Telefoniniams sukčiams – aršus atkirtis

Veikiausiai nusikaltėliai apsirūpino išankstinėmis mokėjimo kortelėmis.

Bendrovės "Tele 2" atstovas Andrius Baranauskas patarė iš karto kreiptis į policiją, nes jie turi visas galimybes atlikti tyrimus, tačiau klaipėdietis, susidūręs su nepaprastai vangiu policijos darbu, įgyvendinti savotišką teisingumą ėmėsi pats.

"Mes galime nustatyti tik apytikslią vietą, iš kur yra skambinama. Jei telefono kortelė ilgą laiką "nejuda" (nes paprastai telefoną turintis žmogus migruoja), o ją aptarnaujanti stotis aptarnauja įkalinimo įstaigą, tada atsakymas daugiau nei akivaizdus", – teigė A.Baranauskas.

Netrukus A.Baranauskas patvirtino, kad minėtu telefonu tikrai buvo skambinta iš vienos įkalinimo įstaigos.

Kortelė šiuo metu jau yra užblokuota.

Žinoma, kyla kitas klausimas: kaip gali būti, kad kaliniai turi mobiliuosius telefonus?

"Patikrinę, pamatėme, jog pagal visus požymius minėtu numeriu buvo skambinta iš įkalinimo įstaigos. Žinoma, kyla kitas klausimas: kaip gali būti, kad kaliniai turi mobiliuosius telefonus?" – stebėjosi A.Baranauskas.

Sukčiavimo mastai stulbina

Kai išaiškėja tokie atvejai, telekomunikacijų bendrovė, bendradarbiaudama su policija, gali apriboti kortelės veikimą. Tokių kortelių pastaruosius metus yra blokuota tūkstančiai.

Dienraščio duomenimis, išeinantys skambučiai yra stebimi pagal specialų algoritmą, jei skambučiai sukelia įtarimų dėl galimų telefoninių sukčiavimų ar kitų nusikalstamų veiksmų, telekomunikacijų kompanija tam klientui siunčia įspėjimo žinutę, kad kortelė yra blokuojama, jei nori blokavimą panaikinti, klientas turi ateiti į bet kurį bendrovės saloną.

Pasak A.Baranausko, iš tų kelių tūkstančių užblokuotų kortelių turėtojų nė vienas kol kas neatėjo panaikinti savosios blokavimo.

Galima tik spėti, kokie yra telefoninių sukčiavimų, kuriuos vykdo taip pat ir įkalinimo įstaigose sėdintys nusikaltėliai, mastai.

Susidarė įspūdis, kad jie nieko nebijo, jie jaučiasi nebaudžiami.

"Aš daug kalbėjau su tais sukčiais telefonu, jei tai galima vadinti pokalbiais. Man susidarė įspūdis, kad jie nieko nebijo, jie jaučiasi nebaudžiami. Jų policija neidentifikuoja, jie net savo balsų nemaskuoja. Todėl daugiau nei keistos Vyriausybės abejonės, kam reikia įteisinti išankstinio mokėjimo kortelių registravimą. Telefoninių apgaudinėjimų apimtys – stulbinamos, o kai kas dvejoja dėl privalomo kortelių registravimo, prisidengdami žmogaus laisvėmis", – stebėjosi Giedrius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Maryte

Maryte portretas
Daznai rasineja zinutes , apie elektros gedima arba oro saligu pasikeitima .Labai atsibodo ..Gaunu zinutes tipo is ESO.patarkite ka daryti .Buna kad istisa diena , tai labai trugdo.

Stanislovas

Stanislovas portretas
Grįžau iš Ispanijos ten nenusipirksi telefono kortelės nepateikęs savo asmens duomenu ir paso registracijos vietos. Netgi markete maisto nenusipirksi mokėrjimo kortele nepateikęs paso arba kito asmens pažymėjimo pvz. vairuotojo teisių. Man labai patiko tokia tvarka,kodėl Lietuviški valdžios banditai neįveda tokių priemonių Lietuvoje? Pas mus viskas įteisinama kas padeda nusikaltėliams ir stengiamasi iki maksimumo apsunkinti padorių piliečių gyevenima už tai ir dingsta iš Lietuvos kasmet Mažeikių dydžio miestas.

arsus atkirtis.....greiciau kvailas...pasodino juos????

arsus atkirtis.....greiciau kvailas...pasodino juos????  portretas
da
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių