V.Grubliauskas: siūlysiu senamiestį skelbti nerūkymo zona

Ketvirtadienio rytą portalo KL.lt forume viešėjo naujasis uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas. Klaipėdos vadovas turėjo tik valandą, kad atsakytų į gausybę klausimų.

Klaipėdiečiai  V.Grubliausko teiravosi apie transporto problemas, aplinkosaugą, vaikų žaidimo aikšteles, senamiesčio gaivinimą ir kt. Pateikiame kelis skaitytojų klausimus su mero atsakymais.

Klaipėdai trūksta fontanų, ar nemanote, kad "Begos“ pavyzdžiu galėtų pasekti kitos miesto įmonės, kurių veikla labai didina taršą?

Taip, pritariu besąlygiškai. Trečiadienį buvau susitikęs su "Begos" vadovu A.Kuzmarskiu ir pokalbio metu aptarėme fontano klausimą. Paaiškėjo įdomių dalykų, kad miestas skiria nepakankamai dėmesio aplinkos, aplink fontaną tvarkymui. Išeina nedidelis paradoksas - privatus verslas investuoja į miesto grožį, o miesto ūkininkai į aplink fontaną esančios aplinkos tvarkymą žvelgia pakankamai aplaidžiai. Tad kalbant apie kitus fontanus, kviesdami kitas įmones pasekti "Begos" pavyzdžiu turime nepamiršti ir savo namų darbų. Vis tai turi būti nukreipta miestiečių labui.

Mielas mere, kaip bus dabar su Pilies džiazo festivaliu? Gal atgaus ,, antrą kvėpavimą"?

Šis festivalis savo kvėpavimo niekada nebuvo praradęs. Festivalis tikrai bus šiemet ir kitais metais. Mano vaidmuo jame sumažės iki minimumo. Liūto dalis rūpesčių bus perkelti ant mano žmonos ir jai padedančių žmonių pečių. Tikrai nekalbėsiu tiek ilgai scenoje. Dar svarstau, ar grosiu per atidarymą piliavietėje, bet Klaipėda be džiazo, kaip ir be uosto, sunkiai įsivaizduojama. Tai yra miestą garsinantis renginys.

Ar galima tikėtis nemokamu vaikų žaidimų aikštelių prie prekybos centrų, kiemuose, darželiuose, kur jų nėra nuo tarybinių laikų.

Šiais laikais, turbūt, nėra nieko nemokamo. Net ir už pačius kilniausius darbus ir iniciatyvas kažkas turi sumokėti. Savo laiku AB "Klaipėdos vanduo" buvo įrengusi daug vaikų žaidimų aikštelių, bet jos nebuvo vertinamos vienareikšmiai pozityviai. Dėl dėmesio stokos, iš gyventojų pusės, neretai jos tapo pokylių vietomis asocialiems asmenims. Tačiau neturi stabdyti tokių objektų plėtrą, statybą. Gražus pavyzdys - penktadienį susitinku su Supermiesto komandos vadovais ir dalyviais, pasveikinti juos ir aptarti iškovoto prizo likimą. Mano siūlymas jiems - labdaros aukcione surinktas lėšas skirti gerai įrengtos vaikų žaidimo aikštelės įrengimui, kažkur pačiame miesto centre. Jei jie pritars šiai idėjai, centre vaikai, iš viso miesto, galės džiaugtis Supermiesto prizo investicija į gražų statinį, bet tokių iniciatyvų galėtų būti ir daugiau.

Kada bus uždrausta viešose vietose rūkyti ir vartoti alkoholį ? Draudimas būtinas, kad apsaugotumėme savo mažuosius nuo žalingos įtakos.

Kas liečia alkoholį, tai už tai jau seniai baudžiama, kita kalba yra, kaip laikomasi šio įstatymo. Paklauskime patys savęs, ar kiekvieną kartą pamatę apgirtusį paauglį, arpilietį viešoje vietoje gurkšnojantį alutį, mes juos pradžiai sudrausminame patys arba pranešame apie tai policijai. Įstatymai yra, padarykime viską, kad jų būtų laikomasi ir tai bus labai daug.

