Daugiau nei 233 tūkst. eurų pasisavinimo byloje teismas nesulaukė prokuroro

 • Teksto dydis:

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė pranešti Generalinei prokuratūrai apie situaciją, kai į baudžiamosios bylos nagrinėjimą neatvyko nė vienas prokuroras.

Apeliacinis teismas trečiadienį ketino nagrinėti buvusios Kretingos kredito unijos kasininkės Renatos Neverauskienės bylą. Klaipėdos apygardos teismą šią moterį vasarį pripažino pasisavinus daugiau nei 223 tūkst. eurų ir skyrė jai realią trejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendį apskundė nuteistoji ir vienas nukentėjusiųjų.

Apeliacinis teismas skundus turėjo nagrinėti posėdyje trečiadienį. Apeliacinio teisėjas Albinas Bielskis sakė, kad apie posėdį R.Neverauskienės byloje buvo pranešta ir Klaipėdos apygardos prokuratūrai, ir Generalinei prokuratūrai. Tačiau teismo salėje jokio kaltintojo nebuvo. Į posėdį tik atvyko R.Neverauskienei valstybės skirtas advokatas Vidmantas Baumila. Teisėjai teiravosi, ar jis žino, galbūt posėdyje norėjo dalyvauti ir pati nuteistoji. Advokatas sakė, kad su nuteistąja neturėjo galimybės pabendrauti, nes apie paskyrimą į šią bylą sužinojo posėdžio išvakarėse. Klaipėdos apygardos teisme R.Neverauskienei atstovavo kitas advokatas.

Šioje byloje skundo prokuratūra nėra padavusi, todėl nesant nuteistosios padėtį sunkinančių aplinkybių, jos dalyvavimas nėra privalomas.

Teismas apie kitą posėdį, kuris vyks gegužės 3 dieną, praneš ir kredito unijai. Jos atstovas, teismo manymu, turėtų dalyvauti byloje.

Trečiadienį Apeliacinio teismo teisėjai ir advokatas pripažino, kad  nesant prokuroro, nagrinėti skundų negalima, priešingu atveju būtų pažeisti proceso įstatymai.

„Kad neatvyko prokuroras, informuosim Generalinę prokuratūrą“ – sakė teisėjas Albinas Bielskis.

R.Neverauskienė, kuri yra nuteista realia laisvės atėmimo bausme, skundžiasi, kad jai skirta per griežta bausmė. Moteris mano, kad jai galima būtų skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę. Ji mano, kad būdama laisvėje, galėtų galėtų greičiau atlyginti žalą nukentėjusiesiems.

Vasario 1 dieną paskelbtu Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu buvusi unijos kasininkė pripažinta kalta dėl 362 dokumentų klastojimo.

Teismas nustatė, kad moteris, dirbdama Kretingos kredito unijos Salantų kasoje kasininke, 2008–2012 m. tyčia pagamino netikrus dokumentus (kasos operacijų kvitus).

Bylos duomenimis, ji ne tik melagingai nurodė, kad indėlininkai bei kiti įmonės klientai iš savo sąskaitų pasiėmė pinigus, bet ir už juos pasirašė. Šiuos dokumentus nuteistoji panaudojo įmonės finansinėje apskaitoje. Taip ji siekė parodyti tariamai teisėtas finansines operacijas išmokant pinigines lėšas. Tačiau Kretingos kredito unijai priklausančius pinigus – beveik 772 tūkst. litų (daugiau kaip 223 tūkst. eurų) – nuteistoji pasisavino.

Ikiteisminio tyrimo metu moteris neigė jai pareikštus kaltinimus, tačiau bylą pradėjus nagrinėti teisme, ji visiškai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi.

„Skiriant jai bausmę, atkreiptas dėmesys į tai, kad visuomenės vertybėms prieštaraujančios moters nuostatos formavosi dar iki nusikalstamo poelgio ir jos veiksmai buvo tokio gyvenimo būdo padarinys“, – paskelbė Klaipėdos apygardos teismas.

Teismas nurodė, kad moteris, tęsdama nusikaltimą, savindavosi vis didesnes pinigų sumas (2008 m. pagrobė apie 3 tūkst. eurų, 2012 m. – daugiau kaip 30 tūkst. eurų). Nors ji galėjo pasisavintus pinigus grąžinti, nes turėjo savo nekilnojamojo turto, tačiau ir toliau vogė.

„Atsižvelgta ir į tai, kad dėl nuteistosios veiksmų ikiteisminis tyrimas užtruko. Nuteistoji nepateikė turėtų duomenų apie tikslias pagrobtų pinigų sumas, ginčijo jų dydį. Todėl tyrėjams reikėjo kruopščiai tikrinti įvairius kasos dokumentus, lyginti asmenų parašus ir telktis specialistus, kad šie išsiaiškintų, kas iš tiesų pasirašė finansiniuose dokumentuose. Be to, nors nuo ikiteisminio tyrimo pradžios iki bylos nagrinėjimo teisme buvo praėję 4 metai ir moteris dirbo, turėjo pajamų, ji nukentėjusiesiems neatlygino net mažos dalies padarytos žalos, su pastaraisiais nesusitarė dėl nuostolių kompensavimo“, – rašoma teismo pranešime.

Teismas pažymėjo, kad dėl finansininkės nusikalstamų veiksmų nukentėjo 43 garbingo amžiaus asmenys, kurie patikėjo savo pinigines santaupas kredito unijai ir vylėsi, jog jų lėšos yra saugios.

Pasak teismo, dėl visų šių aplinkybių nėra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus jos atlikimo.

Moteriai grėsė ilgesnis negu 3 metų laisvės atėmimo terminas. Teisiamojo posėdžio metu jai prisipažinus kalta, todėl ir galutinė bausmė buvo sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas išklausyti nukentėjusiųjų ir kitų proceso dalyvių baigiamųjų kalbų vyko į Salantų kultūros centrą, byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Teismas patenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius. Nuteistoji įpareigota pastariesiems atlyginti beveik 47 tūkst. eurų o Kretingos kredito unijai – apie 180 tūkst. eurų padarytą žalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
tuo metu prokurorai skaiciavo gauta kysy is tu nufifintu 233tukst,euru , buvo labai uzsieme --taresi kiek duos kysio teisejams...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių