S. Skvernelis: medikų protesto akcija yra politinė

Daliai medikų ketvirtadienį planuojant protesto akciją, premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia, kad nepatenkinti daromais sprendimais yra tik dalis medikų. Jis taip pat sako, kad protesto akcijos rengėjų keliami klausimai nesprendžiami protestais.

„Turime paradoksą, kad jeigu imtume nuo praeitų metų liepos 1 dienos iki gegužės 1 dienos Vyriausybė pakėlė ir numačiusi 28 proc. atlyginimų kėlimą. Akcija yra galimas nuomonės išreiškimas, bet mes matome ir kas šiandien vyksta viešojoje erdvėje – tai yra politinė akcija, politinis pareiškimas tam tikras, nemanau, kad šitie klausimai sprendžiasi aikštėse“, – Vyriausybėje žurnalistams trečiadienį teigė premjeras.

Ji pabrėžia, kad Vyriausybė su dalimi medikų bendruomenės „sutaria iš esmės dėl visų klausimų“.

„Rytoj yra, matyt, noras tam tikroms politinėms jėgoms parodyti, kad jos yra šalyje“, – apie būsime akciją kalbėjo S. Skvernelis.

Rytoj yra, matyt, noras tam tikroms politinėms jėgoms parodyti, kad jos yra šalyje.

Premjeras aiškino, kad konkrečiai gydytojams rezidentams yra pažadėtas socialinių garantijų didinimas prijungiant prie darbo užmokesčio stipendijas, kad socialinės išmokos būtų skaičiuojamos nuo didesnės sumos. Tai numatoma reglamentuoti per 2018 metus.

Be to, anot S. Skvernelio, svarstoma rezidentams „suteikti daugiau galimybių vykdyti tiesiogines gydytojo funkcijas savarankiškai“.

„Tie dalykai yra darbotvarkėje, jie sprendžiami, diskutuojami tiek Seime, tiek čia, Vyriausybėje, ir mes darome sprendimus“, – sakė S. Skvernelis.

Reikalaudami geresnių sąlygų rezidentams ir kitų reformų sveikatos apsaugos srityje medikai ketvirtadienį rengia protesto akciją Vilniuje. Ja sako norintys atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į Lietuvos medikų masinę emigraciją dėl socialinių ir ekonominių priežasčių. Savivaldybė yra išdavusi leidimą susirinkti iki 1 tūkst. akcijos dalyvių.

Gruodžio viduryje Vyriausybė ir dalis medikų bendruomenės susitarė dėl algų kėlimo 20 proc. nuo 2018 metų gegužės bei siekio, kad 2020 metais gydytojų vidutinis atlyginimas sudarytų tris vidutines algas, slaugytojų – pusantro vidutinio darbo užmokesčio. Medikų sąjūdžio lyderiai šio susitarimo nepasirašė reikalaudami, kad gydytojų algos būti didinamos nuo sausio 30 procentų.

Gydytojų rezidentų algos 10 proc. didėja jau nuo sausio. Sveikatos apsaugos ministerijos skaičiavimu, jaunesniojo rezidento alga dėl to augs nuo 390,5 euro iki 463,75 euro, o vyresniojo rezidento alga – nuo 497 eurų iki 530 eurų. Rezidentai taip pat gauna stipendijas, kurios siekia apie 364 eurus.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Chm: "S. Skvernelis: medikų protesto akcija yra politinė" - tai kodėl ex-milicininkas Modalovo smogikų neiškvietė?.. kuri ten valdžia labiau raudona buvo?..

Kęstas

Kęstas portretas
Ar tikrai Masiulis teisus, kad dirbantys už normalų atlyginimą yra verti išnaikinimo kvailiai? "Ar tikrai visi turtai turi srauniomis upėmis plaukti tik turtingiesiems, taip, kaip dabar Lietuvoje tie turtai plaukia turtingiesiems greičiau, negu bet kur Europoje, padedami eurais prikimštų dėžučių nuo alkoholio? Teigiamai į šį klausimą atsako ne tik Masiulis, bet ir Prancūzijos ekonomisto Piketty tezė, trumpai apibendrinta žemiau. "Piketty sukaupė istorinius duomenis apie pasaulio turtą ir daro išvadą, kad beveik visada pasaulio istorijoje kapitalo palūkanų norma buvo didesnė už ekonomikos augimą: "r> g" yra žinomas šios formulės sutrumpinimas. Tiek, kiek ši tezė galiojo, turtingas neišvengiamai taptų turtingesnis ir turtingesnis. Galų gale turtingieji paveldėtojai turėtų beveik viską, likusi gyventojų dalis neturėtų nieko.

Kęstas

Kęstas portretas
Tai, kad palūkanų normos istorijoje dažnai viršija ekonomikos augimą, yra neginčijama. Vokietijos ekonomistas Moritzas Schularickas neseniai šį darbą patvirtino savo duomenimis. Net konservatyvus ekonomistas Gregory Mankiwas teigia, kad ekonominėje teorijoje mažesnis ekonomikos prieaugis, negu palūkanų norma, yra laikomas gero augimo sąlyga.Bet ar turtingesnieji neišvengiamai tapti vis turtingesni bet kokiomis sąlygomis? Yra daug argumentų prieš šią tezę. Pirma: jei Piketty būtų teisus, turtingieji dabar turėtų beveik visus pasaulio turtus. Tiesą sakant, dar egzistuoja pasaulinė vidurinė klasė, kuri pati turi tam tikrų pinigų. Didelis turto augimas veiktų tik tuo atveju, jei turtingas iš tikrųjų paliktų savo pinigus nesumažėjusius visada, kad turtas galėtų augti vis daugiau.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių