„Versmėje“ – pažintis su SGD terminalu

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos šeštokai tapo pirmąja uostamiesčio klase, kuri dalyvavo "Klaipėdos naftos" inicijuojamame projekte, skirtame iš arčiau susipažinti su Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Gyva, žaisminga ir emocijų kupina pamoka abejingų nepaliko.

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos šeštokai tapo pirmąja uostamiesčio klase, kuri dalyvavo "Klaipėdos naftos" inicijuojamame projekte, skirtame iš arčiau susipažinti su Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Gyva, žaisminga ir emocijų kupina pamoka abejingų nepaliko.

Šviečia moksleivius

"Klaipėdos naftos" komunikacijos vadovė ir mokytojos pareigas 45 minutėms perėmusi Indrė Milinienė pasakojo, kad bendrovė, viešindama SGD terminalo projektą, yra orientuota į visas auditorijas – ne išimtis ir jaunoji karta.

"Moksleiviams ir jaunimui skiriame ypatingą dėmesį. Praėjusiais metais buvo vykdomas 1–4 klasių piešinių konkursas, kurio metu mažieji pateikė savo vizijas, kaip jie įsivaizduoja terminalą uoste. Vėliau smalsuoliams buvo pateiktas naudingų žinių srautas ir išleista knygelė "Dominykas ir stebuklingas laivas", – pasakojo I.Milinienė.

Anot jos, šiais metais norėta pasiekti kiek vyresnių vaikų – 5–7 klasių moksleivių – auditoriją. Komunikacijos vadovė teigė, kad šiam tikslui įgyvendinti pasirinktas edukacinis projektas, skirtas kartu su "Klaipėdos nafta" pažinti SGD terminalo projektą.

Projektą tęs

Klaipėdos "Versmės" progimnazija tapo pirmąja mokykla, kurioje buvo vedama interaktyvi ir žaisminga pamoka.

"Tikimės, kad vaikams 45 minutės neprailgo, o pamoka buvo prasminga ir naudinga. Jos metu mokiniams per projektorių buvo pateikiama daug naudingos informacijos apie SGD terminalą, vyko viktorinos, buvo organizuojami žaidimai, pateikiami klausimai auditorijai. Kodėl "Versmės" mokykla? Tiesiog taip sutapo, jog būtent ši šeštokų klasė tapo unikalia ir pirmąja, dalyvavusia projekte", – sakė I.Milinienė.

Pamokos apie SGD terminalo projektą bus tęsiamos ir kitose uostamiesčio mokyklose. Kaip teigė komunikacijos vadovė, apsilankyti ketinama visose to pageidaujančiose mokyklose – tereikia pačių bendrojo lavinimo įstaigų iniciatyvos.

"Ateityje panašūs projektai bus organizuojami ir vyresniems moksleiviams ar studentams. Žinoma, specialistai jaunimui pateikia jau rimtesnę informaciją", – kalbėjo pašnekovė.

Pokyčiai – naudingi

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos socialinė pedagogė ir karjeros koordinatorė Jurgita Petkutė-Jevstafjeva teigė, kad liko maloniai nustebinta vesta pamoka. Anot jos, pamoka buvo labai profesionali.

"Patiko viskas: tai, kaip buvo pateikta informacija, užduodami klausimai, suformuluoti apibendrinimai. Vaikų reakcijos parodė, kad ir jiems buvo labai įdomu. Tikiu, jog teigiamos emocijos geriausiai padeda įsisavinti informaciją", – teigė socialinė pedagogė.

Anot jos, mokiniams savi mokytojai dažnai būna pabodę, todėl jaunas bei naujas veidas, pamoką vedantis kiek kitokiais nei įprasta metodais, puiki priemonė jaunuosius smalsuolius paskatinti domėtis įvairiais dalykais.

"Patiko ir intensyvi bei gyva pamokos forma. Akivaizdu, kad vaikams įtraukti bei sudominti reikia specialių priemonių – pavyzdžiui, prizų. Ne materialinė vertė čia svarbi, o pats būdas prikaustyti moksleivių dėmesį ir paskatinti aktyviai dalyvauti užsiėmime. Manau, kad tokie projektai tikrai naudingi, jie turėtų būti vystomi ir ateityje. Garantuoju, jei šią pamoką būtume vedę mes, informaciją vaikai būtų priėmę visai kitaip", – sakė J.Petkutė-Jevstafjeva.

Įvertino teigiamai

Pamokoje dalyvavę "Versmės" progimnazijos šeštokai liko sužavėti praleistu laiku. Vaikai tikino, kad pamoka buvo be galo įdomi ir naudinga. Mokiniai aktyviai domėjosi pateikiama informacija, atsakinėjo į klausimus ar dalyvavo diskusijoje. Moksleiviai stebino ir jau turimomis žiniomis apie SGD, statomą terminalą ar laivą "Independence".

"Sužinojau daug naujų dalykų. Gal ne viskas pasirodė taip paprasta ir lengvai suvokiama, tačiau informacijos gavau išties nemažai. Patiko ir pateiktos užduotys, pavyzdžiui, sukonstruoti popierinį laivo modelį. Man buvo labai įdomu", – sakė moksleivė Ieva.

Jai antrino ir Rimantė, patikindama, jog pamokoje susipažino su dalykais, apie kuriuos anksčiau nieko nežinojo. Šeštokas Ignotas pripažino, kad tokių pamokų galėtų būti ir daugiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mda

Mda portretas
Na niekaip nesuprantu, kam reikia vaikams pasakoti apie SGD terminalą ir ką vaikai apie tai supranta? Kas čia per pakazuha? Tokiems vaikams geriau apie narkotikų ir ankstyvų seksualinių santykių žalą papasakokite.

rezidentas

rezidentas portretas
vyko viktorinos, buvo organizuojami žaidimai, pateikiami klausimai auditorijai. Ar buvo klausimai kam moketi už SGD terminalą ?

Mda

Mda portretas
Nieko nesupratau, o kam mokiniams pažintis su SGD terminalu? Kam švaistyti laiką ir pinigus? O dar įdomiau kiek ta pažintis kainavo.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Archeologai aptiko tūkstantmetį menančią kuršių gyvenvietę
  Archeologai aptiko tūkstantmetį menančią kuršių gyvenvietę

  Archeologai šalia Karklės, netoli Baltijos jūros, pernai atrastame piliakalnyje, atkasė istoriniuose šaltiniuose nežinomą tūkstantmetį skaičiuojančią kuršių gyvenvietę, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

  1
 • Žvejai skųsis Europos Komisijai
  Žvejai skųsis Europos Komisijai

  Baltijos jūros žvejai nori masiškai pjaustyti savo žvejybos laivus ir už prarastą verslą gauti kompensacijas. ...

 • Gausėja Lietuvos istorinis laivynas
  Gausėja Lietuvos istorinis laivynas

  Entuziastai per Jūros šventę pademonstravo, kad istorinis laivynas vis labiau gausėja ir jau sudaro laivų flotilę. ...

 • Nuo rinkliavų atleidžiami ir dokai
  Nuo rinkliavų atleidžiami ir dokai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto rinkliavų taisyklėse atsirado nauja išimtis – nuo rinkliavų atleisti visi dokai. ...

 • Skyriaus vairas – į karatė meistrės rankas
  Skyriaus vairas – į karatė meistrės rankas

  Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyrius turi naują vedėją. Jam vadovauti stojo trenerė, kiokušin karatė specialistė Jurgita Činauskaitė-Cetiner. ...

  4
 • Naujam takui – beveik milijonas
  Naujam takui – beveik milijonas

  Uostamiestyje pradėtas tiesti keliukas, sujungsiantis Debreceno aikštę su Gedminų gatve. Darbų metu greta pro daugiabučius vingiuosiančio pėsčiųjų ir dviračių tako bus įrengtos ir papildomos automobilių stovėjimo vietos. ...

  5
 • Išsiųsti nauji rinkliavos už atliekas pranešimai
  Išsiųsti nauji rinkliavos už atliekas pranešimai

  Šią savaitę Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) uostamiesčio gyventojams ir įmonėms išsiuntė naujus mokestinius pranešimus. Kaip žinoma, vykdant Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės ir Klaipėdos miesto tarybos ...

  8
 • Gražina Žvejybos uosto rajoną
  Gražina Žvejybos uosto rajoną

  Dėl tvarkos kiemuose besipiktinantys daugiabučių namų gyventojai sulaukė teigiamų pokyčių. Kelias pastarąsias dienas buvo dailinami "Rybporto" ir kitur esantys karščiausi miesto taškai. ...

  7
 • Dienraščio publikacija išjudino ledus
  Dienraščio publikacija išjudino ledus

  Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos apie tai, kaip savimi pasirūpinti nepajėgiančių žmonių butas virto infekcijos židiniu, iš kurio į aplinką sklinda smarvė ir parazitai, staiga sujudo visos atsakingos tarnybos. Kaimynai t...

  2
 • Uostamiestyje – žvilgsnius traukiantis kruizinis laivas
  Uostamiestyje – žvilgsnius traukiantis kruizinis laivas

  Antradienį Klaipėdoje vieši prabangus burinis kruizinis laivas „Wind Surf“. Jau ne pirmą kartą į uostamiestį atplaukiančiu laineriu šįkart atvyko keli šimtai turistų. ...

Daugiau straipsnių