Nauji faktai apie miške rastą išsekusį šunį: prieglaudoje atsiduria jau antrą kartą

Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Pasirodo, kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Kaip jau rašėme, veislinį šunį prie bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ esančiame miškelyje rado moteris, važiavusi dviračiu. Ji pastebėjo prie medžio ilgu trosu pririštą Berno zenenhundų veislės šunį. Šuo buvo silpnas, aplink skraidė begalė uodų, musių. Gyvūnas buvo išsekęs, o atrištas vos ėjo.

Nusilpusį šunį atradusi moteris tuojau pat kreipėsi į Panevėžio gyvūnų globos draugiją, kur išsekusiam šuniui buvo suteikta pagalba: statomos lašinės, šuo buvo gelbėjamas nuo dehidratacijos, valomas nuo erkių, pulso matuoklis rodė 180, temperatūra 41.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudos savanoris Justinas Stašys naujienų portalui JP pasakojo, kad šiuo metu šuo jaučiasi gerai.

„Parašėme pareiškimą policijai. Šeimininkai nustatyti. Jie gyvena Dembavoje ir aiškina, esą šuo pabėgo ir reikalauja atiduoti. Nesiruošiame to daryti – yra žinomi kitokie faktai apie šuns nepriežiūrą“, – susijaudinęs kalbėjo savanoris ir piktinosi žiaurių žmonių elgesiu aiškino, kad išgelbėtas šuo čipuotas ir tai kalytė vardu Amber.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Meištė naujienų portalui JP trumpai paaiškino, kad pareiškimas apie išgelbėtą veislinį šunį gautas ir užregistruotas.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Tokie tyrimai kiekvienam atvejui individualūs, todėl dabar sudėtinga kalbėti apie jo eigą“, – sakė R. Meištė.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė patvirtino, kad pareiškimą apie išgelbėtą šunį policijai parašė.

„Surašėme viską, kaip šuo buvo atrastas, kokia jo būklė buvo, kokie vaistai gydymui naudoti. Beje, teko nemaloniai bendrauti su šuns šeimininku. Net galvoju kreiptis į teismą, esą gelbėdami šunį, viršijome įgaliojimus“, – kalbėjo gyvūnų gelbėtoja R. Liberienė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Tokie tyrimai kiekvienam atvejui individualūs, todėl dabar sudėtinga kalbėti apie jo eigą.

Pasak jos, veislinio šuns šeimininkas norėjo augintinį atsiimti.

„Neatidavėme, paaiškinę, kad šuns nepriežiūrą tirs pareigūnai. Turime liudininkų, kurie paliudys kaip iš tikro buvo. Be to, ši kalytė pas mus jau antrą kartą. Pirmą kartą ją atvedė, nes rado nuklydusią nuo namų. Žmonės pasakojo, kad ją dažnai tenka parvesti į namus. Beje, jau turime daug žmonių, kurie mielai priglaustų Berno zenenhundų veislės kalytę. Atsišaukė žmonės net tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš Norvegijos“, – aiškino R. Liberienė ir teigė, kad tikrai neatiduos išgelbėtos kalytės šeimininkui.

Remiantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu, žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimt eurų.

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimt eurų.

Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimt iki dviejų tūkstančių trijų šimtų eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
toki seimininka irgi reik priristi ir net vandens nepalikti lai kapanojasi kaip nori

Teisingas

Teisingas portretas
Už kiaušu pakabint ant to paties medžio
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių