Frakcija „Kartu“ reiškia palaikymą nušalintam Panevėžio merui

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos frakcijos „Kartu“ nariai išreiškė palaikymą dėl teisėsaugos tyrimo nuo pareigų nušalintam merui Ryčiui Mykolui Račkauskui.

Meras R. M. Račkauskas priklauso šiai frakcijai, yra jos narys.

„Praėjusios savaitės įvykiai Panevėžio miesto savivaldybėje, kai pradėjus ikiteisminį tyrimą meras Rytis Mykolas Račkauskas trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų, kelia susirūpinimą, kad nebūtų paralyžiuotas tarybos darbas ir toliau vyktų pradėti, visam miestui reikalingi darbai, kad nesustotų nacionalinės reikšmės projektai“, – rašoma frakcijos „Kartu“ šešių narių pasirašytame pareiškime.

Pareiškimą pasirašė „Kartu“ frakcijos nariai: frakcijos pirmininkas Darius Viržonis, nariai Arūnas Balčiūnas, Loreta Masiliūnienė, Daumantas Simėnas, Vitalija Vasiliauskaitė ir Birutė Valkiūnienė.

Frakcijos pirmininko pavaduotojo Rimanto Ridiko pasirašiusiųjų sąraše nėra.

„Tikime, kad meras veikė laikydamasis sąžiningumo principų. Gyvename teisinėje valstybėje, kurios institucijų veiklą gerbiame. Todėl, kol bus atliktas tyrimas ir išsklaidytos abejonės, raginame kolegas nedaryti išankstinių išvadų, nedidinti įtampos viešojoje erdvėje, o  ir toliau nuosekliai  spręsti miesto reikalus. Mes, frakcijos „Kartu" nariai, reiškiame moralinį palaikymą merui Ryčiui Mykolui Račkauskui“, – skelbia pasirašiusieji.

Šią savaitę sulaikytą, o vėliau paleistą R. M. Račkauską Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įtaria prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba, teismas merą nušalino nuo pareigų trims mėnesiams. Taip pat įtarimai pateikti keturiems verslo atstovams.

STT pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galbūt žadėta paveikti savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų įmonėms palankius sprendimus viešųjų pirkimų konkursuose, vykdant sutartis.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metrų plaukimo baseinu, taip pat požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių pirkimu, projektavimu ir įrengimu. Juos laimėjo įmonė „Ecoservice“.

Pareigūnai taip pat domisi savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ konkursu. Pastarajame viešinimo projektų epizode figūruoja bendrovės „Alora“ ir „Lukrecijos reklama“.

Anot STT, atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galėjo būti atsilyginta ir kyšiais – paslaugomis.

Apie trečdalį Panevėžio savivaldybės tarybos narių vienijanti opozicija reikalauja mero atsistatydinti, o to neįvykdžius per tris mėnesius grasina surengti apkaltą.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Įdomu kaip Kauno 'vieningieji' elgsis kai STT ims Karbą krutinti... tikėtina kad tarpusavy susipjaus.

linkiu

linkiu portretas
Matomai labai siltai sedejo prie Mero Rackausko si grupele nariu kad baiminasi kad gali netekti savo globejo.Reikia viena karta baigti trukdyti dirbti teisesaugai ir nedaryti spaudimo teisesaugai kuri nori istirti vykdoma niusikalstama veikla. As manau nusikaltimus dare ne vienas meras nes tai neimanoma bet jam talkino ir si grupele.Didziule pagarba teisesaugai ir reikia manyti kad is sio tyrimo nesigaus SNIPSTAS.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių