Vokalinis kvartetas „Cappella‘A“ Klaipėdoje nenustygsta

Vienintelis toks Lietuvoje ir kol kas Europoje labiau nei tėvynėje žinomas klaipėdiečių vokalinės muzikos ansamblis „Cappella‘A“ skina laurus tarptautiniuose a cappella konkursuose. Vien birželį kvartetas į užsienio scenas lipo dusyk; paskutiniosiomis rugpjūčio dienomis planuoja kelionę į Kroatiją, o rudenį laukia iki šiol egzotiškiausias maršrutas – į tolimąjį Taivaną.

Aštuonerius metus džiazo, gospelio, soulo, ritmenbliuzo ir kitų stilių muziką be instumentų pritarimo atliekantis kvartetas, kuriame dainuoja Kristina Jatautaitė, Rasa Serra, Aušra Smičiūtė ir Mindaugas Putna, dažniausiai prisistato kaip džiazo ansamblis.

Tai – gana retas žanro ir technikos derinys: birželį Italijoje, šiaurinėje Varezės provincijoje vykusiame a cappella ansamblių ir chorų konkurse „Solevoci“ lietuvių paraiška pasirodyti džiazo muzikos kategorijoje buvo vienintelė, tad ansamblis į sceną lipo kartu su popmuzikos kategorijos dalyviais iš Italijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Kazachstano, Venesuelos. Ir atsiėmė geriausios konkurso grupės bei geriausiai atliktos dainos apdovanojimus.

Kiek anksčiau tarptautiniame a cappella muzikos konkurse Suomijoje, Tamperėje klaipėdiečiai iškovojo trečiąją vietą rungdamiesi su septyniais įvairiausią muziką nuo folkloro iki klasikos atliekančiais kolektyvais iš Danijos, Vokietijos, Rusijos, Namibijos, Prancūzijos, Suomijos bei Meksikos.

Kolektyvas šiemet iš viso sulaukė 4 kvietimų dalyvauti tarptautiniuose vokalinės muzikos konkursuose. Priešaky – kelionė į Kroatijoje, Adrijos jūros pakrantėje esantį Rijekos miestą, kur pirmosiomis rugsėjo dienomis rengiamas tradicinis vokalinių ansamblių konkursas „Vocal Marathon“, ir, jeigu leis kuklios nepriklausomo muzikinio kolektyvo galimybės, viešnagė festivalyje Taivane.

Pralinksmino kuriozai

Anot A. Smičiūtės, kiekvienas konkursas turi savitumų – juo įdomiau įvertinti skirtingų šalių renginių organizavimo tradicijas ir mentaliteto skirtumus.

„Jeigu Suomijos konkurse visi organizaciniai dalykai buvo surašyti lape, pateiktame dar prieš dalyviams atvykstant, Italijoje buvo kur kas daugiau laisvo bendravimo“, – sakė atlikėja. Laisvai ir neformaliai atrodė ir apdovanojimų ceremonija, kurioje kolektyvo nariai atsiėmė du prizus iš eilės ir net neiškart suprato tapę pagrindiniais laimėtojais.

„Po konkurso vyko viešas pasirodymų aptarimas, kuris užtruko iki vėlumos. Tuomet be jokių pertraukų prasidėjo rezultatų skelbimas. Buvo išdalyti keli apdovanojimai: už geriausią programą, geriausiam vokalistui, geriausiam „beatbox“ atlikėjui ir t. t. Manėme, kad visa tai – įžanga į trijų pagrindinių vietų paskelbimą. Atsiėmę apdovanojimą už geriausią atliktą dainą – Michelio Colombiero ir Kathy Wakefield „People on a string“ – sulaukėme ir dar vieno diplomo, jau kaip geriausia grupė. Neiškart supratome, kad tai ir yra pagrindinis konkurso apdovanojimas. Susivokėme, kai buvome paprašyti atlikti nugalėtojų dainą“, – juokėsi ansamblio nariai.

Kuriozų netrūko ir kitomis viešnagės dienomis. Jos pradžioje svečiai buvo pakviesti atvykti į festivalio pradžiai skirtą konferenciją miesto municipaliteto rūmuose. Suradę reikalingą adresą, lietuviai pamatė įstabaus grožio parką – savivaldybės administracija įsikūrusi ištaigingoje aplinkoje, buvusioje barokinėje Modenos kunigaikščio rezidencijoje, kurios erdviose menėse vyksta įvairūs renginiai – nuo koncertų iki pernai surengto G6 valstybių vidaus reikalų ministrų susitikimo. Kol „Cappella‘A“ dainininkai pateko į reikiamą renginių salę, jiems teko apsilankyti ir vienoje iš jų vykusiame vestuvių pokylyje: būtent ten pasipuošusius svečius per klaidą palydėjo angliškai nekalbančios tarnautojos.

Iš žvaigždžių – kvietimai bendradarbiauti

Vienas didžiausių dalyvavimo tarptautiniuose konkursuose pranašumų – galimybė atgaivinti požiūrį į savo paties veiklą bei patobulinti įgūdžius meistriškumo pamokose. Viešėdami Italijoje, „Cappella‘A“ dainininkai apsilankė konkurso komisijos pirmininko, amerikiečio Kirbio Shaw privačioje pamokoje.

Šio aranžuotojo ir vokalo pedadogo vardą žino veik kiekvienas muzikantas, besidomintis vokaline muzika, mat visi savo repertuare turi jo aranžuotų dainų. Nieko keista: vokaliniam atlikimui jis yra aranžavęs šimtus kūrinių. Dėmesio „Cappella‘A“ komandai nepagailėjęs profesionalus mokytojas lietuviams pažėrė ir kompetentingų patarimų, ir komplimentų.

Konkurso vakarėlyje klaipėdiečiams teko garbė surengti vokalinį „jam‘ą“ kartu su ir italų vokalistu ir prodiuseriu Andrea Figallo ir keletą „Grammy“ apdovanojimų laimėjusio britų a cappella ansamblio „The Swingle Singers“ nariu Tobiasu Hugu. Beje, tarptautiniame a cappella ansamblių konkurse Austrijoje „Vokal.total“ „Capella‘A“ prieš porą metų yra pelniusi vardinį šio legendinio kolektyvo įkūrėjo Wardo Swingle apdovanojimą. Šiuosyk iš pasaulinio garso a cappella propaguotojų lietuviai sulaukė ir siūlymo parengti bendrą programą.


Šiame straipsnyje: Cappella'A

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kvartetui

Kvartetui portretas
Ar galima tikėtis jūsų atliekamų dainų išgirst, pirmiausia, Mindaugai, jūsų "Radijogamos" eteryje? :) Juk merginos tikrai neprieštaraus :) Kažkuriame straipsnyje minėjote, kad nesate išleidę CD. Teko girdėti jūsų koncerto įrašą iš "Jazz Voices 2011" festivalio. Reiškia įrašų yra! Su geriausiais linkėjimais sėkmės - kvartetui "Cappella' A" - aplodismentai!
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių