„Versmėje“ – pažintis su SGD terminalu

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos šeštokai tapo pirmąja uostamiesčio klase, kuri dalyvavo "Klaipėdos naftos" inicijuojamame projekte, skirtame iš arčiau susipažinti su Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Gyva, žaisminga ir emocijų kupina pamoka abejingų nepaliko.

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos šeštokai tapo pirmąja uostamiesčio klase, kuri dalyvavo "Klaipėdos naftos" inicijuojamame projekte, skirtame iš arčiau susipažinti su Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Gyva, žaisminga ir emocijų kupina pamoka abejingų nepaliko.

Šviečia moksleivius

"Klaipėdos naftos" komunikacijos vadovė ir mokytojos pareigas 45 minutėms perėmusi Indrė Milinienė pasakojo, kad bendrovė, viešindama SGD terminalo projektą, yra orientuota į visas auditorijas – ne išimtis ir jaunoji karta.

"Moksleiviams ir jaunimui skiriame ypatingą dėmesį. Praėjusiais metais buvo vykdomas 1–4 klasių piešinių konkursas, kurio metu mažieji pateikė savo vizijas, kaip jie įsivaizduoja terminalą uoste. Vėliau smalsuoliams buvo pateiktas naudingų žinių srautas ir išleista knygelė "Dominykas ir stebuklingas laivas", – pasakojo I.Milinienė.

Anot jos, šiais metais norėta pasiekti kiek vyresnių vaikų – 5–7 klasių moksleivių – auditoriją. Komunikacijos vadovė teigė, kad šiam tikslui įgyvendinti pasirinktas edukacinis projektas, skirtas kartu su "Klaipėdos nafta" pažinti SGD terminalo projektą.

Projektą tęs

Klaipėdos "Versmės" progimnazija tapo pirmąja mokykla, kurioje buvo vedama interaktyvi ir žaisminga pamoka.

"Tikimės, kad vaikams 45 minutės neprailgo, o pamoka buvo prasminga ir naudinga. Jos metu mokiniams per projektorių buvo pateikiama daug naudingos informacijos apie SGD terminalą, vyko viktorinos, buvo organizuojami žaidimai, pateikiami klausimai auditorijai. Kodėl "Versmės" mokykla? Tiesiog taip sutapo, jog būtent ši šeštokų klasė tapo unikalia ir pirmąja, dalyvavusia projekte", – sakė I.Milinienė.

Pamokos apie SGD terminalo projektą bus tęsiamos ir kitose uostamiesčio mokyklose. Kaip teigė komunikacijos vadovė, apsilankyti ketinama visose to pageidaujančiose mokyklose – tereikia pačių bendrojo lavinimo įstaigų iniciatyvos.

"Ateityje panašūs projektai bus organizuojami ir vyresniems moksleiviams ar studentams. Žinoma, specialistai jaunimui pateikia jau rimtesnę informaciją", – kalbėjo pašnekovė.

Pokyčiai – naudingi

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos socialinė pedagogė ir karjeros koordinatorė Jurgita Petkutė-Jevstafjeva teigė, kad liko maloniai nustebinta vesta pamoka. Anot jos, pamoka buvo labai profesionali.

"Patiko viskas: tai, kaip buvo pateikta informacija, užduodami klausimai, suformuluoti apibendrinimai. Vaikų reakcijos parodė, kad ir jiems buvo labai įdomu. Tikiu, jog teigiamos emocijos geriausiai padeda įsisavinti informaciją", – teigė socialinė pedagogė.

Anot jos, mokiniams savi mokytojai dažnai būna pabodę, todėl jaunas bei naujas veidas, pamoką vedantis kiek kitokiais nei įprasta metodais, puiki priemonė jaunuosius smalsuolius paskatinti domėtis įvairiais dalykais.

"Patiko ir intensyvi bei gyva pamokos forma. Akivaizdu, kad vaikams įtraukti bei sudominti reikia specialių priemonių – pavyzdžiui, prizų. Ne materialinė vertė čia svarbi, o pats būdas prikaustyti moksleivių dėmesį ir paskatinti aktyviai dalyvauti užsiėmime. Manau, kad tokie projektai tikrai naudingi, jie turėtų būti vystomi ir ateityje. Garantuoju, jei šią pamoką būtume vedę mes, informaciją vaikai būtų priėmę visai kitaip", – sakė J.Petkutė-Jevstafjeva.

Įvertino teigiamai

Pamokoje dalyvavę "Versmės" progimnazijos šeštokai liko sužavėti praleistu laiku. Vaikai tikino, kad pamoka buvo be galo įdomi ir naudinga. Mokiniai aktyviai domėjosi pateikiama informacija, atsakinėjo į klausimus ar dalyvavo diskusijoje. Moksleiviai stebino ir jau turimomis žiniomis apie SGD, statomą terminalą ar laivą "Independence".

"Sužinojau daug naujų dalykų. Gal ne viskas pasirodė taip paprasta ir lengvai suvokiama, tačiau informacijos gavau išties nemažai. Patiko ir pateiktos užduotys, pavyzdžiui, sukonstruoti popierinį laivo modelį. Man buvo labai įdomu", – sakė moksleivė Ieva.

Jai antrino ir Rimantė, patikindama, jog pamokoje susipažino su dalykais, apie kuriuos anksčiau nieko nežinojo. Šeštokas Ignotas pripažino, kad tokių pamokų galėtų būti ir daugiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mda

Mda portretas
Na niekaip nesuprantu, kam reikia vaikams pasakoti apie SGD terminalą ir ką vaikai apie tai supranta? Kas čia per pakazuha? Tokiems vaikams geriau apie narkotikų ir ankstyvų seksualinių santykių žalą papasakokite.

rezidentas

rezidentas portretas
vyko viktorinos, buvo organizuojami žaidimai, pateikiami klausimai auditorijai. Ar buvo klausimai kam moketi už SGD terminalą ?

Mda

Mda portretas
Nieko nesupratau, o kam mokiniams pažintis su SGD terminalu? Kam švaistyti laiką ir pinigus? O dar įdomiau kiek ta pažintis kainavo.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Siekia sistemos skaidrumo
  Siekia sistemos skaidrumo

  Išskirtinius atvejus dėl vaikų priėmimo į darželius Klaipėdoje nagrinėjanti speciali komisija rinkosi į posėdį aptarti įstaigose vis atsirandančių laisvų vietų. Tėveliai raginami būti budrūs, nes situacija keičiasi kone kasdien. ...

  1
 • Prabanga virs košmaru?
  Prabanga virs košmaru?

  Išskirtinė vieta prabangiam būstui ne visuomet gali atnešti išsvajotą ramybę ir jaukumą. Marių gatvėje, prie žvejų uostelio, statomų kotedžų pardavėjai nutyli, jog netrukus naujus būstus įsigijusiems pirkėjams po langais ...

  8
 • Premjeras: Palangos policijos pastato sklypo pardavimą turi įvertinti prokurorai
  Premjeras: Palangos policijos pastato sklypo pardavimą turi įvertinti prokurorai

  Premjeras Saulius Skvernelis prašo finansų ministro Viliaus Šapokos kreiptis į prokurorus, kad šie įvertintų bei panaikintų buvusio policijos komisariato bei žemės sklypo Palangoje pardavimo sandorį. ...

  9
 • Pradėjo projektuoti naują gatvę
  Pradėjo projektuoti naują gatvę

  Miesto valdžia nori panaikinti keliukus, kurie iš privačių namų eina tiesiai į magistralinę Liepojos gatvę. Lygiagrečiai su šia gatve žadama nutiesti gatvelę. ...

  6
 • Diskutavo ir apie bokšto atstatymą
  Diskutavo ir apie bokšto atstatymą

  Šiaurinės kurtinos – piliavietės gynybinio pylimo – atstatymo darbai artėja į pabaigą. Miesto valdžios atstovai diskutuoja, kokių veiksmų reikės imtis toliau. ...

  4
 • Spūstims mieste artinasi galas?
  Spūstims mieste artinasi galas?

  Ambicingas planas Minijos gatvėje įdiegti išmaniąją transporto srautus atpažįstančią įrangą, panašu, taps realybe. Darbus, kurie sutrumpintų laukimą prie šviesoforų, planuojama pradėti dar šiemet ir užbaigti iki kit...

  11
 • Aikštelėse pavojų kelia „drageriai“
  Aikštelėse pavojų kelia „drageriai“

  Gausiai iškritus sniegui ir pašalus, ekstremalių pojūčių ištroškę vairuotojai ieško vietų, kur galėtų "padraskyti" savo automobilius – "piešti" vadinamąsias saules, atlikti staigius m...

  20
 • „Kur pinigai, ten ir pavojai“
  „Kur pinigai, ten ir pavojai“

  Michailo Denisenkos pilna visur – jis kuria tekstus, koncertuoja, užsiima ekologine veikla, be viso to, dar budina uostamiesčio jaunimą iš letargo miego. Tačiau ne ką mažiau žavi ir kita jo pusė – įgimtas patriotizmas ir meilė savo...

  9
 • L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai
  L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai

  Lapių bendruomenės centro pirmininkei Laimai Karbauskienei likimas lėmė pastaruoju metu itin populiarią pavardę. Ir nors su "valstiečių" lyderiu Ramūnu Karbauskiu ponią Laimą išties sieja ne atsitiktinis sutapimas, o giminystės sai...

  10
 • Skubėkime pasidžiaugti žiema
  Skubėkime pasidžiaugti žiema

  Šį savaitgalį patartina išsiruošti į gamtą ir pasimėgauti žiemos malonumais, mat nuo kitos savaitės vidurio į pajūrį sugrįš lietūs ir žvarba. Gali būti, kad tai bus paskutinė proga šį mėnesį pasigrožėti &s...

  1
Daugiau straipsnių