Gelbėtojai iš jūros ištraukė šešis skendusius žmones

Gelbėtojai vakar nespėjo vaikyti į audringą jūrą maudytis besiveržiančių poilsiautojų. Nelaimių neišvengta – skendo šeši žmonės. Vienas vos nemirė, įkandus širšei.

Gelbėtojai vakar nespėjo vaikyti į audringą jūrą maudytis besiveržiančių poilsiautojų. Nelaimių neišvengta – skendo šeši žmonės. Vienas vos nemirė, įkandus širšei.

Jūra buvo pavojinga

„Jau ryte atėję į darbą jautėme, kad bus sunki diena. Bangavimas ir trauka dideli, vanduo šiltas, visi poilsiautojai veržėsi maudytis į jūrą“, – pasakojo Neringos gelbėtojų vadovas Gintaras Kuprys.

Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Aleksandras Siakki pasakojo, kad uostamiesčio paplūdimiuose jau ryte, nors nebuvo vėjo, bangavimas siekė 2 balus. Buvo didelė trauka į jūrą. Maudytis buvo draudžiama. Vėjas pradėjo pūsti po pietų.

„Didžiausia trauka į jūrą yra būtent tada, kai vėjo nėra, o bangavimas didelis. Gelbėtojams buvo sunki diena. Skelbė per garsiakalbius, kad maudytis draudžiama, drausmino patruliuodami. Skendimų pavyko išvengti“, – tvirtino A.Siakki.

G.Kuprys pasakojo, kad Neringoje skendo trys žmonės.

Ties pirmu, šiauriniu įvažiavimu į paplūdimį į nelaimę jūroje pakliuvo apie 40 metų užsienietis, prie centrinės gelbėjimo stoties – 17 metų mergina, ties mažuoju gelbėtojų postu – 33 metų vyras.

Visus juos jūra traukė tolyn. Pasak G.Kuprio, išgelbėtieji išvengė sunkių pasekmių. Jiems pagalbą suteikė ir apžiūrėjo paplūdimyje budintys medikai. Greitosios pagalbos neprireikė.

Rusas iškeikė gelbėtojus

Neringos gelbėtojai taip pat buvo gavę du pranešimus, kad skęsta žmonės, bet nuvykus paaiškėjo, kad pagalbos nereikia. Žmonės į krantą grįžo patys.
Dar tris poilsiautojus gelbėtojams teko parlydėti į krantą, kad neįvyktų nelaimė.

Juodkrantėje – du vaikinus, Nidoje, ties centrine gelbėjimo stotimi, – Rusijos pilietį. Pasak G.Kuprio, pastarasis buvo neblaivus ir iškoneveikė gelbėtojus.

„Gelbėtojai pamatė, kad žmogus nuplaukė už seklumos, priplaukė padėti, bet šis keikdamasis nesutiko priimti pagalbos. Rusijos piliečio buvo prašoma kabintis už vandens motociklo lentos, kad būtų galima partempti į krantą, bet šis atsisakė. Krantą vyras pasiekė pats. Gelbėtojai jį parlydėjo. Matėsi, kad žmogus ne tik girtas, bet ir pavargęs“, – pasakojo G.Kuprys.

Pradėjo nešti tolyn

Palangos gelbėtojai poilsiautojams leido maudytis ir jų nevaikė iš jūros. Kabėjo geltona vėliava, reiškianti, kad maudytis pavojinga.

Ketvirtadienį didžiausiame šalies kurorte skendo trys žmonės. Du Lenkijos piliečiai ir vienas poilsiautojas iš Vilniaus rajono. Visi trys žmonės skendo panašioje vietoje – tarp tilto ir Ronžės.
„Vienas lenkas šokinėjo per bangas, nutolo nuo kranto, gavo gurkšnį ir jūra jį pradėjo nešti. Kai ištraukėme, jis buvo be sąmonės“, – pasakojo Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.
Pasak jo, visiems skendusiems gelbėtojai suteikė pagalbą ir atidavė greitosios pagalbos medikams.

Vietoje, kur skendo poilsiautoje, buvo pastatyti ženklai, kad maudytis draudžiama, tačiau, anot J.Pirožniko, poilsiautojai jų nepaisė.

Vienas poilsiautojas Palangos paplūdimyje vos nemirė, įgėlus bitei. Pasak J.Pirožniko, jis prarado sąmonę, pradėjo mėlynuoti.

„Vos atgaivinome. Matyt, širdis pradėjo stoti“, – spėjo J.Pirožnikas.

Žmogus, kuriam įgėlė bitė, taip pat buvo perduotas greitosios pagalbos medikams.


Šiame straipsnyje: Gelbėtojaijūraskendo žmonės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonai

Jonai portretas
tu juk mentas o ne gydytojas,ir is kur tau zinoti apie gaivinima ar sirdies stojima...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pūvančio plungiškio motinai – teisėsaugos kirtis
  Pūvančio plungiškio motinai – teisėsaugos kirtis

  Sunkiai sergančio vyro su apirusiu veidu motinai pareikšti įtarimai dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus gyvybei. ...

 • Apspardė mašiną, smogė vairuotojui
  Apspardė mašiną, smogė vairuotojui

  Ne visada pėstieji nukenčia nuo automobilių. Klaipėdoje nutikęs įvykis parodė, kad būna ir priešingai – vyras apspardė automobilį ir sumušė jo vairuotoją. ...

  4
 • Sukčiai apmulkino kapitoną
  Sukčiai apmulkino kapitoną

  Sukčių pilna ne tik Lietuvoje. Skirtumas tarp jų tas, kad mūsų šalyje apgavikai ieško ir vis dar randa aukų nuvalkiotais būdais. Tarptautiniai apgavikai taikosi į turtingesnių žmonių pinigines ir apgaudinėja vis rafinuotesniais būdai...

 • Prokuratūra skundžia nuosprendį HBH pramogų komplekso byloje
  Prokuratūra skundžia nuosprendį HBH pramogų komplekso byloje

  Prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė, jos vertinimu, per švelnų nuosprendį HBH komplekso byloje. ...

  3
 • Teismas nubaudė ūkininkus apgavusią bendrovę ir jos direktorių
  Teismas nubaudė ūkininkus apgavusią bendrovę ir jos direktorių

  Klaipėdos apygardos teismas 15 tūkst. eurų bauda nubaudė bendrovę „Agropara“, ūkininkams pardavusią Kinijoje pagamintas šienapjoves, apgaule įtikinant, kad jos yra čekų gamybos. ...

  4
 • Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje
  Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje

  Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje. Be to, vieno įtariamojo motina apkaltinta pareigūnų papirkimu. ...

 • Teisme – kolegos parama
  Teisme – kolegos parama

  Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį ir pripažino kalta buvusią prokurorę Ritą Aliukonienę. Jai skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant dvejiems metams. Šią moterį gina jos buvęs kolega, ilgametis Generali...

  12
 • Po šūvio slėpėsi krūmuose
  Po šūvio slėpėsi krūmuose

  Klaipėdos apygardos teismas vakar paskelbė nuosprendį penkiems jauniems rūkalų kontrabandininkų talkininkams ir įpareigojo juos dirbti bei nenusižengti įstatymui. ...

  3
 • Kultūrininką nuteisė už smurtą
  Kultūrininką nuteisė už smurtą

  Buvusiam Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjui Vygantui Rekašiui nepavyko įrodyti savo nekaltumo. Lietuvos Aukščiausiasis teismas atmetė kultūrininko skundą ir konstatavo, jog palangiškis teisingai nuteistas už smurtą. ...

  5
 • Ketvirtadaliu milijono iššvaistymu kaltinamas klaipėdietis bus teisiamas
  Ketvirtadaliu milijono iššvaistymu kaltinamas klaipėdietis bus teisiamas

  Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Mikelėnienė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl daugiau nei ketvirtadalio milijono eurų svetimo turto iššvaistymo. ...

  2
Daugiau straipsnių