Prezidento poste žmonės mato S. Skvernelį, G. Nausėdą ir V. Matijošaitį

Po pusantrų metų vyksiančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose daugiausia gyventojai norėtų balsuoti už premjerą Saulių Skvernelį, po jo rikiuojasi ekonomistas Gitanas Nausėda ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT atlikta apklausa.

Tyrimo metu rugsėjį daugiau kaip tūkstančiui Lietuvos gyventojų buvo užduotas klausimas: „Už ką ketinate balsuoti 2019 metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose?“. Kandidatų sąrašas nebuvo pateiktas.

Kiek daugiau kaip dešimtadalis apklaustųjų įvardijo „valstiečių“ deleguotą ministrą pirmininką, buvusį policijos ir Vidaus reikalų ministerijos vadovą S. Skvernelį. Artimiausius konkurentus jis lenkia dvigubai.

SEB banko ekonomistą G. Nausėdą pasirinko 5,4 proc. apklaustųjų, Kauno merą V. Matijošaitį - 4,4 proc. respondentų.

Beveik pusė apklausos dalyvių (49 proc.) sakė nežinantys, už ką balsuotų, arba neatsakė į klausimą. Nė vienas iš lyderių trejetuko kol kas nėra paskelbęs, kad sieks tapti Dalios Grybauskaitės įpėdiniu.

Penkiolika kandidatų

Bent procento apklaustųjų paramos tyrimo metu sulaukė dar 12 visuomenėje žinomų žmonių.

Ketvirtuoju sąraše atsidūrė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis (2,8 proc.), bet jis pagal Konstituciją negalės dalyvauti rinkimuose, nes nebus sulaukęs 40 metų amžiaus.

Toliau seka buvęs socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius (2,4 proc.) ir europarlamentarė socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė (2,2 proc.).

Per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintą Rolandą Paksą favoritu įvardijo 1,9 proc. respondentų, tačiau politikui dalyvauti prezidento rinkimuose draudžia įstatymai.

Panašios paramos per apklausą sulaukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis (1,9 proc.), diplomatas Vygaudas Ušackas (1,8 proc.), Seimo narys Naglis Puteikis (1,7 proc.), užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius (1,4 proc.), parlamentarai konservatoriai Žygimantas Pavilionis ir Ingrida Šimonytė (1,1 proc.), žurnalistas Andrius Tapinas bei europarlamentaras liberalas Petras Auštrevičius (po 1 proc.).

Rugsėjo 15-26 dienomis tiesioginio interviu būdu apklausta 1012 gyventojų nuo 15 iki 74 metų, rezultatų paklaida siekia 3,1 proc.

Prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. 


Šiame straipsnyje: prezidento rinkimaireitingai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir mes

Ir mes  portretas
žmonės mato Šimonytę, aš tai tikrai :)

Kęstas

Kęstas portretas
Klauskime pretendentų apie emigrantų lietuviškos pilietybės atiminėjimą. Vienintelė viltis suvienyti tautą: Lietuvoje žmonės masiškai perka kruopas prieš kiekvienas Rusijos karines pratybas. Baimės akys didelės. Todėl tik pabrėždami, kad leisdami Lietuvos piliečiams priimti dar ir Europos Sąjungos bei NATO šalių pilietybes, mes sustipriname Lietuvos ryšį su Vakarais ir Lietuvos nepriklausomybės išsaugojimo šansus, galime paskatinti žmones masiškai balsuoti referendume dvigubos pilietybės klausimu. "Tuo labiau, kad KT išaiškinime taip pat nurodoma, kad Seimui nusprendus keisti Konstituciją ir išplėsti dvigubos pilietybės institutą, galima tai daryti, laikantis euroatlantinės integracijos krypties – t.y. dvigubą pilietybę leisti į Europos Sąjungos ir NATO šalis išvykusiems lietuviams." Daugiau apie tai - guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Ai

Ai portretas
Aš tai ir visai be prezidento nepadvėsčiau. Ir dauguma žmogelių neišdvėstų. Bet jei jau lietuviai būtinai nori tokio brangaus papuošalo, tai policinio raugo piliečiai tam netinka - papuošalas privalo būti toks, kad negėda būtų visiems parodyt. Neturiu nieko prieš policiją, bet policininkai, kaip ir kiti specialistai, turi dirbti savo darbą. Jei gerai dirba - pagarba jiems! Bet prezidentūra ne nuovada, o atstovauti Lietuvą - ne nusikaltėlius gaudyti, būtinas šiek tiek kitoks išsilavinimas ir modus operandi.
VISI KOMENTARAI 61

Galerijos

Daugiau straipsnių