Vyriausybė pritaria taikos sutartims dėl penkių statinių Palangoje

Vyriausybė pirmadienį pasitarime nusprendė palaikyti siūlymą siekti taikos sutarčių su penkių statinių savininkais Palangoje.

Anot Ministro pirmininko tarnybos pranešimo, prieš sudarant taikos sutartis statytojai turės parengti statinių projektų pakeitimo pasiūlymus, kurie sumažintų žalą valstybės saugomai kultūros paveldo vietovei – Palangos miesto istorinei daliai ir kraštovaizdžiui.

Projektiniams pasiūlymams turės pritarti Kultūros paveldo departamentas, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ir Palangos miesto savivaldybė.

Statytojai taip pat privalės įsipareigoti nereikšti finansinio pobūdžio pretenzijų valstybei ar Palangos miesto savivaldybei. Taikos sutartis turėtų pasirašyti visi bylose dalyvaujantys asmenys.

Aplinkos ministerijai ir Kultūros ministerijai pavesta parengti žalos kraštovaizdžiui ir kultūros paveldo vietovei apskaičiavimo metodikas.

Kultūros paveldo departamentas ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija įpareigoti reguliariai teikti Vyriausybei informaciją apie taikos susitarimų sudarymo eigą ir rezultatų įgyvendinimą.

Sudaryti sutartis su penkių pastatų savininkais pasiūlė darbo grupė.

Ji siūlo taikos sutartis sudaryti dėl statinių buvusių poilsio namų „Eglė“, „Kastytis“, „Neringa“ vietose, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje ir statinių Šventosios gyvenvietės pietvakarinėje dalyje (tarp Ošupio, Jūros, Mokyklos gatvių ir Šventosios vandenvietės). Dėl visų šių statybų į teismus kreipėsi prokurorai, galutinių sprendimų teismai dar nėra priėmę.

Iš darbo grupės pažymos matyti, kad išduodant leidimus minėtiems penkiems statiniams galėjo būti padaryta klaidų: prokurorai, gindami viešąjį interesą, teismuose ginčija kai kurių minėtų teritorijų detaliuosius planus, techninių projektų sprendinius ir kitus dokumentus.

Taip pat teigiama, kad teismams nusprendus griauti statinius jų savininkų patirtą žalą galėtų tekti atlyginti neteisėtus sprendimus priėmusiam viešojo administravimo subjektui.

Tos pačios darbo grupės išvados dėl statinių Neringoje likimo sulaukė kritikos. Šios darbo grupės siūlymu ir Vyriausybės pritarimu tarp Neringoje numatomų įteisinti pastatų atsidūrė vadinamieji Preilos boteliai, kuriuos nugriauti buvo įpareigojęs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.


Šiame straipsnyje: Palanganelegalios statybos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių