Skandalas: už urėdo kėdę paprašė 29 tūkst. eurų

Tapo liudytoju

Po sulaikymo A.Adomavičius vis dėlto nusprendė bendradarbiauti su teisėsauga.

Trakų urėdijos girininkas viską išklojo pareigūnams ir paliudijo, kam ir kiek davė kyšio. Dėl to A.Adomavičius yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Tikėtina, jog girininkas susizgribo, kad STT agentams ėmus purtyti konkurso rengėjus jis neteks ne tik jau įduotų 25 tūkst. litų, bet ir vežtų bei neįduotų 75 tūkst. litų.

Šioje byloje teisėsaugininkai apklausė ir kitus specialiuosius liudytojus. Kas jie tokie, neviešinama.

Byloje – politiko apklausa

Iškyla klausimas, kaip visoje šioje istorijoje vertinti Seimo nario K.Komskio vaidmenį?

Jei visuomeninis jo patarėjas privačių pokalbių metu pabrėždavo jo pažintį su Seimo nariu, ar gali būti, kad politikas galėjo būti įsivėlęs į urėdijos vadovo posto pardavinėjimą?

"Seimo narys šioje byloje buvo apklaustas. Jam įtarimai nėra pareikšti", – tikino prokuroras A.Velutis.

Pats Seimo narys K.Komskis neslėpė, kad G.Miliauską pažįsta.

"Jis yra buvęs partijos narys. Bet tai buvo senokai. Girdėjau aš apie tai, kad jis visiems giriasi savo ryšiais. Toks jau žmogus ir toks jo charakteris. Ir mane apklausė šioje byloje. Papasakojau tiek, kiek žinau. Jis yra šnekutis", – kalbėjo K.Komskis.

Politikas pripažino, kad prasidėjus ikiteisminiam tyrimui G.Miliauskas pasitraukė iš visuomeninio padėjėjo pareigų.

"Jis pas mane nedirba. Tik tiek, kad aš jį pažįstu. Bet su juo nei medžiojau, nei žvejojau. Tačiau visa ši istorija labai jau mįslinga, daug kas ten nesutampa. Man čia daug neaiškumų", – tikino Seimo narys.

K.Komskis teigė, kad urėdo atranką laimėjęs A.Adomavičius negavo specialiųjų tarnybų pažymos dėl tinkamumo užimti šias pareigas.

"Teisėsauga dirba savo darbą. O kad pažįsti kažką, tai nieko nereiškia. Nematau kuo čia man kas galėjo kąsti šioje istorijoje. Nesu susipažinęs su byla, man trūksta informacijos, kad galėčiau komentuoti", – apie buvusio padėjėjo bylą kalbėjo K.Komskis.

Koziris – plačios pažintys

Pagrindinis šios bylos herojus G.Miliauskas visiškai nesibaimina, kad už prekybą poveikiu jam gresia iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė be galimybės sulaukti alternatyvios bausmės.

"Tai – didžiausias absurdas pasaulyje. Jei ką nors paproteguoji, jei jis yra protingas žmogus, ir be jokių pinigų, tik žodžiu, visiems norisi tuos pinigus visur įkišti. A.Adomavičius atrodė padorus žmogus", – prisipažino G.Miliauskas.

Jis aiškino, kad A.Adomavičių į namus tikrai kvietė gerti arbatos, o ne kyšio laukė.

"Tai jis mane kvietė susitikti po tiltu, po to jau ant tilto, prie vieno prekybos centro uostamiestyje. Jis vis aiškino, kad nežino, kur aš gyvenu. Kaip nežino, jei medaus buvo atvežęs ir grybų? Jis vis tempė mane iš namų. Nei aš laukiau tokių pinigų, nei važiavau", – apie girininko sulaikymo operaciją kalbėjo G.Miliauskas.

G.Miliauskas net tikino, kad, jo supratimu, teisėsaugininkų taikiniu buvo ne jis, o Seimo narys K.Komskis.

"Ne manęs jiems reikėjo. Aš – skaidrus kaip bitė. Noras buvo K.Komskiui pakenkti. Jie, matyt, manė, kad paguldys ant menčių didelį turtuolį ir jis išklos viską, ką apie Seimo narius žino. Daug ką aš pažįstu. Ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, net Prezidentė Dalia Grybauskaitė mane yra apdovanojusi už pagalbą rinkimų štabui. Net fotografiją su ja turiu. Ir Rolandui Paksui esu padėjęs", – gyrėsi G.Miliauskas.

Litų neėmė – skendi skolose

G.Miliauskas prisipažino, kad jei jis būtų neva gavęs tiek pinigų, jam nebūtų tekę parduoti savo sodybos.

"Vysčiau gyvenamųjų namų kvartalą. Čia mano tėvų žemė. Du milijonus litų paėmiau paskolos iš banko. Tačiau verslą sužlugdė banko pakeltos palūkanos. Jei būčiau gavęs kyšį, nebūtų reikėję parduoti namo. Pirtelėje gyvenu. Jų supratimu, sėdžiu ant milijonų ir nesusitvarkau?" – aiškino G.Miliauskas.

Dėl to, kad dėl plačių savo ryšių pateko į teisėsaugininkų akiratį, G.Miliauskas kaltina savo ilgą liežuvį.

"Viskas per telefoninius pokalbius. Esame masinio pasiklausymo taikinyje. Manęs niekas nesulaikė. Tris kartus apklausė, o ketvirtą kartą pareiškė kaltinimus", – aiškino bylos dalyvis.

Tiesa, po to, kai G.Miliausku ėmė domėtis STT, bylos herojus pripažįsta, kad kai kurie aukšti pareigūnai jau nebenori bendrauti telefonu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

l

l portretas
Atsakau į komentatore E Nebesvaik

je

je portretas
ir vėl komskikai

nenuotabu

nenuotabu portretas
Ir arkliui aišku, kad partija "Tvarka ir teistumas" - aferiūgų šaika. Jeigu mes už tokius balsuojam, taip mums ir reikia.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių