Šnipinėjimu kaltinamo klaipėdiečio byla perduota teismui

 • Teksto dydis:

Teismui perduota dar viena baudžiamoji byla, kurioje po Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo kaltinimai šnipinėjimu pareikšti Lietuvos Respublikos piliečiui R. Š.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkti duomenys, kurie leidžia pagrįstai įtarti, kad  kaltinamasis R. Š. , gimęs 1974 m. Brianske (Rusijos Federacija), buvo užverbuotas Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijos ir vykdė užduotis, susijusias su informacijos rinkimu bei jos perdavimu šios užsienio valstybės žvalgybos organizacijai.

Duomenys apie tai, kad šis asmuo galimai vykdo neteisėtą veiką rinkdamas ir perdavinėdamas informaciją jį užverbavusios organizacijos atstovui, buvo gauti kontržvalgybinės operacijos, kurią vykdė Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD), metu. 2017 m. gruodžio mėn. AOTD pateiktos informacijos pagrindu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Atlikdami tyrimo veiksmus ir rinkdami tyrimui reikšmingus duomenis Kriminalinės policijos biuro pareigūnai intensyviai bendradarbiavo su Generaline prokuratūra bei AOTD. Tam tikruose tyrimo etapuose visų pareigūnų bendradarbiavimas reikalavo ypatingo konfidencialumo, pajėgų mobilizavimo bei sudėtingo veiksmų koordinavimo.

Surinkti duomenis leidžia manyti, kad kaltinamasis nuo 2015 m. iki jo sulaikymo 2017 m. gruodžio mėnesį rinko ir perdavinėjo informaciją apie Lietuvos kariuomenės karines jūrų pajėgas, Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) karo laivus bei jais gabenamą karinę techniką, Klaipėdos mieste ir Klaipėdos jūrų uoste esančius objektus, įskaitant ir tuos, kurie turi strateginę reikšmę valstybės nacionaliniam saugumui. Įtariama, kad vykdydamas Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijos užduotis R. Š. rinko informaciją apie suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą, „Klaipėdos naftą“, šių objektų infrastruktūrą, rezervuarus, apsaugos sistemas ir jų pasikeitimus.

Nepaisant to, kad užsienio valstybės žvalgybinės institucijos kontaktai su R. Š. vykdavo laikantis ypatingos konspiracijos sąlygų, AOTD pareigūnams pavyko juos užfiksuoti. Šių kontaktų metu buvo perduodamos užduotys, instrukcijos apie informacijos rinkimo ir užšifravimo būdus, atsargumo priemones, naudotinas užtikrinant jų susižinojimo slaptumą.

Pažymėtina, kad R. Š. nerinko ir neperdavinėjo įslaptintų dokumentų, tačiau jo veiksmai vertintini kaip nusikalstami, nes jis veikė vykdydamas užsienio valstybės žvalgybos organizacijos užduotis. Turima duomenų, kad kaltinamasis taip pat vykdė ir kitas užduotis, tarp kurių buvo pavedimas užmegzti draugiškus santykius su Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų darbuotojais bei įgyti jų pasitikėjimą.

Šnipinėjimu kaltinamas R. Š. yra suimtas nuo 2017 m. gruodžio ir kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 119 str. 2 d.

Lietuvos Respublikos įstatymai už šnipinėjimą numato laisvės atėmimą nuo trejų iki penkiolikos metų.

Iš viso nuo 2014 metų Lietuvoje išaiškinta 12 asmenų, kurie įtariami šnipinėjimu. 5 asmenys jau yra nuteisti ir nubausti laisvės atėmimo bausmėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas priekuliškis

zenonas priekuliškis portretas
Kokias aferas prasuko mūsų sukos pirkdami šį laivą? Kodėl nerašote? Kas teisėjai, kas prokuroras, kur kada? Kodėl viskas slaptai? Turiu sočiai įkalčių, kad žmones teisia tie, kurie turi būti teisiami patys. Kodėl neteisiate manęs, negi tai ne paslaptis? Tylite išgamos kaip kiaulės myžančios į ausį? Ar ne laikas jus pačius teisti? Viską darote slaptai, kas slaptai, tai nusikalstamai. Šis teisiamas tai darė nesislėpdamas.

JahCity

JahCity portretas
Cccp atstate lietuva,viska jie zieno. LT juros pajiegos 4 laivai. Nuvazioji i "Shanhaju"ir fotografok kiek nori,o duju terminalas taip pat!!!

"jie" koloradiniai visada teisūs

"jie" koloradiniai visada teisūs portretas
Labai įdomūs tie koloradiniai, teršia savam lizde ir sėdi apsivarę, kol už čiuprynos neištempia....
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių