Vietoj kalėdinių premijų – renginiai ir padidintos algos

Dauguma gydymo įstaigų prieš didžiąsias metų šventes stengiasi pamaloninti savo darbuotojus, tačiau piniginėmis premijomis džiaugsis vienetai. Nepamiršti lieka ir pacientai. Kiekviena įstaiga savaip ligoniams primena, kad netrukus – Kūčios ir Kalėdos.

Vaišina meduoliais

Daugelis gydymo įstaigų turi per keletą metų ar net dešimtmečių nusistovėjusias tradicijas, kaip pasitinka didžiąsias metų šventes.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė tradiciškai medikus ir pacientus pakviečia į Advento popietę „Ant gerumo sparnų“, kur įstaigos direktorius trumpai apžvelgia nueinančius metus, ligoninės kapelionas pasako gražų žodį, koncertuoja žinomi uostamiesčio atlikėjai.

Popietė neįsivaizduojama be Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų akcijos, kai ligoninei dovanojami jų darbai. Praėjusį penktadienį ligoninėje koncertavo saksofonininkas Laimonas Urbikis, o gydymo įstaigos sienos turėtų papuošti dovanoti nauji kūriniai.

Darbuotojų vaikams rengiama eglutė su Kalėdų seneliu ir dovanomis. Stengiamasi, kad kasmet šis renginys būtų vis kitoks. Šiemet vaikų laukė šokio spektaklis su Kalėdų seneliu.

Tradicija jau tapusios ir antrąją Kalėdų dieną Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčioje aukojamos šv.Mišios už ligoninės darbuotojus, pacientus ir išėjusius Amžinybėn medikus.

Kasmet visi darbuotojai, nepriklausomai nuo pareigų, gauna vienodo dydžio pinigines premijas kalėdiniam stalui. Ji siekia apie keliasdešimt eurų.

Prieš šventes pamaloninami ir pacientai: ligoninės kapelionas kartu su vyresniąją slaugytoja aplanko visas palatas ir ligonius pavaišina kalėdiniais meduoliais. Juos iškepa ligoninės virėjos, o laisvu nuo darbo metu dekoruoja gydymo įstaigos darbuotojai.

„Balių ar koncertų neorganizuojame. Laikomės pozicijos, kad Kalėdos yra šeimos šventė ir visiems jas norisi praleisti šeimos rate, - pasakojo Klaipėdos jūrininkų ligoninės atstovė Jolanta Juškevičienė. - Bet kolegos, skyrių darbuotojai buriasi į mažesnius ratelius ir už ligoninės ribų organizuoja vakarėlius. Kas eina į kavinę, keičiasi dovanėlėmis ar rengia šventes su kaukėmis, juokingais prizais, apdovanojimais. Mūsų ligoninėje dirba ne tik geri specialistai, bet ir išradingi, linksmi žmonės“.

Premijos – pamiršta tradicija

Klaipėdos universitetinės ligoninės bendruomenė tradiciškai pasibūti prieš šventes renkasi Koncertų salėje, kur nueinančius metus apžvelgia ir pasveikina vyriausiasis gydytojas, uostamiesčio meras. Darbuotojai pasidžiaugia šventine programa, pasivaišina kava.

Prieš šventes ligoninėje apsilanko Telšių vyskupas. Ta proga pacientams ir medikams surengiama popietė su kalėdaičiais.

Išradingiausiai ir gražiausiai pasipuošusio ligoninės skyriaus, kurį geriausiai įvertina pacientai, laukia dovanos. Pernai nugalėtojams – 10 skyriaus deleguotų žmonių - buvo skirtos stažuotės užsienyje.

„Premijų jau seniai, gal kokius 20 metų, niekam nemokame. Mes, vadovai, irgi jų negauname. Tokios tradicijos nepraktikuojame, nes pas mus - aukšti atlyginimai. Gruodį algas 60-80 eurų padidinome daliai slaugytojų, kai kurioms gydytojų grupėms. Nuo sausio algas didinsime visoms slaugytojoms. Jų atlyginimas, be mokesčių, dabar siekia per 1100 eurų“, - aiškino Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Ligonius lepins maistu

Respublikinės Klaipėdos ligoninės kolektyvas tarpušvenčiu bus pakviestas į Žvejų rūmus, kur lauks šventinė programa. Anksčiau buvo rengiamos šventės, dabar pirmenybė teikiama koncertams ar spektakliams.

Ligoninės virtuvė per šventes pacientus palepina skanesniu maistu, o šventinę nuotaiką kuria papuošimai ir registratūroje tyliai skambanti kalėdinė muzika.

„Skolų neturime ir džiaugiamės gyvenimu“, - optimistiškai reziumavo Respublikinės Klaipėdos ligoninės atstovė Salvinija Misikonienė.

Ką sutaupo, tą atiduoda

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausioji gydytoja Danguolė Drungilienė minėjo, kad darbuotojams bus išmokėti šventiniai priedai. Tiesa, kol kas nepaskaičiuota, kokia tai bus suma.

„Žiūrėsime pagal finansinę situaciją. Esame ne pelno siekianti įstaiga, tad kiek sutaupome, tiek atiduodame“, - sakė ligoninės vadovė.

Prieš šventes ligoninės salėje bendruomenė tradiciškai susėda prie suneštinio vaišių stalo.

Be premijų ir renginių

Kiek kitokios nuotaikos vyrauja Klaipėdos vaikų ligoninėje, kur pirmą kartą šiemet nebus išmokamos kalėdinės premijos, nebus ir šventinių renginių.

Pasak ligoninės vyriausiosios gydytojos Klaudijos Bobianskienės, norint surengti šventę 500 darbuotojų ir jų artimiesiems, reikia gana solidžios sumos. Tad dėl finansiškai įtemptų metų šiuos pinigus nuspręsta panaudoti kitaip.

„Sudėjome viską, ką skyrė Sveikatos apsaugos ministerija algų pakėlimui, dar pridėjome dalį savo ir pakėlėme darbuotojų atlyginimų pastoviąją dalį. Jos niekas negali nei atimti, nei sumažinti. Manau, kad taip geriau nei vienkartinė išmoka“, - paaiškino ligoninės vadovė.

Nuo liepos pradžios slaugytojoms atlyginimai padidėjo po 30 eurų, o gydytojams – nuo 40 iki 60 eurų.

Netrūko iššūkių

Be premijų liks ir daugiau gydymo įstaigų. Didžiausioms miesto poliklinikoms šie metai buvo sunkūs ir įtempti, ne tik dėl finansinės padėties.

„Šiemet buvo sunkūs metai, tad žadėjome nieko nebedaryti. Kuro, medikamentų – visos kainos augo, o atlyginimai nedidėjo. Turime viską padengti iš tų pačių pinigų. Mes, viešoji įstaiga, premijų mokėti negalime, bet savo darbuotojus stengiamės kaip nors pradžiuginti“, - sakė Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

Tradiciškai šios įstaigos darbuotojų vaikų ir anūkų lauks kalėdinė eglutė, o suaugusiems bus skirtos šventinės smulkmenos – pyragas ar šakotis.

Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centras taip pat neturi galimybių mokėti premijų. Jiems šie metai buvo kupini iššūkių: keitėsi vadovas, po reorganizacijos prijungtos dvi gydymo įstaigas, tad padvigubėjo darbuotojų.

Kalėdinis įstaigos vakaras buvo surengtas kiek anksčiau, kad netrukdytų ruoštis didžiosioms metų šventėms. Tai buvo ir savotiškas susipažinimo vakaras.

„Buvo puiki proga pabūti neformalioje aplinkoje, susipažinti, labiau pažinti vieniems kitus, kad galėtume produktyviai dirbti“, - pridūrė poliklinikos vadovas Saulius Dabravalskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ko

ko portretas
noret is /valstieciu/ jei tai tie patys /demonams/ ir briuseliui padlaizaujantys asmenys policiskai prokurorines 141 /asilo/ valdomos/ oligarchiniu /globeju/ salies nes valstybe jau griaunama nuo boksto ir tai daro anot Janutienes zydelis ko ne is briuselio?......

aš portretas
blogas vaikiškas spektaklis užtat ir išeit norėjo

Praeivis

Praeivis portretas
Dekui už kalėdinius spektaklius, deja siais metais spektaklis vaikams buvo nesuprantamas, viresnysis net pasiūlė viduryje išeit. Beja turim du vaikus, mažasis gavo dovanėle, o viresnysis 9 m. liko nesupratęs , kodel jis negavo :)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nuvykus į kapines – šokas
  Nuvykus į kapines – šokas

  Artėjant Velykoms artimųjų kapus aplankiusių klaipėdiečių laukė netikėtumas. Savo augintomis našlaitėmis kapavietes apsodinti norėję žmonės nustebo prieš šventes kapinėse neradę vandens. ...

  11
 • Klaipėdiečiai bijo sušalti
  Klaipėdiečiai bijo sušalti

  Miesto valdžios sprendimas penktadienį užbaigti šildymo sezoną įplieskė aistras. Gyventojai baiminasi, kad likusį balandį butuose teks kęsti vėsą ir drėgmę. ...

 • Per Velykas bus kur ganyti akis
  Per Velykas bus kur ganyti akis

  Ilgąjį savaitgalį poilsiautojai turės progą ridenti margučius, apžiūrėti eksponuojamus meno dirbinius iš stručio, amadinų ir kitų paukščių kiaušinių. Jų autoriai – ne tik rekordais pagarsėjęs Vytautas Kusas, bet ir ...

  1
 • Gyventojus ragina švęsti saikingai
  Gyventojus ragina švęsti saikingai

  Uostamiesčio turgavietėse ir prekybos centruose jau nusidriekė ilgos eilės. Klaipėdiečiai suskubo ruoštis artėjančioms Velykoms. Tačiau neretai praūžus šventėms žmonės užplūsta gydymo įstaigas, mat persivalgius sunkiai vir&scaron...

 • Pavasaris klaipėdiečius lepins šiluma
  Pavasaris klaipėdiečius lepins šiluma

  Po sausų ir vėsių Velykų uostamiestyje gerokai sušils. Sinoptikų prognozėmis, jau artėjančią savaitę įkais iki 22 ar net daugiau laipsnių. ...

 • Uostus labiausiai tempia konteineriai
  Uostus labiausiai tempia konteineriai

  Nors Klaipėdos uoste kovą smarkiai sumažėjo ir skystųjų, ir biriųjų krovinių, jis vis dar išlaiko teigiamą krovos rezultatą pagrinde dėl konteinerių. ...

  8
 • Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka
  Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka

  Šiukšlės prie daugiabučių – viena didžiausių gyventojus kamuojančių problemų. Reaguoti į pranešimus vos spėjantys Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai jau žada imtis griežtesnių priemonių....

  5
 • Kūdikių namuose pražydo Velykų medis
  Kūdikių namuose pražydo Velykų medis

  Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose pražydo Velykų medis, kurio šakas puošia per 200 įvairiaspalvių margučių. Pasigrožėti spalvingais, šventiniais vaizdais kviečiami visi klaipėdiečiai. ...

 • Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas
  Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas

  Kai kurie Baltijos jūros šalių uostai jau pradėjo kruizinį sezoną, kiti, kaip Klaipėda, jį pradės po kelių dienų. ...

  4
 • Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita
  Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita

  Pasibaigus 2018 metams, apžvelgiami nuveikti darbai, įvertinamas praėjęs laikas, palyginamas su ankstesniais laikotarpiais. Pasidžiaugiama ne tik naujovėmis, bet ir stabiliai išlaikytais bei sutvirtintais anksčiau padėtais pamatais. Iš st...

  3
Daugiau straipsnių