Vilkikų vairuotojų baubas - kontrolės postas dirba be poilsio valandų

Prieš dvejus metus Klaipėdos pašonėje atidarytas vilkikų kontrolės postas šiemet pradėjo veikti visu pajėgumu. Inspektoriai pažeidėjų tyko 24 valandas per parą, įskaitant nedarbo dienas.

Prie automagistralės Klaipėda-Kaunas-Vilnius įkurtas Transporto priemonių kontrolės skyrius yra vienas moderniausių Europos Sąjungoje. Poste iš viso dirba 16 inspekcijos pareigūnų, pamainoje – 3.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas Vidmantas Žukauskas tvirtino, kad pernai poste buvo patikrinta beveik 10 tūkst. sunkiasvorių transportų priemonių. Per parą – nuo 20 iki 40.

„Saugome Lietuvos kelius. Transporto priemonėms, kurių svoris per didelis, neleidžiame važiuoti. Postas tikrai atsiperka. Manau, kad taip bus ir ateityje“, – tvirtino viršininkas.

Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas pabrėžė, kad postas ne tik didina saugumą kelyje, saugo kelius, bet ir skatina verslo sąžiningumą, prisideda prie mokesčių surinkimo.

„Šis postas buvo eksperimentinis. Daugiau tokių nestatysime. Tačiau patirtis parodė, kad reikia kurti mobilias sistemas, kurios fiksuotų įvairius parametrus: ar transporto priemonė neviršijo greičio, svorio, kokia jos techninė būklė“, – teigė viceministras.

V.Žukauskas neslėpė, kad, kontrolės postui pradėjus savo veiklą, neišvengta ir problemų. Vilkikai jo bandydavo išvengti, važiuodami aplinkiniais keliais.

Viršininko teigimu, su Susisiekimo ministerijos pagalba buvo bandoma spręsti šias problemas. Klaipėdos rajono keliuose buvo sustatyti ženklai, draudžiantys sunkiasvorio transporto eismą.

„Siekiame, kad vilkikai keltų kuo mažiau problemų bendruomenei“, – pabrėžė V.Žukauskas.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos pareigūnai bendradarbiauja su policija. Posto vadovai neslėpė, kad pasitaiko atvejų, kai vilkikų vairuotojai nepaiso ženklų, nurodančių vykti į postą.

Tokiais atvejais į jį gali atlydėti policijos pareigūnai. Pastarieji į postą atlydi ir vilkikus, kurių vairuotojai jį bando apvažiuoti aplinkiniais keliais.

Tokiais atvejais vilkikų vairuotojams gali tekti sumokėti dvi baudas: už ženklo nepaisymą ir viršsvorį. Pirmoji nuobauda siekia 200, antroji – nuo 500 litų.

Pastebėta, kad pernai, lyginant su užpernai, vilkikų, kurių svoris per didelis, sulaikoma perpus mažiau.

Faktai

Pernai poste inspektoriai patikrino 9441 transporto priemonę.

Iš jų 3828 transporto priemonės buvo pasvertos, 878 patikrinta techninė būklė.

Nustatyta, kad 237 vairuotojai važiavo sunkiasvorėmis ar didžiagabaritėmis transporto priemonėmis, neturint specialaus leidimo.

313 transporto priemonių nustatyti techninės būklės trūkumai, dėl kurių draudžiama jas eksploatuoti.

Iš pažeidėjų buvo paimti registracijos liudijimai ir iki tol, kol bus pašalinti pažeidimai ar techninės būklės trūkumai, uždrausta važiuoti toliau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ziauru

Ziauru portretas
Labai iškalbinga nuotrauka. Ant vieno vairuotojo uzpuuole dvidešimt kontrolierių, kuriems tas vairuotojas, mokedamas mokescius, uždirba ir pragyvenimui, ir degtinės buteliui. Ar negėda jums, lodorių gauja?!

taip

taip portretas
tenka pabendraut su furistais is Latvijos, tai jei geriau vaziuoja i Ryga per Kretinga nei lenda i magistrale, nes sako gaila sugaisto laiko, be to ir papildoma simtine reikia veziotis...

fura

fura portretas
Jo lt debilizmas vienas dirba desimt kontroliuoja ir nori dideli atlyginima gaut tfu
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių