Vestuvių kaina veda iš proto

"Fotografas su mūsų pasirinktu paketu kainavo 750 eurų, renginio vedėjas – 1,5 tūkst. eurų, sodybos nuoma vienam svečiui – 95 eurai, įskaitant maistą ir nakvynę. Iš viso mūsų šventėje dalyvavo beveik 50 žmonių. Svečių pakvietimai ir stalo kortelės – dar apie 90 eurų", – vardijo Julija.

Jaunieji turėjo savo aukso, todėl sumokėjo juvelyrui 225 eurus tik už darbą.

Vestuvinės suknelės nuoma – 450 eurų, auskarai ir batai kainavo dar apie 80 eurų, vestuvinis ir bandomasis makiažai bei šukuosena – 145 eurai.

Jaunikio kostiumas, batai, marškiniai, kaklaraištis, sąsagos – apie 500 eurų. Vyro grimas ir šukuosena atsiėjo 50 eurų.

Net ir menkiausia smulkmena turi savo kainą: jaunųjų taurės, palinkėjimų knyga, momentinio fotoaparato juostelės, tortas, vaisių palmė, įvairūs saldėsiai, stalų papuošimai, vazos, žvakidės, dovanos tėvams, seneliams, liudininkams porai atsiėjo dar kelis šimtus eurų.

Tačiau pati šventė, Julijos žodžiais, buvo verta visų išlaidų.

"Prisiminimai išlieka visam gyvenimui, o pinigai – uždirbami", – įsitikinusi pašnekovė.

Auka bažnyčiai – 200 eurų

Vestuvės sužadėtinius dažniausiai atvilioja į bažnyčią, nors šie ir nėra aktyviai praktikuojantys krikščionys.

Tikimasi, kad ceremonija maldos namuose taps puošnesnė, iškilmingesnė.

Tačiau prieš tai dar laukia apie du mėnesius trunkantys sužadėtinių kursai.

Lankant juos gyvai, porai kainuoja 50 eurų, o nuotoliniu būdu – 160 eurų.

Maža to, už pusvalandžio trukmės ceremoniją gražiausiose šalies bažnyčiose teks suploti apie 200 eurų ar net daugiau.

Tokią sumą, pasak Julijos ir Mariaus, sudaro vadinamoji auka bažnyčiai.

Kartais vestuvininkai susipranta susimokėti patys, kartais tai padaryti jiems primena kunigas.

Mažesnėse parapijose toji auka gali būti kuklesnė – apie 50 eurų.

Vien tik civilinės santuokos įregistravimas rūmuose nesiekia nė 30 eurų, o ceremonija tradiciškai trunka vos dešimt minučių.

Beje, jau beveik dešimtmetį Klaipėdos santuokų rūmai organizuoja išvažiuojamąsias ceremonijas jaunavedžių pasirinktoje vietoje: prie jūros, botanikos sode, viešbučiuose, laivuose ir kitose populiariose reprezentacinėse vietose.

Tačiau tai irgi kainuoja papildomai.

Tuokiasi ir žiemą

Poros, siekiančios sutaupyti, vis dažniau nusprendžia vestuves kelti rudenį ar žiemą, o ne šiltuoju metų laiku. Nuo spalio iki kovo paslaugų kainos kone trečdaliu ar net perpus mažesnės.

Tarpušvenčiu tuoktis besiruošianti Rima tikino "sutilpusi" į 4–5 tūkst. eurų sumą.

Ji atkreipė dėmesį, kad tokiu laiku visos pokylių salės yra kalėdiškai pasipuošusios, todėl nė nereikia jų dekoruoti, išleidžiant tam daugybę pinigų.

Pigiau kainuoja ir fotografų, ir renginių organizatorių paslaugos.

Paprastai vestuvių išlaidos dar išauga, jei jaunavedžiai pageidauja fejerverkų, rūko efekto, šviesų instaliacijos ar nori atvykti į ceremoniją prabangiu automobiliu.

Kai kurie nepagaili pinigų ir laiko net choreografijos pamokoms.

Vienos vestuvinio šokio pamokos kaina siekia 15–20 eurų. Po penkių tokių treniruočių jaunieji žengia ant parketo jau įsidrąsinę.

Švęsti – į Maljorką

Kai kurie lietuviai spėjo įsitikinti, kad švęsti vestuves užsienyje gali būti pigiau nei mūsų šalyje.

Klaipėdiečių pora Rita ir Andrius susituokė Palangoje, o iškart po vestuvių su draugais ir artimaisiais iškeliavo į saulėtąją Ispaniją.

Nuotakos puokštė Ritai atsiėjo 50 eurų, suknelę jai siuvo pažįstama siuvėja, todėl kainavo pigiau nei kitoms – apie 500 eurų, šukuosena – dar 50 eurų.

"Šukuosena nuvylė. Siūlau visoms būsimoms nuotakoms pasidaryti bandomąją, kad paskui netektų jaustis kvailai. Fotosesiją organizavo mano fotografė draugė, likome labai patenkinti, nes ji skrido kartu su mumis į Maljorką ir "pagaudė" labai gražių momentų", – detalizavo Rita.

Drauge su jaunavedžiais į Maljorką išsiruošė ir 23 vestuvių svečiai.

"Išvykome iškart po ceremonijos. Spėjome tik persirengti. Išsinuomojome namą, bet šeimininkas nesuprato, kad mūsų bus daugiau, tai visi netilpome. Keli vaikinai miegojo ant baseino gultų", – prisiminusi juokėsi pašnekovė.

Už vilos su baseinu nuomą trims naktims pora sumokėjo apie tūkstantį eurų.

Per tą laiką tiek vestuvininkai, tiek ir svečiai keliavo po salą nuomotomis mašinomis, džiaugėsi šiluma ir mėgavosi gražiais vaizdais.

Po tų trijų dienų norintieji pasilikti Ispanijoje persikėlė į viešbučio apartamentus.

"Palyginti su lietuviškomis kainomis, vestuvėms daug neišleidome. Prieš apsisprendžiant dairėmės restorano ar vilos šventei Lietuvoje, tačiau, pamatę, kad čia reikia net už vazelės nuomą mokėti, persigalvojome", – numojo ranka Rita.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jei proto nedaug

jei proto nedaug portretas
tai nesunku ir išvesti.

Vika

Vika portretas
Jeigu zmones turi pinigu, kodel gi ne, galima kelti ir prabangias vestuves. Bet jeigu sukisa paskutinius pinigus ar ima kredita,manau, reiketu gerai pagalvoti,ar verta ta daryti. Gal geriau tuos pinigus panaudoti pirmam inasui bustui ar kt.reikmems arba,pvz. povestuvinei kelionei.

tikras zelemunčikas

tikras zelemunčikas portretas
Vestuvės tai,kai dviem reikalingas trečias.
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių