Seimas patvirtino A. Skardžiui nepalankias komisijos išvadas

Seimas vėl nepriėmė sprendimo, ar pritarti Antikorupcijos komisijos, tyrusios socialdemokratų darbo frakcijos nario Artūro Skardžiaus interesus energetikoje, išvadoms.

Seimas patvirtino Antikorupcijos komisijos, tyrusios socialdemokratų darbo frakcijos nario Artūro Skardžiaus interesus energetikoje, išvadas. Konstatuojama, kad Ekonomikos komitete ir Energetikos komisijoje dirbantis parlamentaras, rūpindamasis atsinaujinančių išteklių ūkiu, galėjo supainioti viešus ir privačius interesus.   

Už balsavo 73 Seimo nariai, prieš – vienas, o susilaikė 5 parlamentarai.

Antikorupcijos komisija siūlo Seimui kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos ir Seimo Etikos ir procedūrų komisijas, kad etikos sargai įvertintų A. Skardžiaus elgesį.

Seimas atmetė konservatorių siūlymą pratęsti Antikorupcijos komisijos tyrimą dėl A. Skardžiaus veiklos.

Konservatorės Raso Juknevičienės tvirtinimu, „šita istorija niekuo nesiskiria nuo Basčio (Mindaugas Bastys, kaltinamas dėl ryšių su Rusija – BNS) istorijos – tos pačios Rusijos įtakos, tik gal su didesniu korupcijos kvapu“.

Po išvadų pristatymo Seimui praėjusią savaitę A. Skardžius paskelbė pasitraukiantis iš Energetikos komisijos. Socialdemokratų darbo frakcija antradienį nutarė jį perkelti iš Ekonomikos į Aplinkos apsaugos komitetą. Seimas kol kas to nepatvirtino, komiteto vadovui „valstiečiui“ Kęstučiui Mažeikai pasipriešinus, nes komitetas taip pat svarto su atsinaujinančia energetika susijusius įstatymus.

Antikorupcijos komisija nustatė, kad A. Skardžius, turėdamas interesų atsinaujinančių išteklių energetikoje ir teikdamas įstatymų pataisas, galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatas.

A. Skardžiaus šeimos nariai dalyvauja energetikos versle, o Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra pareiškusi, kad A. Skardžiaus teiktos pataisos dėl atsinaujinančių išteklių galėjo sudaryti išimtines sąlygas mažųjų saulės bei vėjo elektrinių savininkams, nes šiuose versluose jis turėjo interesų. A. Skardžius STT išvadas vadina suklastotomis.

Antikorupcijos komisija nustatė, kad Baltarusijos elektros iš atsinaujinančių išteklių gamybos įmonei „Investenergostroj“ paskolą yra suteikusi A. Skardžiaus žmona, valdanti 20 proc. šios įmonės akcijų. Kitas akcininkas – A. Skardžiaus draugas Romualdas Patalavičius.

Energetikos ministerija taip pat yra pateikusi nuomonę, kad ankstesni A. Skardžiaus  pasiūlymai dėl atsinaujinančios energetikos plėtros sudarė išskirtines sąlygas mažųjų saulės elektrinių plėtotojams ir galėjo leisti pelnytis valstybės sąskaita.

Premjeras palaiko

Antikorupcijos komisijos, tyrusios socialdemokratų darbo frakcijos nario Artūro Skardžiaus interesus energetikoje, surinkta informacija leidžia padaryti griežtesnes išvadas dėl parlamentaro veiklos, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybės vadovas žada antradienį komisijos išvadas palaikyti ir balsuoti už jas.

„Tai kad kitokio pasirinkimo nėra“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjeras.

„Jos (išvados – BNS) nėra labia stiprios. Nors pati medžiaga dėstomoji, manau, yra pakankama padaryti gerokai griežtesnes išvadas“, – pridūrė S. Skvernelis.

Seimas antradienį iki pietų ketina balsuoti dėl Antikorupcijos komisijos išvadų, kuriose konstatuojama, kad Ekonomikos komitete ir Energetikos komisijoje dirbantis parlamentaras, rūpindamasis atsinaujinančių išteklių ūkiu, galėjo supainioti viešus ir privačius interesus.   

Nepritarė skyrimui į Aplinkos komitetą

Antikorupcijos komisijai pripažinus, kad socialdemokratų darbo frakcijos narys Artūras Skardžius turi interesų atsinaujinančių išteklių energetikoje ir teikdamas įstatymų pataisas galėjo pažeisti viešuosius ir privačius interesus, Seimas nepritarė šio parlamentaro skyrimui į Aplinkos apsaugos komitete, kuriame taip pat svarstomi su atsinaujinančia energetika susiję įstatymai.

Už tai, kad A. Skardžius iš Ekonomikos komiteto būtų perkeltas į Aplinkos apsaugos komitetą balsavo 44 Seimo nariai, prieš – 30  , o susilaikė 20 parlamentarų.  

Antikorupcijos komisija, tyrusi Ekonomikos komitete dirbusio A. Skardžiaus interesus energetikoje, yra nustačiusi, kad Seimo narys, turėdamas interesų atsinaujinančių išteklių energetikoje ir teikdamas įstatymų pataisas, galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatas.

Po Antikorupcijos komisijos nepalankių išvadų, A. Skardžius pats pasitraukė iš Energetikos komisijos, o frakcija jį nutarė deleguoti į Aplinkos apsaugos komitetą.

Tačiau Aplinkos apsaugos komiteto vadovas „valstietis“ Kęstutis Mažeika suabejojo, ar A. Skardžius tinkamas dirbti jo vadovaujamame komitete. A. Skardžiaus atėjimui į šį komitetą priešinosi ir kiti komiteto nariai.

A. Skardžiaus šeimos nariai dalyvauja energetikos versle, o Specialiųjų tyrimų tarnyba komisijai yra pareiškusi, kad A. Skardžiaus teiktos pataisos dėl atsinaujinančių išteklių galėjo sudaryti išimtines sąlygas mažųjų saulės bei vėjo elektrinių savininkams, nes šiuose versluose jis turėjo interesų.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone.

nuomone. portretas
Man sito zmogelio isvaizda sako kad ypatingai gudrus suktas zmogelis o mes norim kad valstybeje butu tvarka.Ir is sito tyrimo bus tautai parodytas eilinis nebaudziamumo ir pakazuchos spektaklis.

is

is portretas
fizionomijos matosi dziaugsminga israiska duodanti suprasti kad /demonai/ savu bedoje nepalieka ir viskas tik del ivaizdzio.....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių