Savaitgalio perversmas su teptuku rankoje

Mažai pastangų – įspūdingas rezultatas, štai apie ką svajoja kiekvienas, kuriam kilo noras atnaujinti namus. Jeigu tokia idėja jau kuris laikas šmėkščioja ir jūsų galvoje, griebkite dažus, teptuką ir paaukoję vos vieną vasaros savaitgalį galėsite džiaugtis atgimusiu interjeru.

Dažant nedidelius daiktus ir paviršius nereikia jokių ypatingų įgūdžių, medžiagos taip pat brangiai nekainuos, be to, toks nedidelės apimties projektas neatsibos ir neliks nebaigtas pritrūkus kantrybės. Nemažas privalumas – šiltu oru dažai greičiau išdžiūsta, lengviau gerai išvėdinti patalpas.

Pakeiskite detalių spalvą

Interjero dizaineriai pataria pirmiesiems bandymams rinktis mažiau į akis krintančius elementus. Pavyzdžiui, durų, langų, grindų ar lubų apvadus. Jeigu nusprendėte pakeisti lubų apvadų spalvą (tradiciškai jie paprastai dažomi baltai), derinkite ją prie sienų, patalpos interjere vyraujančios spalvos arba pasirinkite lengvai kontrastingą toną. Netiks labai ryškus ar tamsus atspalvis, venkite blizgių dažų. Išskyrus atvejus, kai lubos neproporcingai aukštos, tada ryškus ar tamsus apvadas vizualiai jas pažemins.

Keičiant grindų apvadų spalvą verta pagalvoti ir apie durų apvadų spalvos keitimą, jei jie bus vienodi, atrodys įspūdingiau, interjeras bus vientisesnis. Durų apvadai gali būti ir durų spalvos. Variantų begalės: klasikinio stiliaus būstui modernumo suteiks tamsiai mėlyna arba tamsiai pilka spava dažyti grindų ir durų apvadai. Modernų, skandinavišką, industrinį interjerą puikiai papildys ryškiai raudoni, sodriai žali ar galbūt juodi apvadai, o vintažinėje aplinkoje tiks sendinto aukso, bronzos tonas.

Spalvingi langų apvadai akimirksniu pakeis kambario ar kitos paskirties erdvės charakterį. Vis dėlto jie neturėtų pernelyg kontrastuoti su už lango matomu kraštovaizdžiu, sienomis, užuolaidomis. Priešingu atveju žvilgsnis kryps į juos, ir jūs žiūrėsite ne pro langą, o į jį. Jei langai mediniai, klasikinio stiliaus ar metaliniai, galima perdažyti ir jų rėmus. Elegantiškai atrodys mėlyni ar žali, žaismingai geltoni, raudoni, violetiniai, švelnios pastelės atspalviai taip pat geras pasirinkimas.

Dar viena detalė, kurią galima perdažyti, – laiptų pakopų fasadinė dalis (ji dar gali būti vadinama popakopiu). Jei laiptai pagaminti iš natūralaus medžio, betono, metalo, stiklo, neutralių atspalvių, sukursite įdomų kontrastą, nudažę šią jų dalį ryškiu, intensyviu tonu. Tiesa, jei jis bus tamsesnis, dažai ne matiniai, o blizgūs, mažiau matysis purvas, avalynės paliktos žymės. Jei abejojate dėl tinkamo tono, nudažykite popakopės dydžio kartono lakštą ir pridėkite vienoje ar keliose vietose.

Grindys, lubos, nišos

Radiatoriai (ypač senoviški, pagaminti iš ketaus) pakeitus spalvą atrodys kaip nauji ir pakeis interjero veidą. Jei nieko geresnio nesugalvojate, perdažykite duris. Galite pradėti nuo lauko durų vidinės pusės. Dažniausiai jos būna neutralių tonų, ir dėl to beveik nepastebimos. Intensyvi spalva jas pavers įdomiu akcentu. Tas pats pasakytina ir apie kitas vidines duris. Jei interjere dominuoja ryškios detalės, ryškios gali būti ir durys, jei pasteliniai tonai – parinkite švelnesnius atspalvius ir durims.

Įgijus patirties perdažant smulkius interjero elementus ir įsitikinus, kad tai ne taip sudėtinga, kaip atrodė, galima imtis ir rimtesnių užduočių. Tarkime, paeksperimentuoti su grindų spalva. Aišku, nereikia pulti į kraštutinumus ir skubėti gerai neapgalvojus svetainės grindų dažyti raudonai. Tačiau virtuvėje, ypač jei ji nedidelė ir nesujungta su svetaine, galima pažaisti. Geltonos ar rausvos grindys čia atrodys tikrai intriguojančiai. Juodos, tamsiai pilkos – dramatiškai ir stilingai.

Jeigu nuoboduliu dvelkia koridorius, tualetas ar vonios kambarys – jį tikrai išsklaidys nauja grindų spalva. Žinoma, su sąlyga, kad jos yra medinės, kitų dangų spalvą pakeisti sudėtingiau. Atsibodo natūralus lakuotas ar alyvuotas medis? Suteikite jam pieno baltumo toną. Arba nudažykite skirtingų spalvų dryžiais. O galbūt geriau perdažyti koridoriaus, tualeto sienas? Jeigu šios patalpos nedidelės, ilgai neužtruksite, be to, galima dažyti ne visas sienas, o tik vieną, taip paverčiant ją akcentine.

Geras sprendimas, kuris visuomet pasiteisina – nudažyti namuose esančias nišas. Ilgai netruksite, o įspūdis garantuotas. Jeigu jose sumontuotos lentynos, kuriose sudėtos knygos, suvenyrai, meno kūriniai, kabo paveikslas, veidrodis puošniais rėmais, fotografijos, sodriame ar tamsiame fone šios detalės dar labiau išryškės. Ryškia spalva nudažyta niša gali virsti interjero akcentu, ypač jei joje dar pastatysite kokį originalų baldą – įdomaus dizaino stalelį, senovinę komodą, krėslą, šviestuvą.

Perdažykite keletą baldų

Šiandien jau galima nusipirkti dažų, skirtų laku padengtiems paviršiams, todėl panorus perdažyti seną medinę lakuotą spintą, stalą ar sovietinių laikų sekciją nebeteks prieš tai gaišti laiko jų šveitimui, gruntavimui. Taisyklė, kurios patartina laikytis keičiant baldų spalvą, elementari – jeigu perdažote tik vieną didesnį baldą ar kelis mažesnius, ji gali būti ir ryški, raudona, mėlyna, žalia, geltona ar auksinė. O jei nusprendėte pakeisti visų spalvą, geriau rinktis baltą, pieno, kitus neutralesnius tonus.

Virtuvę ar valgomąjį pagyvins ryškia spalva perdažytos kėdės, o jei norisi kažko daugiau – nudažykite stalą, bufetą. Tikrai spėsite per savaitgalį, o gal net ir vienos dienos užteks. Galima pakeisti tik virtuvės spintelių durelių spalvą, o jei jos su stiklais – norimu tonu padengti tik jų vidų. Svetainėje padvelks visai kita nuotaika pakeitus kavos staliuko arba lentynų, spintelių, komodos atspalvį. Miegamąjame – lovos ar tik jos galvūgalio, spintos, spintelių, veidrodžio rėmų.

Koridoriuje, ypač jeigu jis tamsokas, mažas, tiesiog sušvytės spalvinga kabykla, staliukas, suolas – arba tik vienas iš jų, o galbūt ir visi trys. Vieta, kuri be spalvų tiesiog neįsivaizuojama, – vaikų kambarys. Taigi, jei jums pasirodė, kad jų ten trūksta, lengviausias kelias perdažyti esamus baldus, užuot skubėjus pirkti naujų. Tai ypač praktiška, kai baldai jau apsibraižę ar dėmėti, to išvengti mažyliams augant beveik neįmanoma. Storesnis matinių kreidinių dažų sluoksnis gali paslėpti daugelį defektų.

Kai atžalos įžengia į paauglystę, rožiniai, žydri, geltoni ir kiti pasteliniai ar ryškūs atspalviai juos neretai ima erzinti. Jeigu biudžetas neleidžia pirkti naujų baldų, o senieji yra spalvoti ar balti, nedvejokite ir perdažykite dalį jų daugelio paauglių dievinama juoda spalva. Arba kokia nors kita tamsesne spalva. Pagaliau, specialiais dažais įmanoma suteikti jiems sendinimo ar metalizuotą efektą. Įtraukite į darbą ir pačius vaikus, pamojuoti dažuose pamirkytu teptuku daugelis neatsisakys.


Originalios idėjos įkvėpimui

Specialieji efektai

Rinkdamiesi dažus namams dekoruoti, atkreipkite dėmesį, kad daugelis gamintojų siūlo ir dažus su specialiaisiais dekoratyviniais efektais. Vienais nudažyti paviršiai atrodo tarsi pasendinti – apsitrynę, supleišėję, apsilaupę, nublukę, kiti suteikia tam tikrą faktūrą – smėlio, uolienų, surūdijusio metalo, natūralaus akmens, betono, šilko ar kito audinio ir pan. Yra žvilgančių auksu, sidabru, perlamutru, su blizgučiais. Jais padengtos sienos, baldai, durys, kitos interjero detalės taps tikrai išskirtinės. Kai kuriuos dekoratyvinius efektus galima išgauti specialiais įrankiais ir jų priedais.

Kaip mokyklinė lenta

Nudažę nišą, sieną, jos dalį, duris ar kokį nors baldą specialiais dažais, juos galėsite naudoti kaip mokyklinę lentą, tai yra tose vietose ką nors užrašyti, nupiešti kreidelėmis. Pavyzdžiui, pirkinių sąrašą, numatytus susitikimus, nepadarytus darbus, patiekalo receptą, įkvepiančią citatą, juokingą posakį. Tai bus džiaugsmas vaikams, o ir nuolatos ką nors užmirštantiems suaugusiesiems pravers. Nors mokyklinės lentos dažniausiai būna rudos, juodos arba žalios, šios rūšies dažų spalvų pasirinkimas žymiai didesnis, tad rasti labiausiai derantį jūsų interjere tikrai nebus sudėtinga.

Svarbios smulkmenos

Prieš ruošiantis į parduotuvę pirkti dažų pravartu žinoti, kad kai kuriuos jų galima tepti tik ant specialaus grunto. Juo padengiamas baldas ar kitas daiktas, o išdžiūvus ant viršaus dažoma. Dažai nėra universalūs, todėl atkreipkite dėmesį, kad yra specialių gruntų ir dažų radiatoriams, medinėms grindims, baldams iš medžio, iš plokštės, iš metalo. Yra ir purškiamų dažų, kai kuriais atvejais juos naudoti patogiau, be to, paviršius, kurio spalvą norime pakeisti, pasidengia lygiau nei teptuku.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių