Žudikui nepatiko griežtas nuosprendis

Klaipėdos apygardos teismo salėje paskelbus nuosprendį už žmogžudystę nepatenkintas griežta bausme recidyvistas sušuko: "Nėra teisybės, nesąmonės, visi meluoja!" Taip protestavo 12 kartų anksčiau teistas Egidijus Milašauskas. Kiti trys kartu su juo nuteisti vyrai tylėjo.

Pasikvietė išgerti

Plungiškis E.Milašauskas, kaip paaiškėjo tiriant nusikaltimą, sukūrė planą apiplėšti žmogų, subūrė grupę nusikaltėlių ir paskirstė jiems vaidmenis.

Dukart teistas Dainius Milašius turėjo drauge plėšti auką, Vytautas Jonaitis vežti bendrininkus į nusikaltimo vietą ir paimti juos iš nukentėjusiojo namų su grobiu.

Plungiškis Rimantas Surblys nuteistas už tai, kad įsigijo pagrobtų daiktų žinodamas, kad jie buvo pagrobti iš nukentėjusiojo.

Nusikaltimo auka – netoli Tauragės esančiame Griežpelkių kaime su žmona gyvenęs Saulius Navickas. Vyras buvo palaidotas tą dieną, kai jam turėjo sukakti 53 metai.

Nusikaltimas įvykdytas 2016-aisiais prieš pat Kalėdas, kai nukentėjusiojo žmona po neseniai atliktos operacijos buvo gydoma reabilitacijos ligoninėje.

Vieną gruodžio pabaigos dieną S.Navickas nespėjo į autobusą, todėl sustabdė pakeleivingą mašiną.

Tai buvo lemtinga vyro klaida, nes automobilį vairavo ne kartą teistas plungiškis V.Jonaitis, o keleivio sėdynėje sėdėjo kalėjimo senbuvis E.Milašauskas.

V.Jonaitis vežė E.Milašauską pas jo močiutę į Pagėgius pinigų.

Vyrai įsikalbėjo, S.Navickas atvirai pasipasakojo, kad, apsirgus žmonai, gyvena vienas, ir pakvietė naująjį pažįstamą pas save išgerti. E.Milašauskas vairuotoją pasiuntė pas močiutę.

Manė, kad pakirs degtinė

Kai abu plungiškiai po kelių valandų važiavo namo, E.Milašauskas paprašė kitą dieną vėl nuvežti pas tą patį žmogų, jis neslėpė sugalvojęs sugėrovą apvogti.

Gruodžio 23-iąją į Griežpelkius važiavo jau trys vyrai: E.Milašauskas, V.Jonaitis ir D.Milašius.

Pagal iš anksto parengtą planą V.Jonaitis turėjo laukti bendrininkų automobilyje atokiau nuo aukos namų.

Kiti du vežėsi butelį degtinės ir tikėjosi, jog tiek užteks, kad S.Navickas visiškai pasigertų ir užmigtų.

Nuo smūgių sutino rankos

Vyrai ilgai gaišo, atokiau jų laukęs V.Jonaitis ne kartą jiems skambino, klausinėdamas, kada gi galės važiuoti jų paimti.

Kai galiausiai nuvažiavo į S.Navicko namo kiemą, jį pasitiko E.Milašauskas. Jis nešė į mašiną pagrobtas vertybes.

Iš namo sklido krintančių daiktų garsai, buvo girdėti, kaip keikėsi D.Milašius.

Pakeliui namo vyrai prasitarė, kad šeimininkas neužmigo ir bandė šauktis pagalbos, nesidavė surišamas, todėl tekę jį nutildyti smūgiais. D.Milašius rodė nuo smūgių ištinusias rankas.

Po kelių dienų V.Jonaitis per televiziją išgirdo apie nužudytą vyrą tame kaime, kuriame jis prieš kelias dienas buvo, ir suprato, kad auka – jo draugų apiplėštas vyras.

Griebė ir lūpinę armonikėlę

Nusikaltėliai pagrobė aukso ir sidabro papuošalus, bižuterijos, televizorių, lagaminą, fotoaparatą, mobiliojo ryšio telefoną, kompiuterį, kelis kilogramus kavos, ištuštino ir šaldytuvą, išsivežė keturias šaldytas antis, 11 kilogramų avienos, 15 kilogramų vištienos bei kitų produktų.

Teisme nužudytojo žmona pasakojo į oficialius dokumentus neįrašiusi tokių pagrobtų daiktų kaip uogienės, brolio iš Italijos parvežto rožinio, jos pirmojo vyro lūpinė armonikėlės ir kitų smulkmenų.

Jau kitą dieną po nusikaltimo E.Milašauskas paskambino plungiškiui R.Surbliui ir pasiūlė pirkti žiedą.

R.Surblys suprato, kad papuošalas pavogtas, nes prieš kelias dienas E.Milašauskas jam siūlė nuvežti juos į Tauragės rajoną, kur ketino apvogti nugirdytą žmogų, bet R.Surblys atsisakė.

Pagrobto žiedo pirkti pas nusikaltėlį R.Surblys važiavo su žmona. Tąkart E.Milašauskas siūlė jam ir televizorių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Turiu gan gerą pasiūlymą,-lietuvoje labai daug sunkių ligonių,kuriems reikalingi ,:kam inkstai,kam kepenys,kam dar kas nors..bet turim lietuvoje dar daugiau visokių žudikų,nusikaltėlių,praleidusių pusę savo gyvenimo kalėjimuose,ir veltui ten gyvenantys,netgi geriau už lietuvos pensininkus,visą gyvenimą sąžiningai atidirbusius,ir dabar skurstančius...taigi,gal galėtų kaliniai žudikai recidyvistai “paaukoti” savo detales tiems,kam jų būtinai reikia??iš tų kalinių vistiek jokios naudos,kaip matome,tik išėję į laisvè,jie ir vėl tuo pačiu ižsiima,o taip ir nauda daugiapusė būtų...

Heras kol

Heras kol portretas
Žudikams mirties bausmė

...

... portretas
JEI advokatas ŽADĖJO kad bus išteisintas, tai ir telieka tik šaukt : "Nėra teisybės, nesąmonės, visi meluoja!". O jei jau kalbam apie teisybę, tai jos nebus kol nebus mirties bausmė sugrąžinta.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių