Kaip išrinkti dovaną seneliams?

  • Teksto dydis:

Ieškote dovanų idėjų seneliams? Reikia praktiškos, paprastos naudoti dovanos, bet kartu tokios, kuri būtų geriausiu dėmesio parodymo ženklu? Eilinis vitaminų rinkinys, arbata ar knyga? Šiais metais padovanokite seneliams kažką, kas tarnaus ilgai, padės rūpintis sveikata, palengvins bendravimą su artimaisiais bei sušildys šaltais vakarais. 

Varle.lt specialistai sudarė naudingų senjorams dovanų sąrašą.

Saugus virdulys ir elektrinė šildyklė

Vilnonis pledas – mylimiausias senelių asistentas šaltuoju sezonu? Ko gero jie nesusimąsto, kad pledas dar gali ir šildyti, ir atpalaiduoti raumenis, ir sušvelninti nugaros skausmus. Būtent toks yra elektrinis pledas arba kitaip – elektrinė šildyklė. Reikėtų pažymėti tai, kad elektrinės šildyklės temperatūros reguliavimas leidžia pasirinkti pageidaujamą kaitinimo galingumą. Be to, automatinio išsijungimo funkcija lemia, kad elektrinė šildyklė yra pakankamai saugus daiktas. Jei seneliai nuolat skundžiasi šąlančiomis kojomis, vietoj šiltų kojinių pagalvokite apie kojų šildyklę. Toks daiktas stimuliuoja kraujotaką, šildo ir masažuoja pėdas ir mažina reumatą.

Jei seneliai mėgsta arbatą, pagalvokite apie naują, stilingą ir saugų elektrinį virdulį. Rinkitės tokį, kuris pasižymi temperatūros reguliavimo galimybe ir bent 2400 W galingumu. Toks variantas leis greitai ir patogiai mėgautis karšto gėrimo puodeliu.

Telefonas senjorui – kad visada galima būtų palaikyti ryšį

Šiuolaikiškos technologijos nebūtinai turi būti sunkiai suprantomos ar sudėtingai naudojamos. Net jei seneliai nesinaudoja kompiuteriu, jei tikrai apsižiaugs gavę telefoną. Kokie elementai yra svarbūs renkantis telefoną senjorui?

Visų pirma, rekomenduojama atkreipti dėmesį į didelį, įskaitomą ekraną, patogius mygtukus ir ilgą baterijos veikimo laiką. Jei seneliai mėgsta klausytis radiją, rinkitės modelį su FM radijo funkcija. Jei seneliai yra koja kojon su naujausiomis technologijomis, padovanokite jiems išmanųjį su jutikliniu ekranu. Protingai pasirinktas telefono modelis padės seneliams visada palaikyti ryšį su artimaisiais.

Planšetinis kompiuteris – kaip vaistai

Ar galite įsivaizduoti, kad vieną gražią dieną netolimoje ateityje gydytojai išrašys jūsų seneliams receptą, kuriame bus ne tik vaistų, bet ir rekomenduojamų žaidimų sąrašas? Kompiuteriniai žaidimai yra labai kontroversiškas dalykas ir ko gero dažniau yra diskutuojama apie jų neigiamą poveikį: greitai įsivystančią priklausomybę jiems, agresyvumo suaktyvėjimą, žalą regai ir pan.

Tačiau moksliškai įrodytas ir atliktų eksperimentų patvirtintas jų teigiamas poveikis bei atskirtai ištirta nauda senjorų sveikatai ir savijautai.  Vienas atliktų tyrimų šioje srityje pavyzdys: 2013 metais Kalifornijos universiteto profesorius Adam Gazzaley atlikto tyrimo su žaidimu „Neuroracer“ rezultatai parodė, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie žaidė daugiaveiksmiškumą vystančius kompiuterinius žaidimus, įveikdavo 20-mečius, kurie prieš tai neturėjo ryšio su žaidimu. Gazzaley įspėjo, kad rezultatai jokiu būdu neremia kompiuterinių žaidimų ar smegenų treneravimui skirtų programų, tačiau parodo, kad žaidimas kaip smegenų treneravimo būdas, gali prisidėti prie ilgesnio senjorų smegenų aktyvumo. Nemažai tyrimų rodo, kad senjorams su kognityviniais sutrikimais, sergantiems Alzheimerio liga ar kenčiantiems nuo demencijos, muzika turi neįtikėtinai gydomąjį poveikį. Į planšetinį kompiuterį senjorai gali greitai ir patogiai atsisiųsti mėgstamus muzikos takelius, žaidimus, skaitmenines knygas, kurie praskaidrins jų kasdienybę.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių