Kontrabandininkams talkinusiam muitininkui skirta 18,8 tūkst. eurų bauda

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį byloje dėl Klaipėdos teritorinės muitinės inspektoriaus, piktnaudžiavusio tarnybine padėtimi ir padėjusio kontrabandai patekti į mūsų šalį.

Šioje byloje kaltinamuoju taip pat buvo pripažintas ir puspriekabės vairuotojas, nelegaliai į mūsų šalį gabenęs cigaretes. Muitinės pareigūną, kaip prokurorė ir prašė, teismas pripažino kaltu ir skyrė jam beveik 19 tūkstančių eurų baudą, kurią jis privalės sumokėti per metus. Teismas savo nuosprendžiu Klaipėdos teritorinės muitinės inspektoriui taip pat atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje 3 metus. Kontrabanda cigaretes gabenusiam vairuotojui skirta beveik 9 su puse tūkstančių eurų bauda.

Šis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų.

Bylos duomenimis, 2016 metais Klaipėdos teritorinės muitinės inspektorius susitarė su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kad šis atvykus tam tikrai transporto priemonei ją patikrins mobilia rentgeno kontrolės sistema, tačiau muitinės Elektroninio žurnalo informacinėje sistemoje pažymės, kad neatitikimų nerasta, ir leis transporto priemonei iš Rusijos Federacijos kirsti Lietuvos Respublikos sieną.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad muitinės darbuotojas 2016 metų rugpjūčio pabaigoje naktį atvykusią puspriekabę nuskenavo mobilia rentgeno kontrolės sistema, tačiau, rentgenografiniame vaizde matydamas, kad puspriekabės šaldytuvo ertmėse yra paslėpta draudžiamų daiktų, tyčia neišsaugojo puspriekabės skenavimo rentgenografinio vaizdo nuotraukos ir muitinės Elektroninio žurnalo informacinėje sistemoje neteisingai nurodė, kad neatitikimų nenustatyta.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Klaipėdos teritorinės muitinės inspektorius puspriekabės skenavimo rentgenografinio vaizdo nuotraukos neišsaugojo ne vienintelį kartą. Renkant tyrimui svarbius duomenis, nustatyta, kad tas pats darbuotojas galimai neišsaugojo nuotraukos su ta pačia transporto priemone daugiau nei dešimt kartų.

Bylos duomenimis, kitiems muitinės darbuotojams neradus peršviesto transporto priemonės vaizdo ir patikrinus puspriekabę dar kartą, nelegaliai gabenamos cigaretės buvo surastos. Nustatyta, kad vairuotojas puspriekabėje-šaldytuve specialiai grindyse ir lubose įrengtose slėptuvėse gabeno 57 tūkstančius 61 pakelį cigarečių, paženklintų Rusijos Federacijos banderolėmis, kurių vertė siekia beveik 163 su puse tūkstančio eurų. Transporto priemonėje taip pat aptikta 7 tūkstančiai pakelių cigarečių, nepaženklintų jokiomis banderolėmis. Jų vertė siekia 20 tūkstančių eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, vadovavę šiam ikiteisminiam tyrimui, bylą su kaltinamuoju aktu Klaipėdos apygardos teismui perdavė pernai metų balandį. Klaipėdos teritorinės muitinės inspektoriui kaltinimai pareikšti pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius. Jis kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir padėjimu padaryti kontrabandą. Puspriekabės vairuotojui kaltinimai buvo pareikšti dėl to, kad per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno privalomus pateikti muitinei daiktus, kurių vertė viršijo 250 MGL dydžio sumą (9500 eurų), tačiau muitinės kontrolei jų nepateikė.

Klaipėdos apygardos teismas savo nuosprendžiu taip pat paskelbė, kad nelegaliai gabentos cigaretės turi būti sunaikintos, o vilkikas su puspriekabe konfiskuoti.


Šiame straipsnyje: muitininkasmuitinėkontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tai ko pinigėlių teisėjui pagailėjai?.. - žinos dabar kiti kad dalytis PRIVALU.

a tegu veža

a tegu veža portretas
ko čia turim parintis del užsieniui priklausončiu papirosu filipsuMorisu gamyklu pelno?Vežant ne tik pigiau išeina pėrkti bet i žmogelis sau kelis eurus gabendamas gaun

zenonas

zenonas portretas
Teismas nusprendė? kas? pastatas?, pamatai?, kėdės", lubos?, ar teisėjas (a). Sėkmės kolegoms dirbant su teisėja - nusikaltėle V.Olcvikiene ir bendradarbiaujant su antstoliu A.Selezniovu. Jūs esate nusikalstamo klano atstovai. Mano tel. 8 662 33770
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių