Klaipėdiečių pomėgis – drabstytis purvais viešojoje erdvėje

Interneto platybėse besiliejanti neapykanta vis dar sunkiai tramdoma. Tarp klaipėdiečių yra tokių, kurie dieną pradeda purvo doze viešojoje erdvėje, už kurią gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Interneto platybėse besiliejanti neapykanta vis dar sunkiai tramdoma. Tarp klaipėdiečių yra tokių, kurie dieną pradeda purvo doze viešojoje erdvėje, už kurią gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Taškosi įžeidimais

Internete naujienas skaitantys klaipėdiečiai net tarpusavyje jau yra įsiminę tam tikrus aktyvius komentatorius ir jų slapyvardžius.

Virtualioje erdvėje aktyviai reiškiasi Klaipėdoje gyvenantis internautas R.K., kuris už liežuvio nelaikymą ir nuolatinį įžeidinėjimą sulaukia net kitų komentatorių kritikos.

Dar vienas nuožmus purvo pylėjas slepiasi po Trolio slapyvardžiu, jį pasirašinėdamas didžiosiomis raidėmis. Žmogus pagiežingus komentarus rašo iš Klaipėdoje registruoto IP adreso 86.100.16.9.

Šiam skaitytojui užkliūva ne tik Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, paniekos ir pykčio sulaukia visa krepšinio ekipa.

Aktyvus pseudorašytojas koneveikia ir policininkus, kurie jam smirdi kaip ožiai, bei neprilygsta intelektu pačiam komentaro autoriui. Šio klaipėdiečio paniekos sulaukė net gyvybę Kosove paaukojęs lietuvis muitininkas, komentatorius išsityčiojo iš žuvusio pareigūno profesijos.

Gresia 3 metų nelaisvė

Klaipėdos 1-ojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyriausioji tyrėja Vitalija Sukauskienė tikino, kad dėl šio komentatoriaus žodžių galėtų būti iškelta baudžiamoji byla, tačiau gavus nukentėjusios pusės pareiškimą.

O štai komentatoriaus Trolio pareiškimai dėl tariamų žydų aferų ar lietuvių vadinimas "japais" galėtų būti vertinamas kaip kurstymas prieš bet kokią tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

"Reikia atkreipti dėmesį, ar žmogus nuolat lieja neapykantą viešojoje erdvėje. Baudžiamoji atsakomybė atsiranda, kai nustatomas sistemingumas. Jei neapykanta vienai kuriai nors žmonių grupei ar rasei yra kurstoma nuolat, reikėtų pranešti teisėsaugai. Tokius tyrimus nuolat atliekame, vieni jų pasiekia teismą, tik dalį tenka nutraukti", – aiškino V.Sukauskienė.

Už nesantaikos kurstymą, tyčiojimąsi, niekinimą, neapykantos skatinimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

"Per mėnesį pasitaiko pora tokių bylų. Dažniausiai kreipiamasi dėl kurstymo prieš gėjus, komentatoriai koneveikia žydus, pasitaiko, kad juodina ir lietuvius. O pastaruoju metu padaugėjo pareiškimų dėl įžeidimų lenkų tautybės asmenims", – pasakojo V.Sukauskienė.

Bylų mažėja

Klaipėdos 1-ojo policijos komisariato vadovas Mindaugas Busilas tikino, kad privataus kaltinimo bylos priklauso nuo įžeistojo storos odos.

"Jei žmogus turi begemoto odą, jis nekreipia dėmesio. Tačiau manau, kad iki kito karto. Labai dažnai žmonės neskiria, kada pasisakyti savo nuomonę, o kada patylėti. Retai nenustatome asmens, nebent tuomet, kai komentaras rašomas iš užsienio", – patikino M.Busilas.

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Simonas Genys tikino, kad dėl nesantaikos kurstymo per metus buvo iškelta 12 bylų.

"Tenka įrodinėti, kad nesantaikos kurstymas vyko sistemiškai. Vadinasi, mažiausiai du tris kartus per mėnesį reikėtų padarytų tokią veiką. Dažniausiai dauguma komentarų neetiški, amoralūs, tačiau ne visi gali būti traktuojami, kaip nesantaikos kurstymas. Taip pat turime nustatyti, ar buvo tiesioginė tyčia", – tikino prokuroras.

Prokuroras pabrėžė, kad kiekvienas komentaras yra vertinamas atskirai.

"Net jei tas pats asmuo parašė kelis komentarus. Tiesą sakant, tokių bylų skaičius nedidėja. Prieš metus ar pusantrų turėjome didelį tokių bylų augimą. Tačiau tai nerodo, kad purvo ir neapykantos viešojoje erdvėje yrą mažiau", – tikino S.Genys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Atlantas

Atlantas portretas
Reikia mokėti taip parašyti taip komentarą, kad nebūtų "kabliukų" prie ko prikibti.

RM

RM portretas
O pati žiniasklaida, ką kuria, gal santaiką????

Trolis

Trolis portretas
Viskas ,trolis mire.Ziniasklaida visagale.Tampu ameba,taip matyt bus patogiau,sikna uzraukiu visam laikui.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apspardė mašiną, smogė vairuotojui
  Apspardė mašiną, smogė vairuotojui

  Ne visada pėstieji nukenčia nuo automobilių. Klaipėdoje nutikęs įvykis parodė, kad būna ir priešingai – vyras apspardė automobilį ir sumušė jo vairuotoją. ...

  4
 • Sukčiai apmulkino kapitoną
  Sukčiai apmulkino kapitoną

  Sukčių pilna ne tik Lietuvoje. Skirtumas tarp jų tas, kad mūsų šalyje apgavikai ieško ir vis dar randa aukų nuvalkiotais būdais. Tarptautiniai apgavikai taikosi į turtingesnių žmonių pinigines ir apgaudinėja vis rafinuotesniais būdai...

 • Prokuratūra skundžia nuosprendį HBH pramogų komplekso byloje
  Prokuratūra skundžia nuosprendį HBH pramogų komplekso byloje

  Prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė, jos vertinimu, per švelnų nuosprendį HBH komplekso byloje. ...

  1
 • Teismas nubaudė ūkininkus apgavusią bendrovę ir jos direktorių
  Teismas nubaudė ūkininkus apgavusią bendrovę ir jos direktorių

  Klaipėdos apygardos teismas 15 tūkst. eurų bauda nubaudė bendrovę „Agropara“, ūkininkams pardavusią Kinijoje pagamintas šienapjoves, apgaule įtikinant, kad jos yra čekų gamybos. ...

  4
 • Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje
  Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje

  Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje. Be to, vieno įtariamojo motina apkaltinta pareigūnų papirkimu. ...

 • Teisme – kolegos parama
  Teisme – kolegos parama

  Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį ir pripažino kalta buvusią prokurorę Ritą Aliukonienę. Jai skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant dvejiems metams. Šią moterį gina jos buvęs kolega, ilgametis Generali...

  12
 • Po šūvio slėpėsi krūmuose
  Po šūvio slėpėsi krūmuose

  Klaipėdos apygardos teismas vakar paskelbė nuosprendį penkiems jauniems rūkalų kontrabandininkų talkininkams ir įpareigojo juos dirbti bei nenusižengti įstatymui. ...

  3
 • Kultūrininką nuteisė už smurtą
  Kultūrininką nuteisė už smurtą

  Buvusiam Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjui Vygantui Rekašiui nepavyko įrodyti savo nekaltumo. Lietuvos Aukščiausiasis teismas atmetė kultūrininko skundą ir konstatavo, jog palangiškis teisingai nuteistas už smurtą. ...

  5
 • Ketvirtadaliu milijono iššvaistymu kaltinamas klaipėdietis bus teisiamas
  Ketvirtadaliu milijono iššvaistymu kaltinamas klaipėdietis bus teisiamas

  Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Mikelėnienė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl daugiau nei ketvirtadalio milijono eurų svetimo turto iššvaistymo. ...

  2
 • Klaipėdietis konflikte su kaimynu griebėsi irklo
  Klaipėdietis konflikte su kaimynu griebėsi irklo

  Kaimynų nesantaika virto tikru karu. Nesugebantys taikiai susitarti vyrai griebiasi smurto, o po to abu kreipiasi į policiją prašydami bausti kaltininką. ...

  8
Daugiau straipsnių