Lietuvis Dubajuje: 4 tūkst. eurų atlyginimas, nemokamas butas ir kiti siurprizai

Praėjęs sudėtingą atranką į skrydžių bendrovės „Emirates“ stiuardus, klaipėdietis Tadas Genevičius atsidūrė tikrame šios srities darbuotojų rojuje, kuriame gerokai didesnė, nei moka kitos skrydžių bendrovės, alga tėra vienas iš privalumų. „Galime palyginti su užsienio stiuardų [alga] – ji yra 3000 eurų, bet iš tos algos tu turi išsinuomoti butą, pavalgyti ir išgyventi. Mūsų alga yra apie 4000 eurų, bet mes gauname nemokamą apgyvendinimą, o nuvažiavę į kitas šalis gauname nuo 100 iki 140 eurų dienpinigių vien tik maistui“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Emigrantai“ sako lietuvis.

Jei kada nors skrisite vienomis prabangiausių, geriausių ir saugiausių pasaulyje avialinijų „Emirates“ lėktuvais, paprašykite, kad prie jūsų prieitų lietuviškai kalbantis skrydžio palydovas. Ir visai gali būti, kad šį jūsų norą patenkins. Pasirodo, Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybei priklausančioje kompanijoje dirba gerokai per šimtą mūsų tautiečių. Tiesa, dauguma jų – esami ar buvę emigrantai, ir atrankas jie praėjo ne Lietuvoje, o Britanijoje ir Airijoje.

Trisdešimtmetis Tadas – vienas tų lietuvių, kuris sugebėjo pereiti ilgai trunkančias ir sudėtingas prabangios aviakompanijos atrankas. „Emigrantams“ jis pasakoja, kaip atrodo tie ypatingi ir brangūs skrydžiai, kuo lepinami keleiviai, kokiomis sąlygomis dirba ir gyvena personalas, kodėl tūkstančiai žmonių visame pasaulyje svajoja patekti į šią kompaniją, o gavę darbą, nė už ką nenori jo prarasti.

„Pasitikiu savimi, žinau, kaip ir ką sakyti ir ką nori darbdavys girdėti. Buvo dviejų dienų atranka. Pirmą dieną buvo daug įvairių užduočių – komandinės, psichologinės užduotys, anglų kalbos testas. Viso buvo keturi etapai, ir visus juos praėjau. Sulig kiekvienu etapu vis mažėdavo žmonių, ir galiausiai likome tik trise: dvi mergaitės ir aš.

Kitą dieną mus pakvietė baigiamojo pokalbio – apie viską: kokios sudėtingos situacijos yra kilusios darbe, kokios situacijos yra buvusios asmeniniame gyvenime, kaip su jomis tvarkėmės. Turėjo man atsakyti per tris mėnesius, atsakė po mėnesio. Gavau tą darbą“, – prisimena Tadas.

Lietuvoje jo gyvenimas buvo ramus: dienomis dirbo vadybininku informacinių technologijų kompanijoje, vakarus leisdavo namuose su šeima. Daug kas taip nugyvena ištisus dešimtmečius, o štai jam trūko judesio ir nuotykių. Todėl tai, ką turi dabar, vertina kaip laimėtą aukso puodą.

„Mes esame viskuo aprūpinti. Atvažiavęs, tu gauni visą paketą: turi apgyvendinimą, kuris tau nieko nekainuoja, gauni transportą, algą, kuri yra didesnė, nei kitose oro linijose, gerus dienpinigius, kišenpinigius, gyveni prabangiausiuose viešbučiuose“, – džiaugiasi emigrantas.

Nusprendęs tapti skrydžių palydovu, Tadas kardinaliai pakeitė ne tik savo, bet ir žmonos Indrės bei dukros Saulės gyvenimus: „10 dienų aš praleidžiu ore (iki 100 valandų), 10 dienų praleidžiu užsienio šalyse ir 10 dienų – čia, Dubajuje, su savo šeima. Gal tai yra ir gerai – pailsiu nuo žmonos, žmona pailsi nuo manęs.“

Indrės požiūris į dažnus išsiskyrimus – panašus į Tado: „Dabar jo nebuvo paskutines 5 dienas, tai mes po 2–3 dienų [pasiilgome], jau ir Saulė klausia – kada tėtis grįš? Kai išvažiuoja dviem dienoms, tai netgi, sakyčiau, labai gerai, pailsi vienas nuo kito.“

Jau ketverius metus ši jauna šeima namais vadina populiariausią ir didžiausią Jungtinių Arabų Emyratų miestą Dubajų. Kol Tadas skraido po pasaulį, Indrė čia rūpinasi nuomojamu butu ir darbuojasi drabužių parduotuvėje, o aštuonmetė Saulė lanko tarptautinę mokyklą.

Iš pradžių į nepažįstamą ir labai egzotišką arabų kraštą atvykę klaipėdiečiai jautėsi tarsi filme. „Pirmiausia buvo karštis, kai mes atvažiavome liepos mėnesį. Buvo 50 laipsnių karščio. Išlipome iš lėktuvo, ir į mus tiesiog plūstelėjo karščio banga. Lauke negali išbūti ilgiau nei tris minutes. Ta pirmoji vasara mums buvo labai sunki. Paskui atėjo žiema, buvo geresnis oras. Dabar – su odinėmis striukėmis, jau  per šalta. Visi pastatai, šviesos, fontanai, prekybos centrai didžiuliai . To nebuvome matę – tik filmuose“, – dalijasi įspūdžiais Indrė.

