Žmogžudystė Žvejybos uosto rajone – paskelbti du nuosprendžiai

Žmogžudystės byla, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodė paprasta ir aiški, kelerius metus keliavo po Lietuvos teismus, dėl jos rinkosi net Konstitucinis Teismas. Galiausiai Klaipėdos apygardos teismas antrą kartą joje paskelbė nuosprendį, kuris teismo salėje sukėlė raudas ir susirinkusiųjų barnius.

Ieškojo savo sugyventinės

2012 m. rugsėjo 10-ąją 32 metų Darius Jurevičius Žvejybos uosto rajone klausinėjo savo pažįstamų, gal kuris nors matė jo sugyventinę Loretą. Vyras įtarinėjo, kad jo draugė galėjo naktį praleisti su kažkuriuo iš pažįstamų.

Kadangi linkusiems girtauti vyrams šis klausimas pasirodė įžeidus, kone kiekvienas, kurį D.Jurevičius kalbino, jam atsakė smūgiais.

Vėliau paaiškėjo, kad tokių smūgių į galvą būta ne mažiau kaip šešių.

Ankstų kitos dienos rytą šis žmogus buvo rastas negyvas. Jis mirė dėl galvos traumos komplikacijos.

Kadangi vyras mirė nuo trijų vyrų suduotų smūgių, įtariamaisiais buvo įvardyti po dukart aukai sudavę Linas Ronkus, Gražvydas Ivaškevičius ir Osvaldas Tamašauskas.

Reikalavo teisingumo

2013-ųjų gruodžio viduryje Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje ir du iš trijų teisiamųjų po posėdžio iškeliavo namo.

Kaltu dėl D.Jurevičiaus žūties pripažintas tik O.Tamašauskas.

L.Ronkus ir G.Ivaškevičius nuteisti tik už skausmo sukėlimą nusikaltimo aukai.

Dešimčiai metų už grotų pasiųstas O.Tamašauskas siekė teisingumo, rašė skundus ir reikalavo ieškoti kitų kaltininkų ir peržiūrėti teismo medicinos ekspertų išvadas, kad būtų nustatytas tikrasis žudikas.

Tačiau prokurorai ir nužudytojo artimieji tokio teisingumo neieškojo.

Nuteistojo skundą nagrinėjusio Lietuvos Apeliacinio teismo kolegija susidūrė su įstatymų kolizija – įstatymai draudžia bloginti kitų nuteistų arba išteisintų asmenų padėtį, jeigu to reikalauja nuteistas asmuo.

Tada konstatuota, kad apeliacijas nagrinėjantiems teismams tokia nuostata kai kuriais atvejais neleidžia ištaisyti net ir akivaizdžių pirmosios instancijos teismų klaidų, o tai gali prieštarauti konstitucinei žmogaus teisei į į gynybą, eliminuoti galimybes teisingai išnagrinėti bylą.

Byloje – trys ekspertizės

Sulaukus Konstitucinio Teismo atsakymo, D.Jurevičiaus nužudymo byla buvo grąžinta į Klaipėdos apygardos teismą ir vėl nagrinėjama iš naujo, siekiant išvengti galimų klaidų.

Aiškinantis šią žmogžudystę buvo atliktos trys teismo medicinos ekspertizės.

Pirmoji konstatavo, kad vyras galėjo žūti nuo bet kurio jam į galvą suduoto smūgio.

Antrojoje jau buvo teigiama, kad žmogus mirė nuo smūgių visumos.

Trečioji patvirtino pirmosios išvadą – kiekvienas patirtas smūgis galėjo lemti mirtį.

Todėl visi trys prieš D.Jurevičių smurtavę vyrai turėtų būti pripažinti kaltais dėl jo mirties.

Nuteistas ir ketverius metus už grotų praleidęs O.Tamašauskas antrojo teismo sprendimo laukė laisvėje.

Raudojo ir barėsi

Galiausiai kovo 12 d. šioje byloje buvo paskelbtas antrasis nuosprendis. Jo išklausyti atvyko O.Tamašauskas ir L.Ronkus.

Trečiasis kaltinamasis G.Ivaškevičius atlieka bausmę už kitą nusikaltimą ir išklausyti teismo sprendimo nepageidavo, todėl jis iš pataisos namų nebuvo atvežtas.

Pirmadienį į teismą atėjo visas būrys kaltinamuosius palaikančių asmenų. Salėje tvyrojo savaitgalį išgerto alkoholio tvaikas.

Teismas nusprendė, kad visi trys teisiamieji yra kalti dėl žmogaus žūties ir turės atlikti vienodą bausmę – 10 metų praleisti nelaisvėje.

Kai teisėja išėjo iš salės, vyrai ėmė glėbesčiuotis su artimaisiais, o šie dėl kažko kaltino vieni kitus, moterys braukė ašaras.

O.Tamašauskas vos neišėjo su savo giminaičiais iš teismo salės, bet Konvojavimo būrio vyrai pastebėjo įsimaišiusį į žiūrovų būrį ir grąžino atgal.

Visi trys nuteistieji turės solidariai atlyginti žuvusiojo tėvų patirtą žalą: beveik puspenkto tūkst. eurų laidotuvių bei paminklo pastatymo išlaidas ir po 14 481 eurą abiem tėvams kaip neturtinę žalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Negalintis suprasti

Negalintis suprasti portretas
Ka reiskia - ieskoti sugyventines pas kuri is draugu ji miega? Ar cia tik zvejybos rajone tai imanoma?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apspardė mašiną, smogė vairuotojui
  Apspardė mašiną, smogė vairuotojui

  Ne visada pėstieji nukenčia nuo automobilių. Klaipėdoje nutikęs įvykis parodė, kad būna ir priešingai – vyras apspardė automobilį ir sumušė jo vairuotoją. ...

 • Sukčiai apmulkino kapitoną
  Sukčiai apmulkino kapitoną

  Sukčių pilna ne tik Lietuvoje. Skirtumas tarp jų tas, kad mūsų šalyje apgavikai ieško ir vis dar randa aukų nuvalkiotais būdais. Tarptautiniai apgavikai taikosi į turtingesnių žmonių pinigines ir apgaudinėja vis rafinuotesniais būdai...

 • Prokuratūra skundžia nuosprendį HBH pramogų komplekso byloje
  Prokuratūra skundžia nuosprendį HBH pramogų komplekso byloje

  Prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė, jos vertinimu, per švelnų nuosprendį HBH komplekso byloje. ...

  1
 • Teismas nubaudė ūkininkus apgavusią bendrovę ir jos direktorių
  Teismas nubaudė ūkininkus apgavusią bendrovę ir jos direktorių

  Klaipėdos apygardos teismas 15 tūkst. eurų bauda nubaudė bendrovę „Agropara“, ūkininkams pardavusią Kinijoje pagamintas šienapjoves, apgaule įtikinant, kad jos yra čekų gamybos. ...

  4
 • Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje
  Baigtas tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje

  Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų platinimo Plungėje. Be to, vieno įtariamojo motina apkaltinta pareigūnų papirkimu. ...

 • Teisme – kolegos parama
  Teisme – kolegos parama

  Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį ir pripažino kalta buvusią prokurorę Ritą Aliukonienę. Jai skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant dvejiems metams. Šią moterį gina jos buvęs kolega, ilgametis Generali...

  12
 • Po šūvio slėpėsi krūmuose
  Po šūvio slėpėsi krūmuose

  Klaipėdos apygardos teismas vakar paskelbė nuosprendį penkiems jauniems rūkalų kontrabandininkų talkininkams ir įpareigojo juos dirbti bei nenusižengti įstatymui. ...

  3
 • Kultūrininką nuteisė už smurtą
  Kultūrininką nuteisė už smurtą

  Buvusiam Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjui Vygantui Rekašiui nepavyko įrodyti savo nekaltumo. Lietuvos Aukščiausiasis teismas atmetė kultūrininko skundą ir konstatavo, jog palangiškis teisingai nuteistas už smurtą. ...

  5
 • Ketvirtadaliu milijono iššvaistymu kaltinamas klaipėdietis bus teisiamas
  Ketvirtadaliu milijono iššvaistymu kaltinamas klaipėdietis bus teisiamas

  Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Mikelėnienė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl daugiau nei ketvirtadalio milijono eurų svetimo turto iššvaistymo. ...

  2
 • Klaipėdietis konflikte su kaimynu griebėsi irklo
  Klaipėdietis konflikte su kaimynu griebėsi irklo

  Kaimynų nesantaika virto tikru karu. Nesugebantys taikiai susitarti vyrai griebiasi smurto, o po to abu kreipiasi į policiją prašydami bausti kaltininką. ...

  8
Daugiau straipsnių