Nužudytojo artimieji ieško tiesos

Arti Klaipėdos esančių gyvenviečių žmonės vis dar laukia šią vasarą čia įvykdytos žmogžudystės tyrimo rezultatų. Netoliese esančioje logistikos įmonėje "Vlantana" dirbęs ukrainietis tebėra pagrindinis įtariamasis. Nužudytojo artimieji ketina apskųsti teismo sprendimą, kuriuo jis išleistas į laisvę.

Ant galvos – maišelis

Liepos 22-ąją Gobergiškėje, savo namuose, nuo daugybės durtinių žaizdų mirė 68 metų vietos gyventojas.

Mirusįjį artimieji aptiko kitą dieną. Velioniui ant galvos buvo užmautas maišelis.

Namuose buvo viskas išvartyta, todėl manyta, kad žudikas siekė vyrą apiplėšti.

Buvęs architektas gyveno vienišas, ramus, taikus gyventojas, kaimynų gerbiamas žmogus. Nors išgerdavo, bet į savo namus neįsileisdavo svetimų ir pats neblaivus nevaikštinėdavo po gyvenvietę.

Įvykis sukrėtė vietos žmones.

Tyrimo ėmęsi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai netruko išsiaiškinti, kad į nužudytojo duris tądien du kartus beldėsi du vyrai.

Vienas jų – vietos girtuoklis, kitas – "Vlantanos" darbuotojas, vilkiko vairuotojas, atvykęs čia maždaug prieš pusmetį iš Ukrainos.

Vyrai tądien jie drauge girtavo, juos matė apsipirkti ėję žmonės, parduotuvės darbuotoja, užfiksavo ir vaizdo kameros.

Pirmą kartą jie pasuko į buvusio architekto namą lyg ir ieškodami kažkokios merginos. Nežinia, ar vyrai per girtumą pasiklydo, ar taip buvo sumanyta iš anksto.

Paliko pirštų atspaudų

Namo šeimininkas atidarė duris, bet atėjūnų neįsileido.

Ukrainietis su juo kalbėjo rusiškai, o pensininkas jam atsakinėjo lietuviškai. Akivaizdu, kad vyrai nesusikalbėjo.

Girtas vietos gyventojas pirmas suprato, kad pokalbis neturi prasmės, ir nusliūkino savais keliais. Po kiek laiko prie parduotuvės grįžo ir ukrainietis.

Praėjo dar šiek tiek laiko, ir abu vyrai vėl patraukė į tą pačią pusę. Ukrainietis dar kartą nupėdino į buvusio architekto namus. Jo sugėrovas nusistebėjo, ko jam ten. Vairuotojas mestelėjo, kad jis čia gyvena.

Tai buvo akivaizdi netiesa.

Po nužudymo buvo praėjusi ne viena diena, kai pareigūnai sužinojo, kas tas ukrainietis, išsiaiškino nemažai "Vlantanos" darbuotojų gyvenimo Dauparuose ypatumų ir sulaikė įtariamąjį.

Įtariamuoju tapo ir vietos gyventojas, kartu su ukrainiečiu nusikaltimo dieną girtavęs ir vaikštinėjęs.

Tačiau didesnė tikimybė, kad kažko apie tą dieną vis dar nepasako vairuotojas. Jo pirštų atspaudų tyrėjai rado nužudytojo namuose.

Tai tapo rimtu motyvu šį vyrą sulaikyti. Po mėnesio teismas leido pratęsti areštą, baimintasi, kad užsienietis nedingtų iš Lietuvos.

Įtariamojo rūbai – išskalbti

Pareigūnai laukė ekspertų išvados, ar ant įtariamojo drabužių liko nusikaltimo aukos DNR pėdsakų.

Specialistai nieko nerado, ir nenuostabu, nes pareigūnai juos nukabino nuo skalbinių virvės ukrainiečio vairuoto "Vlantanos" vilkiko kabinoje.

Rūbai tebedvelkė skalbinių minkštikliu, tad tikėtis rasti pėdsakų buvo nerealu.

Gal todėl nagrinėjant įtariamojo interesams atstovaujančio advokato skundą, kuriuo reikalauta ukrainietį išleisti į laisvę, bylos tyrimą kuruojantis prokuroras nebuvo kategoriškai nusistatęs prieš tokį reikalavimą.

Įtariamas asmuo paprastai laikomas už grotų, jei neturi kur gyventi ir pragyvenimo šaltinio.

Atrodė, kad iš "Vlantanos" atleistas darbuotojas neturi nei darbo, nei gyvenamosios vietos, todėl turėtų būti toliau areštuotas.

Tačiau atsitiko taip, kad darbą ukrainiečiui tuojau pat parūpino jo advokatas. Vairuotojas jau dirba kitoje įmonėje ir vairuoja automobilius čia pat Lietuvoje, o uždarbis leidžia išsinuomoti būstą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaip?

Kaip? portretas
kaip tas ukrainietis galejo susirasti darba jeigu is jo buvo paimti dokumentai?

janas

janas portretas
sis zmogus niekada nebuvo arhitektas ,jis buvo geodezininkas savamokslis.tai.J.Z su kuriuo teko kartu dirbti pries 30 metu .Gaila zmogaus
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių