Prieš istorinį D. Trumpo žingsnį – L. Linkevičiaus perspėjimas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį paragino vengti vienašališkų staigių judesių, sprendžiant Izraelio ir palestiniečių konfliktą.

Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) rengiantis pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, Lietuvos diplomatijos vadovas paragino šiuos ginčus spręsti derybų keliu.

Izraelis Rytų Jeruzalę ir Vakarų Krantą okupavo per 1967 metų karą. Vėliau izraeliečiai aneksavo Rytų Jeruzalę, bet tarptautinė bendrija šios aneksijos niekada nepripažino.

„Ši Artimųjų Rytų konflikto tema yra labai ilgalaikė ir labai trapi. Viskas labai jautru, todėl geriausia būtų iš tikrųjų vengti vienašališkų kažkokių staigių judesių ir visa tai turėtų būti sprendžiama iš tikrųjų dvišalių derybų principu“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė L. Linkevičius.

Viskas labai jautru, todėl geriausia būtų iš tikrųjų vengti vienašališkų kažkokių staigių judesių ir visa tai turėtų būti sprendžiama iš tikrųjų dvišalių derybų principu.

Jeruzalės statusas yra vienas opiausių Izraelio ir palestiniečių konflikto klausimų. Izraelis visą miestą laiko savo nedaloma sostine, o palestiniečiai Rytų Jeruzalės nori kaip savo būsimos valstybės sostinės.

„Kalbant apie šių dviejų šalių ateities ir vieni kitų pripažinimo politiką, tai Jeruzalės kaip sostinės klausimas yra viena iš sudedamųjų dalių“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Tikimės, kad ateityje bus kiek tai įmanoma jautriai ir atsakingai į tai žiūrima“, – pridūrė L. Linkevičius.

Vienas aukštas JAV administracijos pareigūnas sakė, jog D. Trumpas iš Baltųjų rūmų trečiadienį pripažins Jeruzalę Izraelio sostine. Taip jis užbaigtų dešimtmečius Amerikos vykdytą atsargią politiką, nepaisydamas sąjungininkų perspėjimų, kad tai gali būti istorinė klaida, vėl pakurstysianti smurtą Artimuosiuose Rytuose.

Ambasados perkėlimas ir Jeruzalės pripažinimas Izraelio sostine būtų didžiulis JAV politikos pasikeitimas, prieštaraujantis tarptautiniam konsensusui. Vašingtonas tradiciškai laikydavosi pozicijos, kad šiuo klausimu turi susitarti abi konflikto šalys.

Lietuva pastarąjį dešimtmetį yra viena iš didžiausių Izraelio diplomatinių rėmėjų Europos Sąjungoje. Daugelis kitų Europos šalių Izraelio atžvilgiu nusistačiusios griežčiau dėl nausėdijų plėtros okupuotame Vakarų krante.

Stebėtojų teigimu, proizraelietišką Lietuvos politiką iš dalies gali lemti diplomatinių pozicijų derinimas su Jungtinėmis Valstijomis ir Lietuvos žydų istorija. Paskutiniu metu Lietuva ir Izraelis taip pat suintensyvino dvišalius ryšius karinėje ir ekonominėje srityse.

Ragina lietuvius būti budrius

Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) rengiantis pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, Lietuvos užsienio reikalų ministerija paragino Izraelyje esančius šalies piliečius būti itin budrius.

„Piliečiams, esantiems Izraelyje, artimiausiomis dienomis rekomenduojama būti ypač budriems. Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti“, – rašoma atnaujintose ministerijos rekomendacijose keliaujantiems lietuviams.

Lietuvos piliečiams, esantiems Jeruzalėje, o ypač senamiestyje ir rytinėje miesto dalyje, diplomatai rekomenduoja imtis ypatingų atsargumo priemonių, nesinaudoti viešuoju transportu.

Tiek Jeruzalėje, tiek kituose Izraelio miestuose patariama vengti demonstracijų, masinių susibūrimų, sekti vietos žiniasklaidos informaciją apie saugumo padėtį šalyje, laikytis vietos valdžios institucijų nurodymų, nevykti į Gazos ruožą.

Užsienio reikalų ministerija taip pat paragino lietuvius susilaikyti nuo kelionių į pasienio ruožus su Sirija ir Libanu bei nevykti į Izraelio kontroliuojamas Golano aukštumas, Šebos ūkio ir Gadžaro rajonus.

Pasikeitus saugumo padėčiai visos oro linijų bendrovės turi teisę keisti ar nutraukti lėktuvų skrydžius į Izraelį be išankstinio įspėjimo, teigia ministerija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Danas

Danas portretas
Cekai pripazino Jeruzale Izraelio sostine. O kur Lietuva? Laukia Briuselio kopustgalviu leidimo? Ministeris paskubejo ir nusikalbejo. Verciau patyletu.

Optimistas

Optimistas portretas
Lietuvos autoritetas kyla tarptautinėj arenoj - net Trumpas skaitosi su mumis.....

...

... portretas
Ech, ta istorija: "Izraelis Rytų Jeruzalę ir Vakarų Krantą okupavo per 1967 metų karą. Vėliau izraeliečiai aneksavo Rytų Jeruzalę, bet tarptautinė bendrija šios aneksijos niekada nepripažino"... juk ir mūsų Vilnių kažkada lenkai okupavo, o ką mes tuomet: "Mes be Vilniaus nenurimsim"; ar tas pliurpalizmas padėjo? tai NEGI dabar MUMS tinka okupantą teisinti?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių