„Žalgiris“ po atkaklios kovos pranoko „Neptūną“ | kl.lt

„Žalgiris“ po atkaklios kovos pranoko „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo dalyviai vienuoliktus metus iš eilės bus tie patys. Tai paaiškėjo po to, kai Kauno „Žalgiris“ trečiadienį išvykoje 73:64 (8:20, 28:11, 20:17, 17:16) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ ir pusfinalio seriją laimėjo 2-0, praneša basketnews.lt.

„Neptūnas“ mačo pradžioje kauniečius pasiuntė į nokdauną. „Žalgiris“ beveik 5 minutes nesugebėjo pasižymėti, o šeimininkai pelnė 10 taškų ir pirmavo 10:0.

Per pirmą ketvirtį „Žalgiris“ pataikė tik du metimus iš 15, suklydo net 8 kartus ir „Neptūnas“ po 10 žaidimo minučių pirmavo 20:8. Tačiau antroje mačo atkarpoje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Žalgiriečiai ketvirtį pradėjo 10:1 ir iš „Neptūno“ persvaros beliko 3 taškai - 21:18.

Svečiai rezultatą savo naudai persvėrė iki ilgosios pertraukos likus žaisti pustrečios minutės. Po sudėtingo Dainiaus Šalengos „Žalgiris“ pirmavo 30:29, o įpusėjus mačui pirmavo 5 taškų skirtumu - 36:31.

Po Jono Mačiulio tritaškio trečiajame kėlinyje skirtumas tapo dviženklis (49:37), tačiau ketvirčiui persiritus į antrą pusę „Neptūnas“ vėl sumažino atsilikimą - 54:48.

Vos prasidėjus ketvirtam kėliniui „Neptūnas“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 54:56.

Klaipėdiečius nuramino Mantas Kalnietis, pataikęs tritaškį, tada du taškus pridėjo Mačiulis ir skirtumas vėl šoktelėjo iki 7.

Visgi „Žalgiris“ lengviau atsikvėpti negalėjo iki pat rungtynių pabaigos. Likus žaisti 3 minutes Mačiulis pataikė tritaškį ir „Žalgiris“ priekyje buvo 71:63. Tokios persvaros užteko ramiai pabaigti rungtynes.

"Neptūnas": A.Eitutavičius 18 (dvitaškiai 6/10, 8 atk.kam.), P.Morkeliūnas 14 (7 atk. kam.), M.Mažeika 12 (dvitaškiai 1/9), D.Gailius 9.

"Žalgiris": J.Mačiulis 26 (dvitaškiai 7/9, tritaškiai 3/8, 7 atk. kam.), T.Klimavičius 11 (11 atk. kam.), P.Jankūnas 10, M.Kalnietis (7 rez. perd.). ir D.Šalenga (tritaškiai 0/6) - po 9