„Versmėje“ – pažintis su SGD terminalu

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos šeštokai tapo pirmąja uostamiesčio klase, kuri dalyvavo "Klaipėdos naftos" inicijuojamame projekte, skirtame iš arčiau susipažinti su Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Gyva, žaisminga ir emocijų kupina pamoka abejingų nepaliko.

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos šeštokai tapo pirmąja uostamiesčio klase, kuri dalyvavo "Klaipėdos naftos" inicijuojamame projekte, skirtame iš arčiau susipažinti su Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Gyva, žaisminga ir emocijų kupina pamoka abejingų nepaliko.

Šviečia moksleivius

"Klaipėdos naftos" komunikacijos vadovė ir mokytojos pareigas 45 minutėms perėmusi Indrė Milinienė pasakojo, kad bendrovė, viešindama SGD terminalo projektą, yra orientuota į visas auditorijas – ne išimtis ir jaunoji karta.

"Moksleiviams ir jaunimui skiriame ypatingą dėmesį. Praėjusiais metais buvo vykdomas 1–4 klasių piešinių konkursas, kurio metu mažieji pateikė savo vizijas, kaip jie įsivaizduoja terminalą uoste. Vėliau smalsuoliams buvo pateiktas naudingų žinių srautas ir išleista knygelė "Dominykas ir stebuklingas laivas", – pasakojo I.Milinienė.

Anot jos, šiais metais norėta pasiekti kiek vyresnių vaikų – 5–7 klasių moksleivių – auditoriją. Komunikacijos vadovė teigė, kad šiam tikslui įgyvendinti pasirinktas edukacinis projektas, skirtas kartu su "Klaipėdos nafta" pažinti SGD terminalo projektą.

Projektą tęs

Klaipėdos "Versmės" progimnazija tapo pirmąja mokykla, kurioje buvo vedama interaktyvi ir žaisminga pamoka.

"Tikimės, kad vaikams 45 minutės neprailgo, o pamoka buvo prasminga ir naudinga. Jos metu mokiniams per projektorių buvo pateikiama daug naudingos informacijos apie SGD terminalą, vyko viktorinos, buvo organizuojami žaidimai, pateikiami klausimai auditorijai. Kodėl "Versmės" mokykla? Tiesiog taip sutapo, jog būtent ši šeštokų klasė tapo unikalia ir pirmąja, dalyvavusia projekte", – sakė I.Milinienė.

Pamokos apie SGD terminalo projektą bus tęsiamos ir kitose uostamiesčio mokyklose. Kaip teigė komunikacijos vadovė, apsilankyti ketinama visose to pageidaujančiose mokyklose – tereikia pačių bendrojo lavinimo įstaigų iniciatyvos.

"Ateityje panašūs projektai bus organizuojami ir vyresniems moksleiviams ar studentams. Žinoma, specialistai jaunimui pateikia jau rimtesnę informaciją", – kalbėjo pašnekovė.

Pokyčiai – naudingi

Klaipėdos "Versmės" progimnazijos socialinė pedagogė ir karjeros koordinatorė Jurgita Petkutė-Jevstafjeva teigė, kad liko maloniai nustebinta vesta pamoka. Anot jos, pamoka buvo labai profesionali.

"Patiko viskas: tai, kaip buvo pateikta informacija, užduodami klausimai, suformuluoti apibendrinimai. Vaikų reakcijos parodė, kad ir jiems buvo labai įdomu. Tikiu, jog teigiamos emocijos geriausiai padeda įsisavinti informaciją", – teigė socialinė pedagogė.

Anot jos, mokiniams savi mokytojai dažnai būna pabodę, todėl jaunas bei naujas veidas, pamoką vedantis kiek kitokiais nei įprasta metodais, puiki priemonė jaunuosius smalsuolius paskatinti domėtis įvairiais dalykais.

"Patiko ir intensyvi bei gyva pamokos forma. Akivaizdu, kad vaikams įtraukti bei sudominti reikia specialių priemonių – pavyzdžiui, prizų. Ne materialinė vertė čia svarbi, o pats būdas prikaustyti moksleivių dėmesį ir paskatinti aktyviai dalyvauti užsiėmime. Manau, kad tokie projektai tikrai naudingi, jie turėtų būti vystomi ir ateityje. Garantuoju, jei šią pamoką būtume vedę mes, informaciją vaikai būtų priėmę visai kitaip", – sakė J.Petkutė-Jevstafjeva.

Įvertino teigiamai

Pamokoje dalyvavę "Versmės" progimnazijos šeštokai liko sužavėti praleistu laiku. Vaikai tikino, kad pamoka buvo be galo įdomi ir naudinga. Mokiniai aktyviai domėjosi pateikiama informacija, atsakinėjo į klausimus ar dalyvavo diskusijoje. Moksleiviai stebino ir jau turimomis žiniomis apie SGD, statomą terminalą ar laivą "Independence".

"Sužinojau daug naujų dalykų. Gal ne viskas pasirodė taip paprasta ir lengvai suvokiama, tačiau informacijos gavau išties nemažai. Patiko ir pateiktos užduotys, pavyzdžiui, sukonstruoti popierinį laivo modelį. Man buvo labai įdomu", – sakė moksleivė Ieva.

Jai antrino ir Rimantė, patikindama, jog pamokoje susipažino su dalykais, apie kuriuos anksčiau nieko nežinojo. Šeštokas Ignotas pripažino, kad tokių pamokų galėtų būti ir daugiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mda

Mda portretas
Na niekaip nesuprantu, kam reikia vaikams pasakoti apie SGD terminalą ir ką vaikai apie tai supranta? Kas čia per pakazuha? Tokiems vaikams geriau apie narkotikų ir ankstyvų seksualinių santykių žalą papasakokite.

rezidentas

rezidentas portretas
vyko viktorinos, buvo organizuojami žaidimai, pateikiami klausimai auditorijai. Ar buvo klausimai kam moketi už SGD terminalą ?

Mda

Mda portretas
Nieko nesupratau, o kam mokiniams pažintis su SGD terminalu? Kam švaistyti laiką ir pinigus? O dar įdomiau kiek ta pažintis kainavo.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje
  Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje

  Adolfo Ramanausko-Vanago dukters pasiūlymu Klaipėdoje įamžinti jos tėvo atminimą patenkinti ne visi. Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas viešai išpeikė šią mintį pareikšdamas, kad pats A. Ramanauskas-Vana...

 • Sąjūdžio sukaktis – be euforijos
  Sąjūdžio sukaktis – be euforijos

  Visuomenininkas ir buvęs Sąjūdžio aktyvistas Dionyzas Varkalis, minėdamas Sąjūdžio 30-metį, didelio džiaugsmo nejaučia. Klaipėdietis įsitikinęs: jei artimiausiu metu Lietuvoje nebus permainų tiek politinėje, tiek ekonominėje srityse, mes sunai...

 • Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą
  Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą

  Po beveik dvejus metus trukusios kelionės motociklais, Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius sutikti uostamiestyje. Simbolinėje vietoje – šalia garsiojo motociklininko Antano Poškos paminklo juos pasitiko būrys motociklams ir kelion...

 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

  4
 • Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai
  Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai

  Lietuvos valstybės šimtmečiui dedikuota naujai planuojama mokykla Senvagės gatvėje kainuos 12,5 mln. eurų – dukart daugiau, nei planuota iš pradžių. Esą per pastaruosius kelerius metus brango ne tik statybinės medžiagos, bet atsir...

  8
 • Ministrui – žvejų problemų paketas
  Ministrui – žvejų problemų paketas

  Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys išgirdo metai iš metų besikartojančias tas pačias, o taip pat ir naujas žvejų problemas. ...

  2
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  19
 • Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės
  Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės

  Antradienio pavakarę Klaipėdoje smarkiai palijo, praūžė audra. ...

  14
 • Embrionus galės laidoti kapinėse
  Embrionus galės laidoti kapinėse

  Negimusius žmogaus embrionus, iki šiol naikintus kartu su medicininėmis atliekomis, nuo liepos pradžios leista laidoti kapinėse. Remiantis Europos valstybių praktika, embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės bus kremuojami ir lai...

  1
 • „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?
  „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?

  Pasibaigusio galiojimo produktai "Norfos" parduotuvėse virsta vis dažniau pastebimu reiškiniu – per itin trumpą laiką fiksuotas ne vienas atvejis, kai Klaipėdos pirkėjai įsigijo pasenusio maisto. Tuo įsitikino ir patikrinimą atl...

  23
Daugiau straipsnių