Pasikeitė ne tik Genevičių šeimos aplinka, bet ir jų gyvenimo stilius. Anksčiau įpratę taupyti ir savo išlaidas planuoti, dabar lietuviai sau leidžia kur kas daugiau.  Tado darbovietė jiems suteikia daugybę privilegijų.

„Pradėkime nuo to, kad tai yra gera alga. Galime palygint su užsienio stiuardų – ji yra 3000 eurų, bet iš tos algos tu turi išsinuomoti butą, pavalgyti ir išgyventi. Mūsų alga yra apie 4000 eurų, bet mes gauname nemokamą apgyvendinimą, o nuvažiavę į kitas šalis gauname nuo 100 iki 140 eurų dienpinigių vien tik maistui. Tiesiog – pavalgymui. Aišku, tie pinigai keliauja kažkur kitur – pramogoms, kelionei po miestą, parodoms, operoms, koncertams, krepšinio rungtynėms. O Dubajuje turime įvairių nuolaidų: klubuose, vandens parkuose, restoranuose, kavinėse“, – savo darbo privalumus vardija Tadas.

Geroje miesto vietoje – Dubai Media City rajone esantis šeimos butas taip pat yra Tado darbovietės suteikta privilegija. Daugiabutis, kuriame butą gavo klaipėdiečių šeima, turi savo administratorių, atsakingą už apsaugą. Tad daugelis gyventojų čia net nerakina durų. Name įrengta nedidelė sporto salė ir privatus baseinas. Tadas tvirtina, kad net ir prasčiausias, pigiausias namas Dubajuje turi turėti baseiną ant stogo.

Palydovu tapęs Tadas iš savo atlyginimo gali išlaikyti visą šeimą. Kurį laiką jis taip ir darė. Tačiau nuolat būti namuose žmonai nusibodo. „Pusę metų aš nieko neveikiau, tiesiog buvome namie su Saule, mėgavomės baseinais, kartais skraidėme kartu su Tadu. Buvo sunku netgi pradėti ieškoti darbo – nebesinorėjo po šitiek laiko. Bet paskui įsivažiavau“, – prisimena Indrė.

Jauno lietuvio gyvenimą pakeitusi aviakompanija pasaulyje yra gerai žinoma dėl per skrydžius siūlomų pramogų. Keleiviai gali mėgautis daugiau kaip 1200 TV kanalų ar išsirinkti žiūrėti vieną iš 280 filmų.

Tadas atvirai pasakoja, ką per skrydžius gauna keleiviai-milijonieriai, pasirinkę pirmosios klasės vietas: „Prabangos dalykas didžiuosiuose mūsų 380 lėktuvuose – turime lounge‘ą, barą, kuriame visą laiką stovi barmenas ir miksuoja tau įvairiausius gėrimus. Turim SPA centrą pirmai klasei, yra dvi dušo kabinos su įvairiausiais kvapais ir masažuojančiomis srovėmis. Gali po ilgo 14 valandų skrydžio nusiprausti, pasimėgauti prabangiausiais kremais bei pasikvėpinti kvepalais, išeiti, švarus, gražus ir atsigaivinęs.“

Vieša paslaptis, kad šioje skrydžių kompanijoje darbuotojus priima ne tik pagal sugebėjimus – atsižvelgiama ir į išvaizdą. „Gali būti protingas, talentingas, bet, jei esi negražus arba netvarkingas, darbo negausi“, – „Emigrantams“ sako Tadas.

Prieš kiekvieną reisą jį ir kolegas apžiūri speciali komisija. Pasak Tado, vaikinams yra šiek tiek lengviau nei merginoms – pakanka būti nusiskutusiems, susišukavusiems ir nesmirdėti.

Trisdešimt metų gyvuojanti Jungtinių Arabų Emyratų aviakompanija vadinama saugiausia pasaulyje. Per visus veiklos metus ji patyrė tik du nelaimingus atsitikimus.

Ekstremalioms situacijoms Tadas turi būti pasirengęs per kiekvieną skrydį. Kartais keleivius ištinka panikos priepuoliai, kartais skrendant žmonės tiesiog miršta.

Nors kompanijoje dirba per šimtą lietuvių, su tautiečiais į vieną skrydį Tadas patenka retai. O ir keleivių iš mūsų šalies šiose prabangiose avialinijose beveik nepasitaiko.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Afrikos uzkampis

Afrikos uzkampis portretas
Ne tas snukis, kad uždirbtų 4000 eurų, galėtų nemeluoti.

Fallout

Fallout portretas
Tik nereikia cia mums ir muslimu propogandos neplaukite zmonems smegenu nes atsiras idiotu kurie patikes.

Nijole

Nijole portretas
Iš kur pas žmones tiek pavydo ir pykčio??? Reikia tik džiaugtis,kad nors kažkam iš lietuvaičių sekasi...kad ir ne Lietuvoje...
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių