Buvęs Palangos policijos vadovas pralaimėjo bylą dėl atleidimo iš darbo

 • Teksto dydis:

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad pareigūno vardą pažeminęs buvęs Palangos komisariato vadovas Alvydas Katkauskas negali grįžti į pareigas.

„Savo veiksmais lemdamas teisės vairuoti transporto priemones anksčiau termino grąžinimą, akivaizdžiai žemino vidaus tarnybos sistemos autoritetą, griovė pasitikėjimą vidaus reikalų įstaiga“, – antradienį paskelbė LVAT.

Šis sprendimas neskundžiamas.

Šiemet sausio 16 dieną A.Katkauskas buvo atleistas iš pareigų po atlikto tarnybinio patikrinimo. Jis kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis teismas tarnybinę nuobaudą sušvelnino – skyrė griežtą papeikimą ir grąžino į Palangos policijos vadovo pareigas, priteisė jam vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos sprendimo šioje byloje įvykdymo dienos. Taip pat iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos priteisė 700 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Su apeliaciniais skundais į LVAT kreipėsi ir A.Katkauskas, ir Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

A.Katkauskas prašė panaikinti griežtą papeikimą ir pakeisti bylinėjimosi išlaidų paskirstymą, priteisiant sumą, proporcingą teismo atmestų ir patenkintų reikalavimų daliai, taip pat priteisti 800 eurų už apeliacinio skundo surašymą.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas savo skunde rašė, kad tarnybinio patikrinimo metu surinkti duomenys įrodo, kad S.L., S.P. paprašytas, kreipėsi į A.Katkauską ne kaip į komisariato darbuotoją, atsakingą už informacijos apie vairuotojo pažymėjimo grąžinimo tvarką suteikimą, bet kaip į asmeniškai pažįstamą policijos pareigūną.

Asmenys žinojo, kad A.Katkauskas turi pažįstamų Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyboje. Jie manė, kad policininkas gali padėti tarpininkauti grąžinant anksčiau nustatyto laiko vairuotojo pažymėjimą. Jis buvo atimtas už šiurkštų Kelių eismo taisyklių pažeidimą. A.Katkauskas anksčiau yra vadovavęs Klaipėdos kelių policijai.

Taip pat nustatyta, kad A.Katkauskas darė asmeninę paslaugą pažįstamiems asmenims ir tie asmenys informaciją gavo neteisėtai.

Policijos pareigūnas M.D. apklausos metu patvirtino iš pokalbio su A.Katkausku supratęs, kad S.P. reikia grąžinti vairuotojo pažymėjimą anksčiau bei tai nurodęs R.D. padaryti informuodamas jį nuo ko ateis šis žmogus.

„Pokalbiai dėl susitikimo buvo maskuojami naudojant medžioklės tematiką. S.L. už šią paslaugą iš S.P. gavo 60 eurų atlygį, tokiu būdu sudarydamas įspūdį, kad už pinigus asmeniškai pažįstant policijos pareigūną (pareiškėją) gali gauti palankų sprendimą“, – teigia Klaipėdos policija.

„Girdi, tas žmogelis gali eiti pirmadienį į tą medžioklę?“ , – sako S.L.

„Pirmadienį tegu palaukia, antradienį bus geriau, nes tenai ne tas medžiotojas gali būti“, – pataria A.Katkauskas. Šie pokalbiai užfiksuoti slapto pasiklausymo metu.

Klaipėdos apskrities policija sako, kad telefoniniai pokalbiai patvirtina, jog A.Katkauskas taip pat siekė, kad teisės pažeidimai būtų neįforminti, teiginys „pasakyk, kad šitą jie išsiaiškins ir tegu paleidžia“ Palangos policijos budėtojui turi būti vertinamas kaip pavaldžiam asmeniui perduotas nurodymas nefiksuoti nustatyto pažeidimo.

LVAT konstatavo, kad A.Katkauskui atleidimas iš pareigų yra tinkama nuobauda, todėl jo skundas atmetamas, jo veikla akivaizdžiai kertasi su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais, kurių visuomenė tikisi iš pareigūnų.

A.Katkauskui dėl piktnaudžiavimo buvo pareikštas įtarimas, tačiau tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas. Nuspręsta, kad buvusio pareigūno veiksmų negalima vertinti kaip nusikaltimo.

Prokuroro teigimu, A.Katkausko veiksmai nepadarė tokios žalos, dėl kurios jie galėtų būti vertinami kaip nusikalstamos veikos. Todėl ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas.

Tačiau už prekybą poveikiu Klaipėdoje dabar teisiami du vyrai. Vienas jų – taksi vairuotojas.  

„Tyrimas buvo pradėtas ir orientuotas į asmenis, kurie daro poveikį teisėsaugos pareigūnams – tai yra tarpininkai, kurie atstovauja suinteresuotiems asmenis ir siekia padėti išvengti atsakomybės ar išspręsti kitaip bėdas ar problemas. Tyrimo metu buvo užfiksuotas Palangos komisariato vadovas, kuris piktnaudžiaudamas tarnyba, ir kaip įtariama, gavęs asmeninės naudos, padėjo tarpininkui ir suinteresuotam asmeniui anksčiau laiko išspręsti problemą – susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą“, – yra sakęs Policijos departamento Imuniteto skyriaus vadovas Elanas Jablonskas.

55 metų A.Katkauskas Palangos policijai vadovavo nuo 2011 metų balandžio. Prieš tai jis vadovavo Klaipėdos kelių policijos biurui.

Dabar Palangos policijai vadovauja Algirdas Budginas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zenonas Priekuliškis

Zenonas Priekuliškis portretas
Nepasodino šio niekšelio, dar užsimanė grįžt į darbą. Jis mėnesį aiškino, kad reikalingas įgaliojimas vairuoti draugo a/m ir laikė 1 mėn. a/m uždarytą aikštelėje, o aš visur gavau rašinėti ir įrodinėti, ką ir įrodžiau. Tokie dvasios ubagai ir ėjo karjeros laiptais. Aukštai iškilo žemai nukrito. Visiems niekšeliams taip bus. Ačiū LVAT už sąžiningumą.

Policijos rėmėjas

Policijos rėmėjas portretas
Labai geras LVAT sprendimas!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių