Vokiečių kino dienos atkeliavo į Klaipėdą (programa)

Susipažinti su naujausiais filmais iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos klaipėdiečius kviečia Vokiečių kino dienos.

Vasario 2-ąją prasidėjęs Vilniuje, savaitę viešėjęs Kaune, šį penktadienį festivalis atkeliavo į paskutinę savo maršruto stotelę – Klaipėdą, kurioje vyks vasario 17–24 dienomis.

Jau tradiciniu tampantį renginį pristato Goethe’s institutas kartu su Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje ir Lietuvoje.

Šiemetėje festivalio programoje – 12 vaidybinių ir vienas dokumentinis filmas. Jų autoriai – pripažinti ir debiutuojantys režisieriai, kurie bando laužyti įsigalėjusias nuostatas bei tabu ir kalbėti apie amžinąsias temas – gyvenimą, mirtį ir meilę. Filmuose keliami svarbūs dabartinę visuomenę neraminantys klausimai: tapatybės krizė, maišto ir laisvės dilema, savitarpio supratimo, tiesos, laimės paieškos. Įprasminti savo buvimą filmų herojai stengiasi pačiais įvairiausiais būdais – kovodami su miego liga Kamerūno džiunglėse („Miego liga“, rež. Ulrichas Kohleris), keliaudami į gimtas, bet jau primirštas vietas (nuotraukoje - „Almanya“, rež. Yasemin Samdereli), susitelkdami ties kūryba („Nematomoji“, rež. Christian Schwochow), bandydami pakeisti pagedusį pasaulį („Kas, jei ne mes“, rež. Andresas Veielis) ar narstydami politinių manipuliacijų mechanizmus („Manipuliacija“, rež. Pascal Verdosci; „Didžiojo Katerio gyvenimas“, rež. Wolfgangas Panzeris).

„Kai kuriuos dalykus naktį galime matyti aiškiau“, – tikina dokumentinės juostos „Vakarai“ autorius Nikolausas Geyrhalteris, pasiryžęs nuodugniai ištirti vakarų Europą apsėdusią technologijų ir saugumo maniją. Tačiau net ir itin aukšti gyvenimo standartai neapsaugo nuo žmogiškųjų dramų, kurios vieną gražią dieną užklumpa ir sujaukia įprastą kasdienybės tėkmę. Akistatoje su tuo, kas neišvengiama, esame priversti vėl ir vėl savęs klausti: kam iš tiesų mes suteikiame prasmę?

Kino dienas sostinėje pradėjo žymaus vokiečių režisieriaus Andreaso Dreseno drama „Sustojimas pusiaukelėje“, pelniusi pagrindinį programos „Ypatingas žvilgsnis“ prizą Kanų kino festivalyje. A.Dresenas, pasitelkęs artimų žmonių patirtis, atsigręžė į mirtį, išlaisvinančią iš nevilties, pykčio, baimės ir padedančią suvokti paprastų dalykų vertę.

Linksmiau į konfliktines situacijas bei žemiškus rūpesčius žvelgia filmų „Netyčia pagrobus ponią Elfrydę Ot“ (rež. Andreas Prochaska), „Smėlio žmogus“ (rež. Peter Luisi) ir „Skyriaus piratai“ (rež. Michaelis Schaereris) herojai. Jie nebijo juoktis ir švenčia gyvenimą net tuomet, kai viskas, atrodo, jau prarasta.

Dar dvi juostos – „Be tėvo“ (rež. Marie Kreutzer) ir „Daina manyje“ (rež. Florianas Cossenas) – pasakoja apie trapias, tačiau pasiduoti neketinančias moteris, kurios susiduria su praeitimi ir ima aiškintis senas paslaptis.

Programoje šį kartą spindi ir ryškiausios vokiečių aktorinės mokyklos žvaigždės – Steffi Kuhnert, Michaelis Gwisdekas, Bruno Ganzas, Ulrichas Tukuras bei garsusis austras Klausas Maria Brandaueris.

Programa Klaipėdoje

Vasario 17 d. 17.30 val. – „Miego liga“, 91 min.

Vasario 18 d. 16 val. – „Smėlio žmogus“, 87 min., 18 val. – „Almanya“; 97 min..

Vasario 19 d. 16 val. – „Nematomoji“, 113 min.

Vasario 20 d. 17.30 val. – „Daina manyje“, 94 min.

Vasario 21 d. 17.30 val. – „Manipuliacija“, 90 min.; 19 val. – „Kas, jei ne mes“, 124 min.

Vasario 22 d. 17.30 val. – „Vakarai“, 90 min.; 19 val. – „Be tėvo“, 105 min.

Vasario 23 d. 17.30 val. – „Skyriaus piratai“, 90 min.; 19  val. – „Netyčia pagrobus ponią Elfrydę Ot“, 113 min.

Vasario 24 d. 17.30 val. – „Didžiojo Katerio gyvenimas“, 88 min.

Filmai bus rodomi Kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2). Bilietai – po 4 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių