslaugų teikėjams ir jų problemoms.

"Diskutuosime, kaip sumažinti taksistų keliamą triukšmą. Tikimės, kad šį kartą verslo atstovai labiau susidomės renginiu. Ateityje, jei prireiks, susitiksime ir su kitų sričių atstovais. Neturime tikslo tik grūmoti verslininkams, siekiame kartu spręsti kylančias problemas, bendradarbiauti ir bendrauti", – pabrėžė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

gyventojai

gyventojai portretas
Kodėl dar tebedirba tie apleisti naktiniai barai pietinėje miesto dalyje? Jau nusibodo girtuoklių naktiniai svaičiojimai pagal langus.O valdžia toliau suokia,kad vyksta kova prieš girtuokliavimą.

Vytautas

Vytautas portretas
Kauno m. valdžia -taryba - iš verslininkų surikta valdžia. Meras ir jo verslininkų asociacija ''Vieningas Kaunas'' valdo miestą, todėl korumpuoti verslininkai apgavo ne valdžią, o tokią pačią korumpuotą verslininkų grupuotę, kuri vadinasi teisėta miesto valdžia.

Vėtra

Vėtra portretas
Tokią valdžią apgauti - nieko darbas . Verslininkai tai puikiai įvaldę . Per tiek metų išmoko " makaronus kabinti " .
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Idėja įrengti paplūdimį Nidos centre turėtų virsti realybe
  Idėja įrengti paplūdimį Nidos centre turėtų virsti realybe

  Daug metų puoselėta idėja įrengti paplūdimį Nidos centre, prie Kuršių marių, šiemet turėtų virsti realybe. ...

 • Palanga pasitinka vasarą: renginiai sutraukė minias poilsiautojų
  Palanga pasitinka vasarą: renginiai sutraukė minias poilsiautojų

  Didžiausias šalies kurortas pasitinka vasarą. Visą savaitgalį Palangoje vyksta apie šimtas įvairių sporto, muzikos, šokio renginių ir pramogų. Nors pagrindinė įvaža į miestą skendi kelininkų dulkėse, šįsyk didesnių ...

  2
 • „Jamam“ Klaipėdoje – be didelės pirkėjų apgulties
  „Jamam“ Klaipėdoje – be didelės pirkėjų apgulties

  Penktadienį prekybos centre „Akropolis“ prasidėjusi kasmetinė nuolaidų akcija „Jamam“ tęsiasi ir šeštadienį. ...

  13
 • Žvejybos uosto rajone šurmuliavo kaimynai
  Žvejybos uosto rajone šurmuliavo kaimynai

  Penktadienį vadinamojo Žvejybos uosto gyventojai jau ketvirtą kartą buvo kviečiami švęsti Kaimynų dieną. Kol mažieji klaipėdiečiai pramogavo batute, jų tėvai gėrė arbatą, šnekučiavosi, atliko mankštą. ...

 • Šienpjoviams – ankstyvas darbymetis
  Šienpjoviams – ankstyvas darbymetis

  Itin šiltas pavasaris užaugino mieste aukštą žolę. Šiemet dar neprasidėjus vasarai, šienpjoviai Klaipėdos žaliuosius plotus ėmėsi šienauti antrą kartą. ...

  2
 • Karininkas, dėl pažiūrų netekęs pensijos
  Karininkas, dėl pažiūrų netekęs pensijos

  Buvęs komunistas, sovietų armijos karininkas, Ukrainoje gimęs Leonidas Tregub yra ne mažesnis Lietuvos patriotas nei bet kuris lietuvis. Sovietinė ideologija neapnuodijo šio žmogaus smegenų, jis pasirinko Sąjūdį ir už tai neteko per de&scaron...

  12
 • „Europos burė“ – Uosto direkcijai
  „Europos burė“ – Uosto direkcijai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pagerbta Finansų ministerijos organizuojamame geriausių Europos Sąjungos investicinių projektų konkurse "Europos burės". ...

  1
 • Džiugins vasariški orai
  Džiugins vasariški orai

  Sinoptikai pagaliau turi gerų žinių – pajūryje įsitvirtins puikūs orai, o kitą savaitę galima tikėtis net vasariškų karščių. ...

  2
 • Po Vilties bėgimo – klausimai
  Po Vilties bėgimo – klausimai

  Savaitgalį Klaipėdą sudrebinęs Vilties bėgimas yra išskirtinis renginys, garsinantis mūsų miestą dėl savo kilnios misijos padėti vėžiu sergantiems žmonėms. Ne pirmus metus po šios šurmulingos šventės bėgimo organizat...

  17
 • Senjorai ir neįgalieji – po vienu stogu
  Senjorai ir neįgalieji – po vienu stogu

  Šiuo metu buvusiose A.Rubliovo mokyklos patalpose yra įsikūrę Bendruomenės namai, čia teikiama ir pagalba neįgaliesiems. Rekonstravus pastatą, žadama įrengti daugiau gyvenamųjų kambarių protinę negalią turintiems žmonėms. ...

  5
Daugiau straipsnių