Ką reikia žinoti, norint išsirinkti kokybišką sėdmaišį?

  • Teksto dydis:

Šiuolaikiniai namai sunkiai įsivaizduojami be modernių-mobilių interjero akcentų – sėdmaišių. Per trumpą laiką jie užkariavo ne tik gyvenamųjų būstų, bet ir viešąsias erdves.

Nepaisant to, kad šis inovatyvus baldas šiuo metu išgyvena savo „aukso amžių“, vis dėlto specialistai akcentuoja, jog žmonės, rinkdamiesi sėdmaišius, daro klaidų, lemiančių trumpesnę naudojimo trukmę ir mažesnę estetinę vertę. Ekspertai pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis sėdmaišius namams ir atskleidžia, kaip pasiekti geriausią kokybės ir kainos sinergiją.

Sėdmaišio pasirinkimas neįpareigoja būsto savininko galvoti apie tai, ar jis derės su kitais interjere esančiais baldais ir dekoro elementais. Specialistai išskiria šešis dalykus, kurie kardinaliai gali pakeisti suvokimą apie tai, kas yra kokybiškas sėdmaišis. Štai jie – dydis ir forma, audinys, siūlės ir užtrauktukai, funkcionalumas, granulės, vidiniai ir išoriniai užvalkalai. Aptarsime kiekvieną iš jų.

„Pastebime, kad žmonės renkasi sėdmaišius daugiau vadovaudamiesi emocijomis nei žiniomis. Nors šis pasirinkimas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas ir nereikalaujantis specifinių žinių, vis dėlto potencialus sėdmaišio pirkėjas turi žinoti esminius dalykus. Pirmiausia rekomenduotina pasidomėti, ar sėdmaišis yra su vidiniu maišu. Pasitaiko atvejų, kai išorinis užvalkalas yra pažeidžiamas (įplėšiamas ar įdreskiamas gyvūno), tuomet sėdmaišio užpildas išsibarsto po namus. Būtent dėl to patartina rinktis sėdmaišį, turintį du maišus: vidinį – į kurį pilamas sėdmaišių užpildas – polistirolo granulės – ir išorinį – jį galima nuimti, išskalbti ar išvalyti – priklausomai nuo audinio, iš kurio jis pagamintas“, – pataria „Pušku Pušku“ komanda.

Anot jų, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokiomis granulėmis yra užpildytas sėdmaišis. Galimi variantai – maltas porolonas, grikių kruopos, pūstos polistirolo granulės. Sunkiausi ir brangiausi – grikių kruopomis užpildyti sėdmaišiai, tad patartina rinktis pūstas polistirolo granules, nes maltos granulės (įvairių netaisyklingų formų) greičiau susidėvi, tuomet sėdmaišis subliūkšta. Priimdami sprendimą dėl sėdmaišio granulių, atkreipkite dėmesį, kad jos būtų nedegios, būtinai turėtų tai patvirtinančius sertifikatus“, – konsultuoja inovatyvių sėdmaišių ekspertai.

Dažnai pamirštama pasidomėti ir sėdmaišio medžiaga – renkamasi pagal tai, ar gražiai atrodo. Sėdmaišiai dažniausiai gaminami iš dviejų audinių tipų: minkšto baldinio gobeleno, kuris daugiausiai skirtas vidaus patalpoms, arba odos – jie tinkami naudoti ir lauke, ir viduje. „Odinį sėdmaišį patartina rinktis tiems, kurie turi naminių gyvūnų. Odą paprasta valyti, prie jos nelimpa gyvūno šeriai. Tad jei namuose yra gyvūnų, geriau tinka lygūs paviršiai – augintiniams bus sunkiau nagais įsikibti į audinį. Sėdmaišis turėtų būtų sudarytas iš dviejų tvirtų audinių: elastingos vidinio maišo tekstilės, kuri yra pripildyta granulių, lengvai prisitaikančių prie kūno formų, ir tvirto išorinio maišo audinio, kurį, esant reikalui, galima būtų lengvai nuimti ir išskalbti“, – rekomenduoja sėdmaišių ekspertai.

Ketvirtasis svarbus dalykas sėdmaišių pasirinkimo procese – siūlės ir užtrauktukai. Jei siūlės nėra tvirtos, tai gali tapti rimta problema – sėdmaišis greitai prairs ir teks jį susiūti iš naujo. Labai svarbu, kad siūlės būtų lygios, dvigubos, o audinio krašteliai – apsiūti siūlais, taip saugant audinį nuo irimo ir užtikrinant gaminio kokybę skalbimo metu. Sėdmaišių išoriniuose maišuose turėtų būti naudojami tvirti, stambių „dantukų“ užtrauktukai, kurie leistų reguliuoti sėdmaišio minkštumą. Jeigu sėdmaišis yra per kietas, galima atsegti užtrauktuką ir nupilti granules. Užtrauktukų spynelės turėtų būti paslėptos po audiniu, taip apsaugant namų grindinį.

Dydžio ir formos pasirinkimas neretai sukelia daugiausiai diskusijų. Iš tiesų, viskas labai paprasta – formą patartina rinktis atsižvelgiant į poreikį. „Jei reikia dažnai keisti sėdmaišio vietą, patogu rinktis „vaikišką“ variantą. Tokie sėdmaišiai būna skirtingų aukščių, kriaušės formos, kuri yra itin patogi, nes turi rankeną ir leidžia lengvai pakelti mobilų baldą. Populiariausi ir vartotojų labiausiai mėgstami sėdmaišiai yra fotelio, vadinamosios L raidės ar gulto formos. Griežtesnių formų sėdmaišiai labiau tinka svetainėms bei biurams. Dar viena galimybė – dviviečiai sėdmaišiai-sofos, ant kurių gali patogiai įsitaisyti porelės arba kolegos. Galima rasti sėdmaišių-pufų, kurie yra neaukšti ir puikiai tinka koridoriuje – laikas patogiai apsiauti batus“, – apžvelgia ekspertai.

Šeštasis aspektas – funkcionalumas. Sodui, laukui, terasai ar ežero pakrantei, be abejonės, reikėtų rinktis tokius sėdmaišius, ant kurių patogu padėti užkandžius ir gėrimus. Sėdmaišiai-staliukai – inovatyvus būdas išvengti baldų pertekliaus aplinkoje. Kai sėdmaišiai yra komponuojami lauko aplinkoje, įprastai estetiškai gražiau atrodo, kai jų yra daugiau – sukuriamas išbaigtos erdvės įspūdis.

Šie šeši patarimai leis kardinaliai pakeisti kambario interjerą bei sutaupyti. Kokybiškas sėdmaišis garantuoja tai, kad jį naudosite ne vienerius metus. Gera žinia ta, kad šie baldai, skirtingai nei kiti, visada madingi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Liutauras

Liutauras portretas
"Gera žinia ta, kad šie baldai, skirtingai nei kiti, visada madingi." - a jūs rimtai durni ar tik apsimetat?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių