Ele­gan­tiš­ka, bet ne­sal­di kla­si­ka

Be­veik prieš ke­tu­ris de­šimt­me­čius sta­ty­tas in­di­vi­dua­lus gy­ve­na­ma­sis na­mas Ka­čer­gi­nė­je bu­vo per­gy­ve­nęs ne vie­ną re­konst­ruk­ci­ją ir remontą. Dėl to jo in­ter­je­ras ta­po įvai­rių sti­lių kra­ti­niu, atspin­din­čiu skir­tin­gus lai­ko­tar­pius ir prieš tai gy­ve­nu­sių žmo­nių sko­nį. Dabartiniai šio būs­to šei­mi­nin­kai no­rė­jo jį su­vie­no­din­ti.

Sie­kė sti­lis­ti­nio vien­ti­su­mo

„Iki šiol na­mas ne­bu­vo re­mon­tuo­tas vi­sas tuo pa­čiu me­tu, tad pa­grin­di­nis ma­no tiks­las bu­vo kiek įma­no­ma vis­ką suvie­no­din­ti sti­lis­tiš­kai, – aiš­ki­na ar­chi­tek­tė Arū­nė Bitinaitie­nė, ku­riai bu­vo pa­ti­kė­ta kur­ti in­ter­je­rą. – Užsakovai – vidu­ti­nio am­žiaus po­ra, šį pa­sta­tą įsi­gi­ję prieš be­veik dvide­šimt me­tų, jau bu­vo spė­ję būs­tą pri­tai­ky­ti savo poreikiams, tad no­rė­jo tik jį at­nau­jin­ti. Pag­rin­di­nis pageidavi­mas – kad jis bū­tų pa­to­gus, švie­sus ir elegantiškas.“

Ka­čer­gi­nės mies­te­lio pa­kraš­ty­je, vi­sai gre­ta Ne­mu­no ir miš­ko, na­mas iš­ki­lo apie 1980-uo­sius. Pro jo lan­gus at­si­ve­ria vaiz­din­gas kraš­to­vaiz­dis. Bend­ras plo­tas sie­kia apie 200 kv. m, kam­ba­riai švie­sūs, ta­čiau ga­na že­mi. Prieš tai bu­vu­sios ne­di­de­lės pa­tal­pos jau bu­vo su­jung­tos į di­des­nes erd­ves, tad sie­nų griau­ti nebe­rei­kė­jo, jų iš­dės­ty­mas li­ko, koks bu­vęs.

Kei­tė­si tik vir­tu­vės ir di­džio­jo vo­nios kam­ba­rio kon­fi­gū­ra­ci­ja. Vo­nio­je at­si­ra­do pa­pil­do­ma per­tva­ra nau­jai du­šo ka­bi­nai, san­tech­ni­kos prie­tai­sai su­mon­tuo­ti seno­sio­se vie­to­se. La­bai komp­li­kuo­tą ir ma­žą vir­tu­vę pa­vy­ko pa­di­din­ti įspraudus siau­rą vir­tu­vi­nę sa­lą, prie ku­rios šei­ma su­si­ren­ka pus­ry­čiau­ti. Šeiminin­kė daug ga­mi­na, tad nau­jo­ji sa­la iš­spren­dė prieš tai bu­vu­sio ma­žo darbas­ta­lio pro­ble­mą.

Po­ky­čių ne­bu­vo la­bai daug

„Grin­dys at­nau­jin­tos tik iš da­lies, sve­tai­nė­je ir vir­tu­vė­je li­ko ten anks­čiau iš­klo­tos ply­te­lės, vi­sur ki­tur se­na­sis par­ke­tas bu­vo pa­keis­tas nau­jo­mis tri­jų sluoks­nių len­to­mis. Mie­ga­ma­jam pa­si­rink­ta švie­si ki­li­mi­nė dan­ga“, – pa­sa­ko­ja apie pokyčius A.Bi­ti­nai­tie­nė.

Tiek sve­tai­nė­je, tiek tė­vų mie­ga­ma­ja­me ra­dia­to­riai pa­slėp­ti po me­di­nė­mis uždan­go­mis, pa­da­ry­to­mis bal­di­nin­kų pa­gal spe­cia­lų už­sa­ky­mą.

Šių na­mų in­ter­je­ro sti­lius – šiuo­lai­kiš­ka, ele­gan­tiš­ka kla­si­ka. Steng­ta­si, kad jis ne­tap­tų per­ne­lyg sal­dus, to­dėl veng­ta bal­dus dirb­ti­nai sen­din­ti. Sve­tai­nė­je plyte­lių šal­tu­mą su­švel­ni­na ir su­tei­kia dau­giau jau­ku­mo ta­pe­tai, jais iš­kli­juo­ta da­lis sie­nų. Mie­ga­ma­ja­me jie den­gia be­veik vi­sas sie­nas. Sve­tai­nės ta­pe­tai – švie­saus au­di­nio imi­ta­ci­ja, mie­ga­ma­ja­me pa­si­rink­ti drą­ses­nio raš­to, bet neutralios spal­vos ta­pe­tai.

„Sie­kiant su­teik­ti kla­si­ki­nio ele­gan­tiš­ku­mo ties lu­bo­mis nau­jai iš­kli­juo­ti kar­ni­zai. Su­šil­dy­ti val­go­mo­jo ir sve­tai­nės erd­vę pa­de­da vil­no­niai ki­li­mai. Kar­tu jie funkciškai at­ski­ria šias zo­nas. Vir­tu­vė ga­na siau­ra ir ge­rai ma­to­ma iš sve­tai­nės, tad ant vie­nos sie­nos pa­ka­bin­tas de­ko­ra­ty­vus veid­ro­dis, vi­zua­liai di­di­nan­tis patal­pą“, – tei­gia ar­chi­tek­tė. Sve­tai­nei erd­vu­mo su­tei­kia švie­sios spal­vos, žemes­ni bal­dai.

Neuž­go­žia vaiz­do už lan­go

In­ter­je­re do­mi­nuo­ja ra­mios, pilkš­vai rus­vos spal­vos. A.Bi­ti­nai­tie­nė daž­nai renkasi ra­mius at­spal­vius sie­noms, nes ta­da jos tam­pa la­bai pa­to­giu fo­nu ekspo­nuo­ti ki­toms in­ter­je­ro de­ta­lėms, ryš­kes­niems pa­veiks­lams, bal­dams, kuriuos lai­kui bė­gant ga­li­ma leng­vai keis­ti su­ku­riant ki­tą nuo­tai­ką. Be to, iš svetai­nės at­si­ve­ria pui­kus upės vaiz­das, tad steng­ta­si jo neuž­gož­ti at­nau­ji­nant na­mus.

Pa­si­rink­tas ga­na mo­noch­ro­mi­nis neut­ra­lus ko­lo­ri­tas, bet steng­ta­si, kad ne­bū­tų nuo­bo­du akiai: bu­vo nau­do­ja­mas įvai­rių fak­tū­rų (ak­so­mas, vil­na, oda) ir įvai­rių raš­tų de­ri­nys (ta­pe­tų, užuo­lai­dų, bal­di­nių au­di­nių). Mie­ga­ma­ja­me steng­ta­si sukur­ti kuo jau­kes­nę ap­lin­ką, to­dėl bu­vo pa­si­rink­tas minkš­tas lo­vos gal­vū­ga­lis, raš­tuo­ti ta­pe­tai, kaip ir sve­tai­nė­je, steng­ta­si de­rin­ti skir­tin­gas fak­tū­ras.

Di­džia­ja­me sa­ni­ta­ri­nia­me maz­ge nau­jai įreng­ta du­ši­nė – ga­na erd­vi ir pra­ban­gi, čia už­te­ko vie­tos ir pa­to­giam suo­liu­kui. Tai ne­stan­dar­ti­nis spren­di­mas, kaip ir van­dens nu­lei­di­mo myg­tu­kas, deng­tas sie­ni­nė­mis ply­te­lė­mis. Sie­nų ap­dai­lai nau­do­tos bliz­gios mar­mu­ro imi­ta­ci­jos ak­mens ma­sės ply­te­lės, grin­dims to­kios pa­čios, tik ne­po­li­ruo­tos, kad ne­bū­tų sli­du. Spal­vos pilkš­vai rus­vos, kaip ir ki­to­se pa­tal­po­se.

„La­bai pa­dė­jo tai, kad apie in­ter­je­rą bu­vo gal­vo­ja­ma komp­lek­siš­kai, vi­si audiniai, spal­vos, raš­tai bu­vo kruopš­čiai ren­ka­mi vie­nu me­tu, tik su­dė­lio­jus juos į visu­mą bu­vo prii­ma­mi ga­lu­ti­niai spren­di­mai“, – džiau­gia­si sti­lin­gų na­mų kū­rė­ja.

Idė­jos, ver­tos ko­pi­juo­ti

Ma­žą vir­tu­vę pa­di­din­ti įma­no­ma jo­je pa­ka­bi­nus di­de­lį veid­ro­dį ir su­pro­jek­ta­vus siau­rą sa­lą, ku­ri pa­si­tar­naus ir kaip val­gy­mo vie­ta, kai no­ri­si grei­tai už­kąs­ti.

Jei­gu nė­ra ga­li­my­bės pa­keis­ti se­nų ply­te­lė­mis iš­klo­tų grin­dų, pa­klo­ki­te di­de­lius vil­no­nius ki­li­mus. Jie spin­du­liuo­ja ši­lu­mą ir pa­de­da at­skir­ti funk­ci­nes zo­nas.

Kla­si­ki­nio ele­gan­tiš­ku­mo in­ter­je­rui su­teiks ties lu­bo­mis iš­kli­juo­ti kar­ni­zai, mediniai ra­dia­to­rių už­den­gi­mai.

Jei pa­tal­pų lu­bos že­mos, sie­nas nu­da­žy­ki­te švie­sia spal­va, pa­rin­ki­te že­mes­nius bal­dus – tai pa­dės su­kur­ti erd­vu­mo įspū­dį.

Mo­noch­ro­mi­nis neut­ra­lus namų ko­lo­ri­tas ne­bus nuo­bo­dus, jei nau­do­si­te skirtingų fak­tū­rų me­džia­gas, įvai­rius raš­tus ir or­na­­men­tus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

  • Kovo 14 -toji – Pi diena: matematika, mokslas, pyragai ir dar daugiau
    Kovo 14 -toji – Pi diena: matematika, mokslas, pyragai ir dar daugiau

    Viso pasaulio matematikos entuziastai – nuo studentų iki raketų mokslininkų – ketvirtadienį švenčia Pi dieną: kovo 14-ąją arba 3/14. Tai pirmieji trys begalinio skaičiaus, turinčio daugybę praktinių paskirčių, skaitmenys. ...

  • Tvarkos ekspertė J. Mikštė: atsikratę nereikalingų daiktų, pradėsime laisviau kvėpuoti
    Tvarkos ekspertė J. Mikštė: atsikratę nereikalingų daiktų, pradėsime laisviau kvėpuoti

    „O, Dieve, aš ir nežinojau, kad pas mus tiek daiktų!“ – tai beveik kasdien girdi namų tvarkos ekspertė Jovita Mikštė. „Aš tvarkau ne tik spintas, bet ir žmonių galvas, jų mintis“, – tikina profes...

    6
  • Žaliuojantys prieskoniai prišauks pavasarį
    Žaliuojantys prieskoniai prišauks pavasarį

    Aromatingos ir ryškių skonių prieskoninės žolelės jau tūkstančius metų naudojamos įvairiuose receptuose. Tačiau  prieskonines žoleles reikėtų vertinti ne tik dėl plataus panaudojimo virtuvėje, bet ir naudos sveikatai. ...

  • Interjero tendencijos pavasariui
    Interjero tendencijos pavasariui

    Ilgėjančios dienos primena, kad pavasaris jau čia pat. Ir niekas taip neįkvepia pokyčiams namuose, kaip šis sezonas. Interjero dizainerė Eimantė Nemanė pristato svarbiausius šio pavasario akcentus ir dalijasi idėjomis, kaip atsinaujinti ...

  • Auksarankė Vida: lietuvės moka viską – ir siuvinėti, ir krosnį sumūryti
    Auksarankė Vida: lietuvės moka viską – ir siuvinėti, ir krosnį sumūryti

    Sulaukusi skambučio, Vida Navikienė labai nustemba. Netiki, kad ką nors galėjo sudominti jos, kaip pati sako, širdžiai mieli žaidimėliai. O tie žaidimėliai iš tiesų mieli: pačios kurtais raštais išsiuvinėtos apykaklės, ...

    6
  • Laikas pradėti rūpintis balkonų grožiu
    Laikas pradėti rūpintis balkonų grožiu

    Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai – laikas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad, atšilus or...

    4
  • Atraskite kokybiško miego privalumus
    Atraskite kokybiško miego privalumus

    Nauja lova nėra tik investavimas į interjero dizainą, tačiau tai – investicija į pačius jus. Šiais laikais vis dažniau susiduriant su prasta miego kokybe puolame ieškoti sprendimų, kaip tai išspręsti, tačiau retai atsižvel...

    1
  • Žiedų atgaiva pavasario išsiilgusiems namams
    Žiedų atgaiva pavasario išsiilgusiems namams

    Gėlių puokštė – akimirksniu namus pagyvinanti puošmena. Deja, kartais jos dovanojamas džiaugsmas toks trumpalaikis... Ką reikia žinoti, norint ilgiau mėgautis skintų gėlių grožiu? Kaip jomis rūpintis pamerkus į vazas, o prireik...

  • Amatininkas su menininko siela, surengęs baldų parodą: norisi pačiupinėti senąją kultūrą
    Amatininkas su menininko siela, surengęs baldų parodą: norisi pačiupinėti senąją kultūrą

    Praėjusieji metai Mantvydą Vilį mestelėjo į permainų sūkurį. 35-erių vyras paliko sostinę ir išsikraustė gyventi į provinciją, Švenčionėlius, kur įsikūrė pats ir įkūrė savo medžio dirbtuves „MMV Crafts“. Jose ir ...

    4
  • Madingiausios dizaino tendencijos: kas populiaru interjere?
    Madingiausios dizaino tendencijos: kas populiaru interjere?

    Savitumas, individualizmas ir paprastumas, garsiausių pasaulio interjero dizainerių sutarimu, geriausiai apibūdina pagrindines 2024-ųjų namų įrengimo tendencijas. Todėl būstų šeimininkų kaltinti kiču ar stilių nesuderinamumu šiemet n...

Daugiau straipsnių