Kalbant apie rūkymą - jis jau išguitas iš maitinimo įstaigų, viešųjų įstaigų, tačiau nelabai išspręstas klausimas, kur rūkoriams, negebantiems mesti rūkyti, plėšti dūmą. Kai prie mokyklų ar viešose vietose rūko paaugliai, ar visada mes patys į tai reaguojame, ar pakanka pilietinio ryžto užkirsti tam kelią.

Turiu idėją, pavyzdžiui, miesto senamiestį paskelbti nerūkymo zona. Man asmeniškai, tai būtų visiškai priimtina. Šią idėją aš siūlysiu svarstyti.

 

Visus klausimus ir atsakymus galite rasti čia.


Šiame straipsnyje: Vytautas Grubliauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rukantis

Rukantis portretas
Tikrai tada nebeisiu i senamiesti - tik i Akropoli. Pavalgei, atsigerei kavos, parukei... Senamiestyje nera tiek zmoniu, kad rukaliai, kurie prisede prie Danes paruko, trukdytu. Kur cia liberalizmas???

Aš portretas
Šitam reikalui aš irgi nepritariu, tai jau ne liberalizmas, uždrauskime taip pat ir per šventes alu pardavinet senamiestyje.

Petras

Petras portretas
Kažkaip keistai skamba iš liberalo lūpų žodis "uždrausti".
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė
  Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė

  Penktadienio vakarą nuslūgus vandeniui, atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė. ...

 • Vėl – ciklonų apsiaustis
  Vėl – ciklonų apsiaustis

  Nieko gero. Tiek pasakė sinoptikai, paklausti, kokie orai mūsų laukia šį savaitgalį ir ateinančiomis dienomis, nes visą kitą savaitę Lietuvą vėl atakuos ciklonai, tik šįkart iš pietų ir iš vakarų. ...

 • Dovanų pakišo kiaulę?
  Dovanų pakišo kiaulę?

  Juoku pro ašaras gali virsti ir dovanos. Klaipėdiečių pora internete plūsta miniatiūrinio paršelio pardavėją už tai, kad augintinis išaugo į tikrą paršą. O štai viename nedideliame miestelyje kruvinomis skerdynėmi...

 • „Europiadai“ siūlys dvi datas
  „Europiadai“ siūlys dvi datas

  Po daugiau nei dvejų metų Klaipėda vėl priims Europos šalių tautinės kultūros festivalį "Europiada". Miesto valdžios atstovai siūlys dvi datas, kada galėtų vykti šis renginys. ...

  1
 • Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet
  Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet

  Kretingos ir Šviesos gatvių kampe planuojama pradėti statyti dar vieną sporto salę. Ja galės naudotis miesto sporto mokyklos. ...

  2
 • Sąjūdžio parke norima interneto
  Sąjūdžio parke norima interneto

  Sąjūdžio parko lankytojams ketinama sudaryti galimybę nemokamai naudotis internetu. ...

  3
 • Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė
  Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė

  Klaipėdiečiams toliau bus taikoma 5 proc. nuolaida rinkliavai už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Svarstant šį klausimą, atsirado siūlymų ne tik mokestį sumažinti dar labiau, bet ir peržiūrėti tarifus. ...

  2
 • Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota
  Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota

  Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos ir šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu bei Mokyklos gatve rekonstrukcija atsieis pigiau nei planuota. Darbai startuos pavasarį. ...

  9
 • Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę
  Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę

  Nuo pat ankstaus penktadienio ryto Upelio gatvėje vyko didelis sujudimas. Čia darbininkai pjovė ir transportavimui parengė daugiau kaip dvi tonas sveriančią eglutę. Pastaroji namo šeimininkų kiemą puošė 32-ejus metus. Dabar ja džiaugsi...

  15
 • Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko
  Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko

  Tarybos narei Ninai Puteikienei vėl nepavyko papildyti etikos sergėtojų gretų – tapti Etikos komisijos nare. Jos kandidatūra atmesta antrą kartą. ...

  1
Daugiau straipsnių