Vežėjai nespėja plauti priterštų konteinerių

Vežėjai nespėja plauti pridergtų buitinių atliekų konteinerių. Juose atsiduria ir žemės, ir nebevalgomos sriubos. Taip elgiasi ne tik daugiabučių, bet ir privačių namų gyventojai.

Dalis liko neišplautų

Audėjų gatvės gyventojai skundžiasi, kad nebuvo išplauti jų buitinių atliekų konteineriai.

6 šios gatvės name gyvenanti moteris pasakojo, kad įprastai vežėjai šiuos darbus atlieka antrą mėnesio ketvirtadienį. Tačiau šį kartą konteineriai nebuvo išplauti.

„Šiukšles išvežė, o konteinerių neišplovė. Visoje gatvėje jie liko purvini, smirdintys. Praėjusį mėnesį konteineris buvo išplautas, bet tik po skambučio vežėjui“, – tvirtino moteris.

Anot atliekų surinkimu besirūpinančios įmonės generalinio direktoriaus Laimono Žemaičio, minėti konteineriai numatytu laiku nebuvo išplauti, nes nespėta. Darbai bus užbaigti ketvirtadienį.

„Praėjusį ketvirtadienį nespėjome išplauti dalies Audėjų gatvėje ir kitose stovinčių konteinerių. Taip nutiko, nes darbai ilgiau užtrunka nei numatyta grafike. Konteineriai yra labai užteršti žemėmis, skystomis atliekomis. Nesinori bet kaip išplauti. Darbus norime atlikti gerai“, – pasakojo vadovas.

Sklinda nemalonus kvapas

Pagal miesto tarybos patvirtintas taisyklės į konteinerius metamos atliekos turi būti sudėtos į maišelius. Tačiau to paiso ne visi gyventojai.

„Į konteinerius pilamos sriubos, žemės. Tampa sudėtinga juos išplauti. Dėl to ir užtrunkame. Praėjusį ketvirtadienį neišplovėme apie 10 proc. Mokyklos rajono konteinerių. Kitą dieną atvažiuoti negalime, nes juos plauname kitame rajone. Tad darbus baigsime ketvirtadienį“, – tvirtino L.Žemaitis.

Pasak vadovo, taip elgiasi ne tik daugiabučių namų, bet ir privačių namų gyventojai.

„Pirmiesiems šiaip būna nesvarbu, nes tai bendro naudojimo konteineriai. Tačiau dėl antrųjų keista. Juk konteineris kaip ir jų – stovi jų kieme, sklinda nemalonus kvapas“, – stebėjosi generalinis direktorius.

L.Žemaitis pabrėžė, kad žemės ir žaliosios atliekos apskritai negali būti pilamos į buitinių atliekų konteinerius. Tam yra kompostavimo dėžės.

Anot vadovo, pats baisiausias dalykas prastai išplauti konteinerį: „Investuoji į laiką, vandenį, o prie jo reikės grįžti. Geriau darbus atlikti kokybiškai, nespėti išplauti 100 konteinerių, o tą padaryti po savaitės“.

Patikrinimams trūksta pajėgų

Pagal miesto tarybos patvirtintą tvarką buitinių atliekų konteineriai turi būti plaunami ne rečiau kaip kartą per mėnesį, kai vyrauja didesnė nei 8 laipsnių temperatūra. Darbai vykdomi pagal grafiką. Buitinių atliekų konteineriai dezinfekuojami privalo būti kartą per savaitę.

Antrinių žaliavų konteineriai turi būti plaunami du kartus per metus.

Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė tvirtino, jog nusiskundimų dėl konteinerių priežiūros pastaruoju metu gauta nėra.

Pasak jos, su privačiuose namuose gyvenančiais klaipėdiečiais dėl konteinerių plovimo kyla problemų.

„Mažai kas nori tokios paslaugos, nes konteinerį reikia nustatytu laiku išstumti į gatvę“, – teigė vedėja.

Šį sezoną skundų dėl konteinerių priežiūros nėra gavęs ir savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrius, kurio specialistai atlieka kontrolę. Patikrinimų jie nevykdė.

„Turėtume tikrinti, ar konteineriai dezinfekuojami, tačiau trūksta pajėgų. Negavome nė vieno skundo. Jei turėtume, surengtume neplaninį patikrinimą“, – tvirtino Klaipėdos savivadybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Nina Gendvilienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjama apie pavojus ant ledo
  Įspėjama apie pavojus ant ledo

  Pro miesto centrą tekančios Dangės ledas vilioja vaikus. Prižiūrėtojai prie upės pakabino ženklus, įspėjančius, kad lipti ant ledo yra nesaugu. Viliamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į tykančius pavojus. ...

 • Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų
  Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų

  Priekulės gyventojai kone tris savaites sėdėjo be laikraščių, korespondencijos ir net apmokėjimui siunčiamų sąskaitų. Kantrybė miestelio žmonėms trūko tuomet, kai vietiniame pašte už pastabą dėl betvarkės, pašto darbuotoj...

  7
 • Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas
  Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas

  Ledas ant Kuršių marių kai kur pavojingas, yra ir neužšalusių vietų, perspėja žvejų antplūdžio savaitgalį laukianti Neringa. ...

 • Kandidatėms siūlyti – pora dienų
  Kandidatėms siūlyti – pora dienų

  Dienraščio "Klaipėda" skaitytojai dar gali deleguoti moteris, kurios pretenduos į Metų klaipėdietės titulą. Jau kitą savaitę prasidės pirmasis balsavimas, kurio metu iš pasiūlyto sąrašo bus renkamas geriausiųjų sept...

 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  3
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  3
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  5
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  6
Daugiau straipsnių