Komunistines represijas vykdę asmenys nebus teisiami?

  • Teksto dydis:

Tarptautinės institucijos komunizmo nusikaltimams tirti įsteigimas būtų labiau simbolinis aktas įtvirtinti istorinę atmintį, tačiau vargu ar jis padėtų realiai patraukti atsakomybėn komunistines represijas vykdžiusius asmenis, sako Mykolo Romerio universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedros profesorius Justinas Žilinskas 

Praėjusią savaitę minint Molotovo-Ribbentropo (Ribentropo) pakto metines, aštuonių valstybių atstovai paskelbė bendrą pareiškimą dėl tokios institucijos įsteigimo ir nusprendė šiuo tikslu sušaukti ekspertų grupę. Bendrą pareiškimą dėl to paskelbė Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Gruzijos teisingumo ministerijų atstovai.

„Mano manymu, tai pirmiausia būtų simbolinis aktas, atminties išsaugojimo, aukų pagerbimo institucija, o ne realios atsakomybės klausimus sprendžiąs tribunolas. Žmonės, vykdę komunistines represijas, arba jau mirę, arba ant mirties slenksčio, tad labai maža tikimybė juos patraukti atsakomybėn“, - iniciatyvą BNS komentavo J.Žilinskas.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako, jog iniciatyva steigti tarptautinę instituciją šiuo metu dar yra pradinėje stadijoje, dėl konkrečios formos kol kas vyksta diskusijos.

„Buvo priimtas bendras oficialus pareiškimas, buvo susitarta, kad būtų steigiama tarptautinė institucija. Nebuvo iki galo nuspręsta, kas tai galėtų būti, nes siūlymai buvo labai įvairūs - pavyzdžiui, slovakai siūlė tai pavesti Europos prokuratūrai, kuri planuojama steigti, kiti siūlė sukurti komisiją. Bet tai kalbama apie visų totalitarinių režimų nusikaltimus, įskaitant ir fašizmo bei komunizmo, tuo pačiu apimant ir šiuolaikinius“, - BNS sakė J.Bernatonis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

žurnaliste

žurnaliste portretas
Nepasirodyk kad esi neišsilavinęs, ar "pachmielingas", imk ir ištaisyk klaidą pavadinime. Straipsnio jau nė neskaičiau, bijau liežuvį nusilaužt.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių