Nepilnametis šokdina visą miestą

Tiesa, globos namų vadovė negalėjo garantuoti, kad auklėtinis, kelias dienas iš eilės tykojęs aukų su balionėliu rankoje, trečiąją nepasitiks kurio nors vaiko ar suaugusiojo mosuodamas peiliu.

Vaikų globos įstaigai vadovaujanti moteris užsiminė, kad neretai problemų kelia auklėtiniai, turintys elgesio sutrikimų, o kartais net ir po psichiatro diagnozės.

"Klaipėdoje labai sudėtinga situacija dėl vaikų psichiatrų – Psichikos sveikatos centre yra vienintelis vaikų psichiatras ir tas pats dažnai serga, todėl priėmimo reikia labai ilgai laukti. Mūsų mieste pagalbos tokiems vaikams labai reikia. Ligoninėje gydytiems vaikams skiriami vaistai, kuriuos išgerti jie turi matant darbuotojams. Nevaldomi, psichiatrų diagnozę turintys vaikai negali būti su kitais, jie net mokomi namuose, o ne mokyklose, nes trikdo visų kitų vaikų gyvenimą. Tokiems auklėtiniams turi būti skirta labai specializuota pagalba", – neslėpė globos namų vadovė.

Ragino budėti prie mokyklų

Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Edita Kučinskienė patikino, kad labai pasistengus įmanoma per mėnesį suruošti dokumentus ir sau bei aplinkiniams pavojų keliantį vaiką išsiųsti į vaikų socializacijos centrą.

Būta atvejų, kai formalumai užtruko ne vieną, o kelis mėnesius ir apsaugoti kitus vaikus nuo agresyvaus, pikto ir pavojingai besielgiančio nepilnamečio buvo neįmanoma.

Nors į socializacijos centrus siunčiami ne jaunesni nei 14 metų nepilnamečiai, kartais taikomos išimtys, ypač jei vaikas kelia grėsmę sau ar kitiems ir vykdo nusikaltimus.

E.Kučinskienė neslėpė, kad Klaipėdoje sudėtingo, nevaldomo elgesio nepilnamečių nors ir nedaug, bet yra.

Komisijos pirmininkė paminėjo, kad tokių vaikų, kurių elgesį pataisyti išnaudotos visos galimybės ir daugiau nebėra priemonių, kurių pagal įstatymą valdžios įstaigos galėtų imtis, yra ne mažiau keturių.

Po reformų, kurias lėmė ir Švėkšnos skandalas, specialieji centrai nepilnamečius gali laikyti ne ilgiau dvejų metų.

Po to vaikų globos įstaigos privalo nepilnamečius integruoti į visuomenę.

"Būtų gerai, kad į mokyklas vaikus atvežantys tėvai palydėtų atžalas iki pat durų. Taip elgdavomės ten, kur būdavo sudėtingos situacijos. Prašydavome tėvų pabudėti mokyklose ir jų teritorijose per pamokas ir po jų, kad suaugusieji padėtų užtikrinti vaikų saugumą. Tėvai atsiliepė ir saugodavo savo vaikus, nelaimių pavyko išvengti", – patikino E.Kučinskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

zmogus

zmogus portretas
Gal pasimes komentaras tarp daugumos, o gal koks zurnaliuga perskaitys. Gal uztenka kalbeti apie psichinius tiek daug ir atsisukime i tuos, kurie yra salia ju. Kasdien. I psichiniu brolius, seses, tevus, senelius. Tiems ligoniams visokias programas, pagalbas pristatoma, o kaip kasdien turi gyventi salia ju ju artimieji. Pvz.psichini broli turinti mergaite. Koks jos gyvenimas? Kiek grasinimu ji is brolio (kuri gina istatymai del jo ligos pvz.)sulaukia, koks santazas vyksta. O kas gina psichiniu ligoniu artimuosius? Dar psichinis paklykia kad jo teises ir apie jo psichine negalia negalima kalbeti kitiems... Tai jo gyvenimas. Kiek tokiu psichine negalia turinciu broliu ir sesiu patys po daugybes metu paluzta. Nuo nuovargio, itampos. O tuo tarpu psichinis koks brolis ar sesuo laksto po visokias sveikatingumo programas, relaksuoja, o kai uzeina kankina tyliai artimiausius (o artimieji juk "turi" myleti ir saugoti ta "ligoni"). Viena pasneketi, kita yra gyventi tokiame siaube metu metus.

Aišku neaišku

  Aišku  neaišku portretas
Ne netikiu jis nekvailas tik kvailiai tie kas ji danksto. .taip iš mandrumo gali dar daugiau baisiau padaryt. .tai kaip pagalvokit galėjo iš policijos pabėkt vaikas. ..tai va kodėl internate laiko ..kodėl neirašytas ...kas užto slypi. ..

Aš pasakiau

Aš pasakiau portretas
Už vaiko sužalojimą tas snarglys miške pakastas būtų..
VISI KOMENTARAI 47
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių