Nepilnametis šokdina visą miestą

Tiesa, globos namų vadovė negalėjo garantuoti, kad auklėtinis, kelias dienas iš eilės tykojęs aukų su balionėliu rankoje, trečiąją nepasitiks kurio nors vaiko ar suaugusiojo mosuodamas peiliu.

Vaikų globos įstaigai vadovaujanti moteris užsiminė, kad neretai problemų kelia auklėtiniai, turintys elgesio sutrikimų, o kartais net ir po psichiatro diagnozės.

"Klaipėdoje labai sudėtinga situacija dėl vaikų psichiatrų – Psichikos sveikatos centre yra vienintelis vaikų psichiatras ir tas pats dažnai serga, todėl priėmimo reikia labai ilgai laukti. Mūsų mieste pagalbos tokiems vaikams labai reikia. Ligoninėje gydytiems vaikams skiriami vaistai, kuriuos išgerti jie turi matant darbuotojams. Nevaldomi, psichiatrų diagnozę turintys vaikai negali būti su kitais, jie net mokomi namuose, o ne mokyklose, nes trikdo visų kitų vaikų gyvenimą. Tokiems auklėtiniams turi būti skirta labai specializuota pagalba", – neslėpė globos namų vadovė.

Ragino budėti prie mokyklų

Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Edita Kučinskienė patikino, kad labai pasistengus įmanoma per mėnesį suruošti dokumentus ir sau bei aplinkiniams pavojų keliantį vaiką išsiųsti į vaikų socializacijos centrą.

Būta atvejų, kai formalumai užtruko ne vieną, o kelis mėnesius ir apsaugoti kitus vaikus nuo agresyvaus, pikto ir pavojingai besielgiančio nepilnamečio buvo neįmanoma.

Nors į socializacijos centrus siunčiami ne jaunesni nei 14 metų nepilnamečiai, kartais taikomos išimtys, ypač jei vaikas kelia grėsmę sau ar kitiems ir vykdo nusikaltimus.

E.Kučinskienė neslėpė, kad Klaipėdoje sudėtingo, nevaldomo elgesio nepilnamečių nors ir nedaug, bet yra.

Komisijos pirmininkė paminėjo, kad tokių vaikų, kurių elgesį pataisyti išnaudotos visos galimybės ir daugiau nebėra priemonių, kurių pagal įstatymą valdžios įstaigos galėtų imtis, yra ne mažiau keturių.

Po reformų, kurias lėmė ir Švėkšnos skandalas, specialieji centrai nepilnamečius gali laikyti ne ilgiau dvejų metų.

Po to vaikų globos įstaigos privalo nepilnamečius integruoti į visuomenę.

"Būtų gerai, kad į mokyklas vaikus atvežantys tėvai palydėtų atžalas iki pat durų. Taip elgdavomės ten, kur būdavo sudėtingos situacijos. Prašydavome tėvų pabudėti mokyklose ir jų teritorijose per pamokas ir po jų, kad suaugusieji padėtų užtikrinti vaikų saugumą. Tėvai atsiliepė ir saugodavo savo vaikus, nelaimių pavyko išvengti", – patikino E.Kučinskienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nusikaltai atsakyk.

Nusikaltai atsakyk. portretas
Mat jie nepilnameciai atsakyti uz nusikaltimus negali,o nusikalsti gali.Manau ,kad ES reikalavimai augina degradus.

cha

cha portretas
Tokie veikėjai pripažįsta tik vieną dalyką- jėgą. Žiebei jam gerai į dūlę, kad išvirstų- ir daugiau nebešokinės. Maža vieno karto-duok dar sykį. Tą ne kartą įsitikinau gyvenime. Kuriems gerai daviau į kailį- po to tapo labai mandagiais vyrais, net po daugelio metų pagarbiai sveikinasi susitikę. O čia visokios kvailos moterėlės aiškina apie auklėjimą, apie debiliškus europinius įstatymus geriau išvis patylėsiu...

airen

airen portretas
ziaurumas gimdo ziauruma ir kas is to vienas raso kad atkersytu o stai tokiu reikia bijoti jie taipogi yra psichiniai ligonys tur but per mazai skiriamdemesio arba visai neskiriam tokiems ligoniams jei juo niekas neuzsiima normaliai gal jam reikia kitokios pagalbos o mes ziurim kaip i zmogzudi juk jis dar jaunas o toe pirdylos kuriems virs 30 ir daugiau jau tu neisauklesi ir dar jaunesni pradedant nuo 20 metu
VISI KOMENTARAI 50

Galerijos

Daugiau straipsnių