A. Merkel Vilniuje žadėjo tęsti sankcijas Rusijai, bet gynė „Nord Stream“

Lietuvoje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel sako, kad Europos Sąjunga (ES) tęs sankcijas Rusijai, kol nebus pažangos įgyvendinant Minsko susitarimą dėl paliaubų Rytų Ukrainoje.

„Kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai ar dėl jų nebus pasiekta pažangos, mes nesvarstysime sankcijų Rusijai panaikinimo“, – Vilniuje sakė A. Merkel.

Ji pripažino, kad vadinamojo Normandijos ketverto susitikimai dėl Ukrainos „neatnešė tiek pažangos, kiek norėtume“, bet tikino, kad tikslas atkurti taiką ir Ukrainos teritorinį vientisumą išlieka.

A. Merkel sakė suprantanti Baltijos šalių kritiką dėl dujotiekio „Nord Stream“ plėtros, tačiau tikino, kad jis yra ekonomiškai prasmingas projektas. Vokietijos vadovė kartu žadėjo siekti, kad Ukraina išliktų energijos tranzito šalimi.

2015 metais Minske buvo paskelbtas paliaubų susitarimas, bet jis neužbaigė karo, ir Rytų Ukrainoje nuolat tęsiasi susišaudymai, pareikalaujantys aukų.

Normandijos formate dėl paliaubų dalyvauja Vokietija, Prancūzija, Ukraina ir Rusija.

Po susitikimo su Lietuvos prezidente ir Baltijos šalių vyriausybių vadovais A. Merkel penktadienį sakė suprantanti Baltijos šalių kritiką dėl dujotiekio „Nord Stream“ plėtros, tačiau tikino, kad jis yra ekonomiškai prasmingas projektas. Vokietijos vadovė taip pat žadėjo siekti, kad Ukraina išliktų energijos tranzito šalimi.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu sakė, kad dujotiekis Baltijos jūros dugnu yra geopolitinis projektas, kuris padidins Rusijos įtaką.

„Šį projektą vertiname kaip geopolitinį, o ne komercinį ar energetinį projektą. Mūsų požiūris remiasi, deja, mūsų nelabai gera patirtimi. Žinome, ką reiškia priklausyti nuo energetikos tiekimo iš vieno šaltinio, tai yra iš Rusijos“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Lietuvos vadovė sakė suprantanti, kad Vokietija turi palaikyti dialogą su Rusija tarptautinės politikos klausimais, ir pabrėžė visiškai pasitikinti Vokietijos vadove.

„Pasitikime Vokietija ir ponia kanclere, kad ji niekada neišduos Europos interesų, visada sąžiningai ir atkakliai atstovaus visų taikingų valstybių, ES ir mūsų interesams“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

A. Merkel per susitikimus su D. Grybauskaite ir Baltijos šalių premjerais taip pat daug dėmesio skyrė ES darbotvarkės klausimams, ypač pasienio apsaugos stiprinimui, siekiant sumažinti migrantų srautą.


Šiame straipsnyje: Angela Merkelvizitas Lietuvoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Zelemunčikas

Zelemunčikas portretas
Paradoksalu,loja ant Putino,apsižergusi rusišką vamzdį.

...

... portretas
CHA: "A. Merkel sakė suprantanti Baltijos šalių kritiką dėl dujotiekio „Nord Stream“ plėtros, tačiau tikino, kad jis yra ekonomiškai prasmingas projektas" - gydytojai irgi sakosi šizikus suprantantys, negi Merkel tinka su ligoniais ginčytis?.. O protingi vokiečiai ŽIŪRI kur pigiau (TIK ligoniai gali BRANGŲ laivą, svetimiems priklausantį, savo Nepriklausomybe vadint :P), nes TIK naudodami pigias dujas gali gaminti konkurencingas prekes, kurių atliekas VĖL tiems pypt-lietuviams gali parduot... o ir sankcijos Rusijai tiems vokiečiams naudingos, nes už prekybą tokiomis sąlygomis jiems 'otkatai' byra. Čia tik mes - amžini durneliai.

ane?

ane? portretas
Čia ryškiai pasireiškia, jog, - biznis yra biznis, o politika yra politika. Be pigių Rusijos dujų vokiečių pramonės gaminiai ims brangti, - kam jie tuomet bus reikalingi?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių